Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomoc w doborze nart


steinar

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem nie powinnaś szukać nart, ktore juz opanowałaś, tylko iść do przodu i zacząć jeździć na nartach ambitniejszych, które sprawią Ci na prawdę dużo przyjemności, oczywiście powinnaś dobrać je do warunków w jakich będziesz smigać

ja jeżdżę na nartach WC, najczęściej staram się śmigać w czechach od wczesnych godzin rannych - ponieważ stoki są tam o niebo lepiej przygotowane niż w polsce - zupełnie inna kultura jeśli chodzi o tą częśc Europy, a w godzinach późniejszych na rozjeżdzonych trasach jazda nie jest już tak przyjemna

na ten czynnik też zwróć uwagę dobierając narty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie powinnaś szukać nart, ktore juz opanowałaś, tylko iść do przodu i zacząć jeździć na nartach ambitniejszych, które sprawią Ci na prawdę dużo przyjemności, oczywiście powinnaś dobrać je do warunków w jakich będziesz smigać

ja jeżdżę na nartach WC, najczęściej staram się śmigać w czechach od wczesnych godzin rannych - ponieważ stoki są tam o niebo lepiej przygotowane niż w polsce - zupełnie inna kultura jeśli chodzi o tą częśc Europy, a w godzinach późniejszych na rozjeżdzonych trasach jazda nie jest już tak przyjemna

na ten czynnik też zwróć uwagę dobierając narty

dlatego do całodziennej jazdy uzywa sie nart allround ktore tutaj koleżance polecamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloud 8 to ok bo nad nimi myślałam.....ale 7?? to jest chyba model dla takich dosyć początkujących? chyba że się mylę a ja już coś tam potrafie :) czy nie lepiej właśnie szukać ciut ambitniejszych nart do nauki czy lepiej równać w dół??

Cloud 7 to nie jest"równanie w dół", do nauki i doskonalenia techniki przy Twojej masie wystarczyłaby.Ale ok,chcesz 8-jak najbardziej:rolleyes::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka długość Atomic Race ST

1. Płeć - M

2. Wiek - 45

3. Waga - 87

4. Wzrost - 188

5. Na nartach jeżdżę od 8 sezonów, ( ok. 12 dni w sezonie) wyłącznie przygotowane trasy Austria i Włochy

6. Moje umiejętności określam na 5

7. Moje buty to - Salomon (miękkie - kwalifikują się do wymiany, ale jeszcze nie w tym sezonie)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model – Fischer Sceneo Ice 300, 170cm dł.

9. Preferuję styl jazdy – Z racji promienia skrętu (R=17m) nart Fischer Sceneo Ice 300 dotychczas jeździłem głównie średnim i długim promieniem skrętu. Chciałbym spróbować jazdy krótkim, bardzo krótkim skrętem – może nawet fanu. Nie interesuje mnie jazda off-piste, czy też gigant.

10. Upatrzyłem sobie narty – Atomic Race ST

Mam problem z doborem długości tej narty. Kusi mnie, aby spróbować jazdy na narcie krótkiej (163cm), jednakże nie wiem, czy nie będzie to narta dla mnie za krótka. Może 170cm również pozwoli zakosztować jazdy slalomowej może nawet fanu, a będzie również sensownym rozwiązaniem do jazdy po popołudniowej, rozjeżdżonej trasie. Proszę o poradę 163cm, czy 170cm. Ktoś z Was jeździł na tych nartach? Jakie wrażenia?

Pozdrawiam

Edytowane przez rain987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował 170 cm - i to będzie inna jazda niż na poprzednich, głębsze taliowanie, ale narta szersza i, jak zgaduję, twardsza - prawdopodobnie pierwsze wrażenia mogą być zaskakujące, tj. trudniej; przy czym nie do końca czuje te twoje 5 :) W zasadzie niska samoocena i powinienem raczej odradzać ST, z drugiej strony te 8 lat to trochę doświadczenia ci dały :)

Jakie masz te buty, bo jazda w miękkich na nowych twardszych nartach może mijać się z celem - radziłbym od tego zacząć, czyli kupić już buty docelowe czyli twarde (flex min. 100), dobrze dopasowane itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rain polecam Ci typową slalomówkę o promieniu 12 m

jeśli chodzi o długość to ok 165 cm (może ciut więcej)

nie podam producenta - bo sam powinieneś sobie to obczaić i dopasować sprzęt do siebie indywidualnie

nie powinieneś się bać twardych nart bo kawał chłopa jesteś i sił Ci nie zabraknie

mnie również kręci jazda typowo slalomowa, dynamiczna

ale musisz liczyć sięz tym, że 8 godzin trudno wyjeździć takim stylem

dlatego pomyśl nad nartą, która mimo promienia 12 m nie będzie robiłą problemów przy troszkę dłóższych skrętach i nie będzie się wymykała

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...