Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

M, 185/80, zaawansowany


artwal

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra ale jakiej narty szukasz i jak jeździsz:) bo tak to wiesz pomoc nie za bardzo łatwo jest:)

postaram się pójść podobną drogą co założyciel tematu :

1. Płeć - M

2. Wiek - 28

3. Waga - 93

4. Wzrost - 184

5. Na nartach jeżdżę od 15 sezonów, (7-20 dni w sezonie )

6. Moje umiejętności określam na

6-7

na przygotowanych trasach szybko, dowolnym skrętem, w każdych warunkach, lubię twardo i stromo

z tyczkami miałem styczność ale mówić o jeżdżeniu to za dużo powiedziane

muldy - slalomki mam wrażenie że mało stabilnie - ale możliwe że to brak moich umioejętności , na tych nartkach testowanych k2 ogień przecinały jak chciałem

nie jeździłem dotąd za wiele poza trasami, puch przejadę ale nie umiem

- chciałbym mieć możliwość spróbowania

7. Moje buty to

Salomony 5 letnie flex 105

8. Teraz jeżdżę na nartach/model

Kneissl red star sl wc narta komórkowa ,

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -

Obecnie: różnorodny skręt, na przygotowanych trasach ,

Chcę: różnorodności ,

Po drugie chcę trochę wyjechać poza trasy, mieć więcej frajdy z jazdy w trudnych warunkach, na muldach, nieprzetartym śniegu etc., pojechać służszym skrętem.

Generalnie chodzi o narte, dynamiczną dającą dużo zabawy

10. Upatrzyłem sobie narty

K2 obSETHed

11. Mój budżet na narty to około

2500 z wiązaniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś moze poszukać czegoś w grupie nart allmountain - tak by było koło 80 mm pod stopą, bedzie nieźle w terenie ale i dobrze na trasie, to taki kompromis fajny. Za 2500 zł znajdziesz bardzo dobre narty, niekoniecznie z poprzedniego sezonu. Moji faworyci w tej grupie to:

Fischer Motive 80 lub Fischer Watea 78 i 84, Head Peak 78 lub więcej, Duel XL Round, Salomon Tornado lub zeszłoroczne Fury, K2 Rictor lub zeszłoroczne Apache Xplorer i Recon (poprzednik Rictora), nieco węższą nartą jest K2 Charger ale ponoć poza trasą daje dobrze radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

na wstępie chce przeprosić założyciela tematu . nie chcę się wciskać w temat wyboru nart. ale mniej więcej jestem na podobnym etapie ... może mniejszy staż w latach :) . Ostatnie kilka sezonów przejeździłem na komórkowych nartach Kneissl Red star SL WC. Podczas pobytu w dolomitach wypożyczyłem

K2 Obsethed , jestem pod ogromnym wrażeniem tej narty - dużo fanu ;)

Jest ktoś z doświadczeniem w tego typu segmencie nart ??

mnie ogranicza kwota , powiedzmy do 2500 zł z wiązaniami i raczej celuje w modele z lat poprzednich.

dzięki !!!

:D:D:D

ja mam majesty 99 pod butem teraz można je dosyć tanio dostać na aledrogo

http://allegro.pl/majesty-dirty-bears-wyprzedaz-2010-1049-zl-i1324321771.html po trasie też się da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś moze poszukać czegoś w grupie nart allmountain - tak by było koło 80 mm pod stopą, bedzie nieźle w terenie ale i dobrze na trasie, to taki kompromis fajny. Za 2500 zł znajdziesz bardzo dobre narty, niekoniecznie z poprzedniego sezonu. Moji faworyci w tej grupie to:

Fischer Motive 80 lub Fischer Watea 78 i 84, Head Peak 78 lub więcej, Duel XL Round, Salomon Tornado lub zeszłoroczne Fury, K2 Rictor lub zeszłoroczne Apache Xplorer i Recon (poprzednik Rictora), nieco węższą nartą jest K2 Charger ale ponoć poza trasą daje dobrze radę.

Z tych nart które wymieniłeś zastanawiałem się nad k2 Rictor , tylko zastanawia mnie długość owej narty - są krótkie ;) , jak to się będzie miało do jazdy ??

Jaka jest różnica pomiędzy Recon a Rictor - warto dołożyć pieniążki czy może warto wziąć starszą nartę i zostawić na inne bajery :D ??

"ja mam majesty 99 pod butem teraz można je dosyć tanio dostać na aledrogo

http://allegro.pl/majesty-dirty-bear...324321771.html po trasie też się da "

a to co ?? bo cena kusząca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy krótkie? Jeśli szukasz narty do swojego opisu i chcesz mieć wszystko w jednej narcie 90-100mm pod butem i 190 cm długiej to chyba inaczej rozumiesz pojęcie uniwersalne. Takie uniwersalne narty to sie nazywają dwie pary nart:D A co do różnicy to chyba nikt Ci nie napisze - ja takiego czegoś nie znalazłem, możesz sobie poczytać opisy, opinie, testy i wyciągnąć wnioski. Akurat interesowałem się tymi nartami i moje wnioski - ściśle teoretyczne - są takie, że jeśli chcesz nartę bardziej na trasę to Recon (chyba nieco sztywniejsze były) albo Rictor (różnica to obfitsza geometria i rocker oraz są ponoć bardziej elastyczne i łatwiejsze do jazdy krótkim skrętem, ale samo K2 określa je jako narty bardziej trasowe) a jak bardziej poza trasę to Apache Xplorer lub ich następca. Ale jeśli ci pasują narty freeridowe to chyba trudno to porównywać i troche widzę tu sprzeczność w twoim zapytaniu ale wszystko zależy czego oczekujesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy krótkie? Jeśli szukasz narty do swojego opisu i chcesz mieć wszystko w jednej narcie 90-100mm pod butem i 190 cm długiej to chyba inaczej rozumiesz pojęcie uniwersalne. Takie uniwersalne narty to sie nazywają dwie pary nart:D A co do różnicy to chyba nikt Ci nie napisze - ja takiego czegoś nie znalazłem, możesz sobie poczytać opisy, opinie, testy i wyciągnąć wnioski. Akurat interesowałem się tymi nartami i moje wnioski - ściśle teoretyczne - są takie, że jeśli chcesz nartę bardziej na trasę to Recon (chyba nieco sztywniejsze były) albo Rictor (różnica to obfitsza geometria i rocker oraz są ponoć bardziej elastyczne i łatwiejsze do jazdy krótkim skrętem, ale samo K2 określa je jako narty bardziej trasowe) a jak bardziej poza trasę to Apache Xplorer lub ich następca. Ale jeśli ci pasują narty freeridowe to chyba trudno to porównywać i troche widzę tu sprzeczność w twoim zapytaniu ale wszystko zależy czego oczekujesz.

hmm, ok to tak SL mam dobrej klasy, które pozosotawiam i będe szusował na nich , szukam teraz " chyba " przejścia do freeridu ale nie mam odwagi od razu wskoczyć w puch (kupić narty do specyficznych warunków i niemieć okazji ich wykorzystać - bez sennsu ) , nawet nie mam pojecia gdzie jeździć , chyba mi lekko uświadomiłeś mój problem. Poszukam czegoś z sezonie 09/10 lub w dobrej cenie 10/11 w nartach allmountain, troszke pieniążków zostanie na jakieś gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosyć klasyczna metoda, ja robię tak samo jak i wiele innych osób, narta SL lub zbliżona do jazdy w dobrych, twardych warunkach i szersza decha na gorsze warunki, puch i lekki wyjazd poza trasy. A rynek w tym segmencie sie bardzo mocno rozwinął i jest naprawdę z czego wybierać niemniej zdecydowanie brakuje opinii użytkowników u nas, jakieś pojedyńcze się znajduje rodzynki tylko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosyć klasyczna metoda, ja robię tak samo jak i wiele innych osób, narta SL lub zbliżona do jazdy w dobrych, twardych warunkach i szersza decha na gorsze warunki, puch i lekki wyjazd poza trasy. A rynek w tym segmencie sie bardzo mocno rozwinął i jest naprawdę z czego wybierać niemniej zdecydowanie brakuje opinii użytkowników u nas, jakieś pojedyńcze się znajduje rodzynki tylko.

kuszą :

http://www.starsport.com.pl/advanced_search_result.php?keywords=Marker+K2%2FMX+12.0&osCsid=a8e34b8d71886c6dab8e132b957a1455&x=14&y=11

... chyba że masz polecić gdzieś jakiś sklepik ;)

wczoraj dostałem namiar od kolegi z forum na :

http://www.sport-conrad.com/all_mountain/15/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...