Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic Race GS 9


hani1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników, potrzebuje pomocy w dobrze nart. Waże 80 kg/ 182 cm wzrostu. Jezdze od 10 lat, niennaganna technika, szukam uzywanych topowych nart, moge wydac do 700 zl, mysle o atomicach race gs 9 170 cm. Czy ta dlugosc jest odpowiednia do mojego wzrostu czy moze poszukac czegos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników, potrzebuje pomocy w dobrze nart. Waże 80 kg/ 182 cm wzrostu. Jezdze od 10 lat, niennaganna technika, szukam uzywanych topowych nart, moge wydac do 700 zl, mysle o atomicach race gs 9 170 cm. Czy ta dlugosc jest odpowiednia do mojego wzrostu czy moze poszukac czegos innego?

Jeśli nienaganna technika to GS ok. 185 cm będzie OK, i raczej "pierwsza gigantka" czyli GS 11, 12, lub inny model, odpowiedni z innej firmy.

Zacznij jednak od tego: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11330 i napisz jak najwięcej o sobie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nienaganna technika to GS ok. 185 cm będzie OK, i raczej "pierwsza gigantka" czyli GS 11, 12, lub inny model, odpowiedni z innej firmy.

Zacznij jednak od tego: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11330 i napisz jak najwięcej o sobie.

Mam tą nartę. świetna, ale tak jak napisał gajowy 185 dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za pomoc, akurat mi taka oferta na allegro wpadla i zastanawialem sie czy warto, musze sie rozgladac po uzywkach bo planuje dosc intenywny sezon.. ;)

Szukam czegos bardziej dynamincznego niz do tej pory bo blizzardy przestaly mi wystarczac, mam wrazenie ze wykrzesalem z nich juz caly potencjal.

1. Płeć - M

2. Wiek - 18

3. Waga - 80

4. Wzrost - 182

5. Na nartach jeżdżę od 10 sezonów, ( 20 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 7/8

7. Moje buty to - Rossignol Exalt flex 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Blizzard Iqon 7200

9. Preferuję styl jazdy nie jestem zawodnikiem, preferuje agresywna, dynamiczna jazde na trasach dlugim skretem,

10. Upatrzyłem sobie narty -

11. Mój budżet na narty to około - 700 zl, szukam uzywanych.

__________________

Edytowane przez hani1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic nie trzeba dodawać - interesują cię gigantki, w dł. ok. wzrostu, ew. z małym plusem... ale,

ale... co prawda nie mam prawa podważać twoich umiejętności; nie piszesz też jak długie masz dotychczasowe narty - ale przesiadka z dotychczasowych nart, czyli raczej mało wymagających może być zaskakująco "bolesna" ;) Poczekaj może do sezonu i najpierw przetestuj jakieś GSy, RC i ew. jakieś inne modele z wyższych półek, typu High Performance (Progressor) itp. w ww. długościach - wtedy dowiesz się ile naprawdę umiesz, i co ci najbardziej pasuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, z tymi GS-ami to może być zbyt ofensywnie, pomyśl może4 o jakichś crossach w dlugości koło 175, np Atomic SX11, Salomon Crossmax V12, Fischer Progressor 9+, Volkle Crosstiger, powinny być o kilka klas lepsze, szybsze i stabilniejsze niz te Blizardy a nie tak wymagające jak GSy zarowno technicznie, siłowo jaki i w kwestii warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade, ogolnie to wiem że Blizzardy nie mają zbyt dobrej opinii, mój model był jednak dość twardy, po drugie najezdzilem sie juz troche na Fisherach RC4, Voelkach Racetiger, Rossignol Oversize i wiem z czym to jest zwiazane, po prostu szukam czegos jeszcze lepszego ;)

Milihumor dzieki za sugestie z modelami a Rossignole Radicale mi odradzacie?

Edytowane przez hani1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najezdzilem sie juz troche na Fisherach RC4, Voelkach Racetiger, Rossignol Oversize i wiem z czym to jest zwiazane, po prostu szukam czegos jeszcze lepszego ;)

No to pozostają już tylko narty komórkowe:D

A tak poważnie, to trudno Ci coś doradzić - poziom 7-8 i nienaganna technika to marzenie każdego narciarza amatora - żadna sklepowa narta nie jest dla Ciebie za trudna. Z drugiej strony, jeździsz w miękkich rekreacyjnych kapciach i na typowo rekreacyjnych nartach. Przesiadka na drugą gigantkę - np tego GS 9, czy Rossignola 8X (pewnie o niego pytasz?), to będzie znaczna różnica, ale powinieneś dać radę. Pomyśl tylko o lepszych butach. Crossy to też ciekawa opcja - geometria zbliżona do gigantek, ale narty z założenia trochę bardziej uniwersalne. Do szybkiej jazdy długim skrętem powinny być dobre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Racja, z tymi GS-ami to może być zbyt ofensywnie, pomyśl może4 o jakichś crossach w dlugości koło 175, np Atomic SX11, Salomon Crossmax V12, Fischer Progressor 9+, Volkle Crosstiger, powinny być o kilka klas lepsze, szybsze i stabilniejsze niz te Blizardy a nie tak wymagające jak GSy zarowno technicznie, siłowo jaki i w kwestii warunków.

Ej Ej, panie 7/8, da sobie radę! to przeciez fajna narta i przyjemna. co do butów to min 100. MINIMUM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...