Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak mocno zapinacie ...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

A czy jest to bezpieczne ? takie niedopinanie buta ? ma złe wspomnienia, skręciłam tak kostkę. Wydaje mi się jesli but ciśnie, w jakis sposób jest nie wygodny( np po 5-6 jazdach) tzn że źle dobrany. np Salomony Inpact - na szczuplejsze stopy, Falcon na stopy grubsze w przegłubie. Jest wiele mozliwości teraz, mozna dobrac odpowiednio buty. Potraktowac je na ciepło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest to bezpieczne ? takie niedopinanie buta ? ma złe wspomnienia, skręciłam tak kostkę. Wydaje mi się jesli but ciśnie, w jakis sposób jest nie wygodny( np po 5-6 jazdach) tzn że źle dobrany. np Salomony Inpact - na szczuplejsze stopy, Falcon na stopy grubsze w przegłubie. Jest wiele mozliwości teraz, mozna dobrac odpowiednio buty. Potraktowac je na ciepło:)

Nie jest normalną rzeczą niedpopinanie buta narciarskiego, w takim przypadku radzę kupić buty o niższym flexie lub buty odpowiednio dostosowane do stopy użytkownika oraz umiejętności i sprzętu...

Nie jest rzeczą dziwną, że buty typu WC z flexem 130 lub więcej są mało komfortowe i raczej ciężko w takim zapiętym bucie wytrzymać 8 godzin

takie buty przeznaczone są dla określonej grupy osób

Najlepiej dobierać buty do własnej stopy, sprzętu (nart) i co za tym idzie - umiejętności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inną rzeczą jet celowe niedopięcie klamer w celu wykonania jakiegoś ćwiczenia ( post Gajowego ) a inną problem z odpowiednim dopięciem butów żeby jednocześnie były wygodne i dopasowane do stopy.

Jeżeli spinamy klamry na maksa , a dalej czujemy ,że but nogi nie trzyma , to trzeba wymienić buty , innej opcji nie ma .

Jeszcze jedna uwaga - w twardych butach botek wewnętrzny jest dużo cieńszy niż w butach o mniejszej twardości , więc tutaj szczególnie starannie trzeba dobierać buty , bo jak coś gniecie , uwiera , itp to pewnie już tak zostanie.Czasem da się poprawić skorupę w specjalistycznym serwisie ( chociaż znam forumowiczów , którzy to robią "domowymi" sposobami:) ) , ale nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zakupie butow,dajcie sobie duzo czasu i wybierzcie sklep z ogromna oferta i fachowa obsluga. nie ma rady - trzeba przymierzyc przynajmniej kilkanascie modeli aby wyrobic sobie zdanie o nowych modelach. buty musza sprawic wrazenie jakby ciasnych. po wpieciu do nart w czasie zjazdu noga przesuwa sie do przodu w kierunku czubka i wrazenie ciasnosci mija a juz po kilku dniach jazdy - bezpowrotnie. Problemem moze byc puchniecie nogi od wysilku, ale to osobne zagadnienie. Zwracajcie uwage na korelacje : wieku, umiejetnosci, godzin spedzonych dziennie na stoku, stylu jazdy do flexu. Mam 46 lat, na nartach jezdze od dziecka - wiec pamietam jeszcze buty sznurowane jakie dostawalismy w klubie, klamrowe kasprowy - zapieraly dech! potem cudowny dachstein i kilka lat temu nordica dobermann flex 130 -cudowny but - cudowna jazda. pierwsze dni wrazenie ciasnosci i mrowienie cos w rodzaju martwicy palcow - po 14 dniowej jezdzie na lodowcu po 6 godzin - ustapilo dopiero po kilku tygodniach. nie mialem w nich wrazenia ze wklad jest zbyt cienki. Buty te pobebral mi syn wiec kupilem sobie wygodniejsze nordica speedmachine flex 120/130 z zelowym jezykiem, wygodne ale nie zakochalem sie w nich - wcisnalem je starszemu synowi a sobie kupilem uzywane / nie wiem czy to dobra metoda w moim przypadku sie sprawdzila / dalbello flex 140 dla mnie genialne superwygodne i sietnie trzymajace buty, rowniez swietny kat / spedmachiny byly jakby zbyt pionowe/ dalbello sa mocno pochylone do przodu - doskonale pod kazdym wzgledem - kocham je!!! Pamietajcie ze buty sa nie mniej wazne od nart - a ja twierdze ze wrecz wazniejsze. Mam dwie pary nart slalomowe komórki fischer i gigantowe atomic 12 pb. Dlaczego o tym pisze - bo wydaje mi sie ze i tym razem wazne jest odpowiednie zestrojenie nart z butami. Piszecie o przygotowaniu kondycyjnym - wplywa ono nie tylko na przyjemnosc szusowania, ale rowniez bezpieczenstwo. Znacie uczucie zapalenia sie miesni po mocnym dlugim zjezdzie nna duzej szybkosci? gdyby pod koniec takiego zjazdu ktos Wam nieoczekiwanie wyskoczyl nie bedziecie w stanie nic zrobic!!! miesnie plona i tracisz nad nimi kontrole!!! pamietajcie o tym i dbajcie o kondycje. sorry za przydlugawosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...