Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Konflikt nart z butami


Sandach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Chciałem w tym roku zakupić jakieś dość wymagające narty slalomowe (konkretnie myślałem o Fischerach RC4 SC albo o jakichś Atomicach z serii Race SL), ale mój problem polega na tym, że moje buty narciarskie są bardzo miękkie (Flex 60). Niestety nie stać mnie na zakup nowych butów i nart w jednym roku. Czy takie buty uniemożliwiają jazdę na powyższych nartach (lub podobnych)? Czy dałbym radę jakoś przejeździć z takim zestawem chociaż jeden sezon (potem może uzbieram na nowe buty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do nart sportowych trzeba mieć twarde buty powyżej 100. Dlatego że przy miękkim bucie przy pochyleniu całego ciała na dzioby nie ma przeniesienia siły z butów po przez wiązania, płytę na narty. Oczywiście możesz spróbować pośmigać na papciach , ewentualnie opisz odczucia na forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko, co Raceman napisał to święta prawda.

Jakkolwiek, ja jeździłem na slalomkach w dość miękkich butach (obawa przed zakupem nowych :) ) i nieźle to szło.

Więc, jeśli konieczność cię zmusza poczekać jeden sezon na kupno docelowych twardszych butów, to powinieneś dać radę.

Do rozpatrzenia tego wszystkiego, musisz jeszcze realnie ocenić swoje umiejętności, aby uniknąć kontuzji z powodu zbyt miękkich butów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam wszystkich na forum. Chciałem w tym roku zakupić jakieś dość wymagające narty slalomowe (konkretnie myślałem o Fischerach RC4 SC albo o jakichś Atomicach z serii Race SL), ale mój problem polega na tym, że moje buty narciarskie są bardzo miękkie (Flex 60). Niestety nie stać mnie na zakup nowych butów i nart w jednym roku. Czy takie buty uniemożliwiają jazdę na powyższych nartach (lub podobnych)? Czy dałbym radę jakoś przejeździć z takim zestawem chociaż jeden sezon (potem może uzbieram na nowe buty)?

Wedlug mnie spokojnie jezdzij sobie na tych butach. Buty złagodzą ostre wymagania narty. Błedy będa mniej odczuwalne na Twoim organizmie :D

Natomiast pobaw się butami , może je bardziej dopasujesz do nogi.Wazne aby dobrze lezała stopa a pięta się nie podnosiła. Jak z kątem nachylenia.

Pobaw sie butami a w przyszłosci będziesz wiedzial jaki but sobie kupić.

Działanie butami na dzioby wymaga włąsciwej pozycji, charakteru jazdy.

Może akurat przez przypadek stosujesz najlepszy sposób na przejscie z tych na bardziej "wyczynowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...