Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ale mi głupio.


hupon

Rekomendowane odpowiedzi

Wychowałem się narciarsko na trasach w Szczyrku i długo uważałem, że jest "the Best" w Polsce.

Potem była złość na możnowładców GATu, brak wizji rozwoju i bezradność władz gminnych, następnie doszedł pan Rychter z "ferajną" i jego prywata.

Wszyscy liczyli potencjalną kasę (bo przecież taki ośrodek i tak będzie się kręcił) i tylko NIKT nigdy naprawdę nie pomyślał "dwa kroki do przodu" że, gdyby się dogadać, wynegocjować kompromisy - to może już kilka lat temu byłby to prężny ośrodek na miarę takich jak np. u braci Słowaków.

Dla mnie - szkoda gór, mieszkańców i potencjalnych narciarzy (zwłaszcza tych weekendowych, z pobliskich miejscowości).

Informacja o tym, że ruch turystyczny zamiera w SzCyrku jest - o ironio, budująca dla mnie. Tylko kubeł zimnej wody, nagły brak napływu turystów i totalne zamarcie tego ośrodka może spowodować zmiany w mentalności ludzi ,którzy mogą odcisnąć piętno (pozytywne oczywiście) na tym ośrodku.

Niestety moja wyobraźnia tego nie ogarnia :(:(:( , a poza tym zniknęły granice... Hmm :confused:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) mówi Stanisław Richter z ośrodka Czyrna-Solisko. - Teraz też - choć warunki są dobre, a na niektórych trasach nawet bardzo dobre - kolejek nie ma - dodaje."

Byłem 2 dni temu w szczyrku i powiedziałem sobie że za swoje pieniądze już tam nie pojadę. Parking 8zł!? Wyciągi niemodernizowane od czasów Gierka, na trasach śnieg zmielony z kamieniami. 3 razy zdejmowałem narty i szedłem w dół stoku bo szkoda było desek na takie kamienie.

Myślę że dopiero jak któryś z wyciągów się przewróci to coś się w Szczyrku zmieni, prędzej niema na co liczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak Pan Rychter z resztą pojechali na jeden dzień na Słowację i zobaczyli jak się to robi że narciarze wolą tam jeżdzić i wydawać pieniądze? Byłem wczoraj na Vielkiej Raczy na Słowacji - ile tam było samochodów ze śląskimi i bielskimi rejestracjami - może powinni z tymi ludźmi porozmawiać i wyciągnąć odpowiednie wnioski a nie martwić się że ludzie nie chcą w zimie odwiedzać "skansenu" ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję bardzo za tego posta a ja głupi łudziłem się że może coś drgnęło i mimo mojej krytyki nie raz na temat Szczyrku na forum w głębi duszy pozostał sentyment i "patriotyzm" do tych miejsc.Teraz widzę że krytyka była słuszna i nie ma co się łudzić " Z TEJ MĄKI CHLEBA NIE BĘDZIE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka ,że na Słowacjii wszyscy się dogadali właściciele wyciągów,urząd gminy ,który dzierżawi lub partycypuje w kosztach parkingów ,przewoźnicy za procent ze skipasów itd... wszystkim się opłaca u nas nikt się nigdy nie dogada ,nie liczcie na to szkoda czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...