Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

marzec/kwiecień - jeśli nie Free Ski Val di Sole to co?


ourson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytam, czytam i im dłużej czytam tym mniej wiem ;-)

Wyjazd na narty - wstępnie 26/03-02/04 ale powiedzmy można zmienić +/- 1 tydzień. Większa grupa osób o zróżnicowanych wymaganiach - narciarze o różnym stopniu zaawansowania i deskarze też różnie.

Pierwszą koncepcją było Livigno lub VdS z ofertą FreeSki - wstępnie znalazłem fajn oferty (w sensie położenia i rozsądnego zakwaterowania) za 250e/osobę na tydzień mieszkanie+skipass.

Ale po przeczytaniu wielu wątków w różnych miejscach w sieci zacząłem się nieco jednak obawiać:

a/ warunków śniegowych (ale to akurat w tym terminie wszędzie może być problemem)

b/ dużego tłoku na stokach (już nawet nie chodzi o to że to głównie rodacy ;-) )

Ogólnie bardziej się skłaniałem do Folgaridy (VdS) ale może jakieś inne propozycje? Może Arena Zillertal? Albo lodowiec Tux? Choć nie ukrywam że statystycznie lepsze słońce we Włoszech kusi ;-)

Nie chodzi mi o konkretne oferty tutaj, ale ogólnie o ośrodki gdzie można byłoby się wybrać gdzie cena może będzie wyższa (bo np nie ma oferty FreeSki) ale gdzie warto byłoby się wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hochpustertal

Znalazłem fajną ofertę free ski w innym rejonie Dolomitów:

http://www.hochpustertal.info/index.php?id=1938&L=1

Będę tam 22-29.01, więc ośrodek przetestuję, ale dotychczas spotkałem się tylko z pozytywnymi opiniami o tym regionie narciarskim. Gdyby nie uzaleznienie od ferii, chyba bym sam skorzystał z tej oferty... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może gdzieś do Francji? zależy kto co lubi, bo jest parę minusów np. odległość. Natomiast tereny zjazdowe są połączone wyciągami nie trzeba ruszać się samochodem, żeby pojeździć w innej dolinie jak to jest często we Włoszech. popatrz sobie np. na ośrodki takie jak Alpe d'Huez, Les Arcs Bourg, les 3 valles, les 2 alpes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Lungau.

Nie byłem, ale lubię "grzebać" w internecie pod kątem potencjalnych wyjazdów i znalazłem coś takiego: http://www.lungau.at/de/winterurlaub/skiregion-lungaulungo.html , skipas od 19 marca 162 €, spanie np. tu: http://www.domy-letniskowe.com/domy_letniskowe_details.php?obj_nr=38145 W porównaniu z VdS oszczędzasz jakieś 4 godziny w jedną stronę (ok. 400 km) i trochę pieniędzy na paliwo (na miejscu też trzeba się poruszać samochodem) i opłaty drogowe (dwa lata temu ok.36 €).W tym sezonie jadę do Saalbach :) (drugi raz z rzędu) od 19 marca: nocleg 100 € + skipas 186 €.Do VdS jeździłem sześć razy z rzędu od 2004, ale mi się znudziło.VdS to rozległy teren i żeby się tam sprawnie poruszać trzeba jechać co najmniej dwa razy.Jeżeli poszukasz w archiwum, to zajdziesz mój opis dla "amberki", a relację z Lungau w "Alpy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Rzeczywiście w SHL nie ma za dużo łatwych tras i te niebieskie (niektóre) powinny być wg. mnie czerwone.Jadę od 19 marca (w zeszłym roku od 13 marca: w niedzielę padał śnieg, w poniedziałek i wtorek śnieżyca, ale od środy :)).Śpię tu (powtórnie): http://www.neckermann.pl/Wycieczki/66280/AUTO/SAB/Apartamenty-Pamina.html, niecałe 1200 zł za 3 osoby z ubezpieczeniem w ofercie 7=5 (śpię 7 nocy, płacę za 5 :)), skibus 200 m co 20 minut, do pierwszej kolejki ok. 10 minut jazdy. Lubię powtarzać wypady narciarskie, bo już wiem jak się poruszać po całym ośrodku bez zaglądania do mapek i na których trasach warto zatrzymać się na dłużej.Jestem pod wrażeniem tego ośrodka - dużo (200 km) różnorodnych tras (z przewagą czerwonych), świetnie zorganizowany transport (nie ruszałem auta przez cały pobyt), brak rodaków :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w SHL nie ma za dużo łatwych tras i te niebieskie (niektóre) powinny być wg. mnie czerwone.Jadę od 19 marca (w zeszłym roku od 13 marca: w niedzielę padał śnieg, w poniedziałek i wtorek śnieżyca, ale od środy :)).Śpię tu (powtórnie): http://www.neckermann.pl/Wycieczki/66280/AUTO/SAB/Apartamenty-Pamina.html, niecałe 1200 zł za 3 osoby z ubezpieczeniem w ofercie 7=5 (śpię 7 nocy, płacę za 5 :)), skibus 200 m co 20 minut, do pierwszej kolejki ok. 10 minut jazdy. Lubię powtarzać wypady narciarskie, bo już wiem jak się poruszać po całym ośrodku bez zaglądania do mapek i na których trasach warto zatrzymać się na dłużej.Jestem pod wrażeniem tego ośrodka - dużo (200 km) różnorodnych tras (z przewagą czerwonych), świetnie zorganizowany transport (nie ruszałem auta przez cały pobyt), brak rodaków :P.

Wydaje mi się, że mieszkałam w tym apartamencie 2 lata temu, też z Neckermanna :)) Bardzo fajna miejscówka.

A co do samego regionu to pod względem narciarskim super trasy i infrastruktura. Nam nie dopisała pogoda (zaledwie 3 dni w miarę słoneczne, reszta masakra). Ale ogólne wrażenia na plus! Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...