Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Włochy - Gdzie na narty?


tapir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na początku chciałem się przywitać jako nowy użytkownik.

Przechodząc do rzeczy :) mam prośbę o polecenie jakiegoś przyjemnego miejsca do spędzenia tygodnia na nartach we Włoszech.

Byliśmy dotychczas w Val di sole/fassa/fiemme, alta puterii i na kronplatz (w fassa od strony Canazei).

Stoimy teraz przed wyborem kolejnego miejsca i trochę brak pomysłów. Zastanawiamy się nad Livigno, ale trochę odstrasza nas obraz tłumu rodaków w stanie wskazującym :) (na takie opinie przynajmniej dotychczas trafiliśmy). Bieżemy również pod uwagę Val Gardena.

Możecie coś polecić lub podzielić się uwagami odnośnie wymienionych miejscowości?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy do Alpe di Siusi/ Val Gardena. Domek mamy w st. Vigil 11. Pościel bierzemy ze sobą (poszewki oczywiście). Za dziewięć osób plus skipasy wyszło nam 900 euro. Skibus jest na Alpe di Siusi, na dalsze samochodem do Ortisei. Koniec lutego. Namiar http://holiday-home24.com/ telefon Waldemar Traczyk

0049-151-5185-4664

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy do Alpe di Siusi/ Val Gardena. Domek mamy w st. Vigil 11. Pościel bierzemy ze sobą (poszewki oczywiście). Za dziewięć osób plus skipasy wyszło nam 900 euro. Skibus jest na Alpe di Siusi, na dalsze samochodem do Ortisei. Koniec lutego. Namiar http://holiday-home24.com/ telefon Waldemar Traczyk

0049-151-5185-4664

Przepraszam za błędne wyliczenia. Poprawka wyszło okołp 1350 złotych za osobę ze skipasem. 900 eu to noclegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ja z żoną mamy ten sam problem i te same obiekcje co do Livigno. Zaliczyliśmy te wszystkie regiony, które wymieniasz i Val Gardena wydaje się najlepszym pomysłem. Jest jeszcze dolina Aosty/Cervinia (Cervinia, Courmayeur, La Thuile, Pila, Monte Rosa), nad którą się zastanawiamy tylko tam trzeba by pojeździć po tych ośrodkach, a my wolimy mieszkać przy wyciągach, dlatego zaczęliśmy się rozglądać za wyjazdem do Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

livigno

właśnie wróciłem z pierwszej wizyty w Valtellina i raczej ostatniej. Jeździłem w Bormio i Isolacci. W Livigno byłem tylko przejazdem. Dużym minusem jest dojazd, 120 km od autostrady po krętej górskiej drodze i jednokierunkowy tunel ( więc najczęściej poczekamy na wjazd/wyjazd kilkanaście/kilkadziesiąt minut ) przed Livigno ceniony na 35E za przejazd w obie strony. Bormio - jazda do 3000m, szybkie krzesła, szerokie trasy szczególnie na górze ale i sporo ludzi. Isolaccia - bajka jeżeli chodzi o miejsce - w środku gór, ludzi jeżdżących można było policzyć ale infrastruktura sCyrkowa, jedna gondola, 3 wolne krzesła i kilka orczyków. Najlepiej wygląda Livigno z trasami nad miastem, wolnocłówką, tanim ON ( 0,901E ) ale naprawdę jest wiele miejsc znacznie bliżej we Włoszech nie mówiąc o Austrii w których można poszaleć na większej ilości tras z bardziej nowoczesną infrastrukturą. Ktoś mi mówił, że Livigno to włoski biegun północny - coś w tym jest - w Bormio było -5 a w tym samym czasie w Livigno - 15. Dla polujących na freeski ok, dla tych którzy cenią sobie szybki dojazd i nowoczesne ośrodki zdecydowanie odradzam.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

i Livignio i Val Gardena ma swoje plusy i minusy.

Ja byłem w obu tych miejscach i każde jest inne. Minusem Livignio jest dojazd i tunel, który kosztuje i czasami można postać w kolejce, tłumy rodaków "na gazie" są zawsze w okresie free ski. Będąc w wysokim sezonie jakoś tych tłumów na gazie nie widziałem. Powiem szczerze, że Val Gardena też mnie na kolana nie powaliła, a wszyscy ją tak zachwalali.

Sam osobiście lubię VdS, VdFiemme, Kronplatz, Alta Pusteria i wracałem tam już po kilka razy.

W tym roku jedź do Livignio a w następnym sezonie do Val Gardeny lub odwrotnie i sam oceń te miejsca.

Będąc w Livignio możesz pokusić się o jednodniowy wypad do S.Caterina Valfurva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...