Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobór nart


tapir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przed dylematem kupna nowych nart.

Mężczyna - 181 cm wzrostu/waga 90 kg. Jeżdżę w sezonie około 10-15 dni w Polsce oraz 6 dni za granicą - najczęściej Włochy.

Od 5 sezonów jeżdżę na dynastarach omeglass 165 cm. Jestem z nich zadowolony. Przyszedł jednak czas na zmianę - trochę się wyklepały. Miałem również po drodze 2 sezonową przygodę z volklami allstar 175 cm, jednak sprawdzały się tylko za granicą. U nas ciężkawo (tłoczno i wąsko) a te narty w moim odczuciu lubią szybką jazdę.

Zastanawiam się nad 2 opcjami:

1. następna slalomka 165 cm (myślę o volklach sl z sezonu 09/10 lub elanach slx z bieżącego sezonu)

2. narta allround - 170 cm - r 13,5 - 14,5 (np. head magnum, nordica spitfire - niestety cena miażdży :( ) jako narta bardziej uniwersalna stabilniejsza przy szybszej jeździe.

Co możecie polecić z własnego doświadczenia. Oczywiście jestem otwarty na inne propozycje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1. M

2. Wiek - 30

3. Waga - 87

4. Wzrost - 176

5. Jak długo jeździsz na nartach ? - dwa sezony ( i proszę nie piszcie ze nie umiem jeździć jeżdżę na krawędziach przeważnie ostrożnie ale jak jest pusto na stoku to jadę na maksa wiem postawa nie jest idealna jak u instruktora ale cały czas się uczę i kiedyś będzie)

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum.pl/showthread.ph...ighlight=skala ) 5

7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) 80-90 Dalbello axion 8

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? ( opisz swoje wrażenia )nie mam nart a jeździłem na rosignole open200lub 300(nie pamietam) 163cm r 16 jeździło się trudno dość szybka nartka nie chętnie wchodziła mi w ciasne zakręty ale prędkości na niej zabójcze jak dla mnie trochę za bardzo i na salomon custom (tylko tyle wyczytałem z nartki ) 156cm r13 jeździło się super akurat było pusto na stoku więc non stop na maksa świetnie trzymała w zakrętach świetne czucie skrętu krótkiego jak i dłuższych

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? lubię ciasne skręty przy dużych prędkościach (duża prędkość to pojęcie względne zależne od narciarza jestem pewien że za rok będę jeździł szybciej bo doświadczenie i umiejętności mi na to pozwolą) jak i długie

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) finanse i czas urlopowy pozwalają mi jeździć tylko i wyłącznie w polsce

niebieski - dobre na rozgrzewkę

czerwone - na tych się koncentruje

czarne - w przyszłym roku mam zamiar poznawać

sztruks - nie miałem okazji jeździć

muldy - zależy jak duże ale generalnie wolę bez muld

poza trasowa - chętnie bym spróbował ( może za parę lat)

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) generalnie turystycznie, na sport jestem za stary ale lubię współzawodnictwo więc może jak będę miał okazje to kto wie

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? około 10dni a cało dzienna jazda na nartach nie męczy mnie wcale więc z kondycją jest chyba całkiem nieźle

13. Możliwości finansowe coś się wymyśli

nartki jakie mnie interesują to fischer progressor 8+ lub 9+ 160cm wydaje mi się że ta narta jest dla mnie stworzona niestety nie będę miał chyba okazji przejechania się przed zakupem więc proszę osoby które mają porównanie o pomoc w wyborze zaznaczam że te narty będą moimi jedynymi nartami i będą mi służyć minimum trzy sezony mają być rozwojowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym prosić o zaproponowanie jakiś fajnych nart ;)

1. K

2. Wiek - 21

3. Waga - 50

4. Wzrost - 162

5. Na nartach jeżdżę 16 lat (17 jeśli liczyć oswojenie ze stokiem ;p )

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ?

Nie umiem tego znaleźć ;p Jestem nowa, ale myślę że należę do zaawansowanych narciarzy - niestraszne mi strome, oblodzone stoki, jak i jazda w puchu poza trasą (las też już zaliczyłam przypadkiem - skrócenie drogi ;p )

7. Jakie masz buty ? (FLEX) 90 Atomic HAWX Women

8. Jakie masz teraz narty/na jakich już jeździłeś?

Na wielu, obecnie Atomic - męskie, nie wiem jaki model, ale twarde strasznie ... długość 151

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy?

Trudno powiedzieć, jeżdżę rekreacyjnie - różnie.

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju?

Trasy bez wyjątku, wolę bardziej wymagające. Muldy i lód nie przeszkadzają mi. Co do jazdy poza trasą zdarzyło mi się kilkakrotnie, nie odmówię ;p Polska zwykle, raz w sezonie Austria lub Włochy.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? (turystycznie, sportowo)

Raczej turystycznie (rekreacyjnie), kiedyś brałam udział w zawodach - jako dziecko ;p ale jeden ze slalomów zakończył się dla mnie niezbyt dobrze - skręcenie w kolanie, naderwane ścięgno (nie wypięła mi się jedna narta - ustawiane w serwisie).

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku?

Myślę, że jest ok. Na stoku spędzam zwykle większość weekendów, jeśli pozwala na to czas i warunki, ponadto zwykle jakiś 1/2-tygodniowy wypad.

13. Nie mam konkretnej kwoty, którą zamierzam wydać.

Myślałam o volkl sol 144 cm (może 151??), ale może Wy mi coś zaproponujecie ciekawego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...