Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomocy !!! problem z wiązaniem..


SQba

Rekomendowane odpowiedzi

Więc szanowni forumowicze mam (chyba) taki problem.. a mianowicie podczas wycierania sprzętu po jeździe wczoraj zauważyłem niepokojący luz na wiązaniu szczególnie tylnim !!! Na jednym trochę większy to tak na oko nie fachowca Wiem że z czasem się zużywają elementy ale narty tak naprawdę mają może z 20 dni jazdy za sobą i to nie żadnych extrem. Zawiozłem dziś do sklepu gdzie je kupowałem, jako że mam jeszcze gwarancje na nie. Stwierdzili że fakt troche zbytnio się telepie ale po w pięciu buta zdecydowanie mniej. zadzwonili do (mój domysł) przedstawicielstwa firmy gdzie stwierdzono że jeśli po wpieciu buta jest ok to jest to normalne. Przyszedłem do domu wpiąłem buta , stanąłem na narcie czyli jedna noga z przodu buta druga z tyłu i kurde rusza się fakt że mniej niz bez buta ale jednak do tego jest to ruch taki że słychać jakby "stukanie" elementów o siebie. I teraz pytanie czy przesadzam i to objaw tego że coraz bardziej wczytuje się w tematykę narciarstwa czy jednak zdecydowanie tak nie powinno być. Czy przypadkiem w pewnym momencie poprostu but nie wyrwie mi wiązania ? i to w najmniej spodziewanym momencie. Jako że jestem laikiem w tej tematyce to może osoby bardziej doświadczone i narciarsko i sprzętowo coś podpowiedzą. Narty to Elan RaceSl waweflex fusion wiazania elan 11

dokładnie takie http://narty-net.pl/narty-elan-sl-waveflex-fusion-rs-model-2009-10-wysylka-gratis.html

Za każdą uwagę będę niezmiernie wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z gwarancji i na nią się powołaj .

Nie jesteś ekspertem by stwierdzić czy to wada. Nie mają podstawy by jej nie przyjąć.

Przecież do producenta mogą wysłać same wiązania bez narty .

Koszt niewielki a będziesz spokojny.

Gdzie luz tam woda wejdzie , potem zamarznie i siła wypięcia będzie inna .

Tylko pamiętaj by wszystko było na piśmie , podpisana przez sprzedawcę kopia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc szanowni forumowicze mam (chyba) taki problem.. a mianowicie podczas wycierania sprzętu po jeździe wczoraj zauważyłem niepokojący luz na wiązaniu szczególnie tylnim !!! Na jednym trochę większy to tak na oko nie fachowca Wiem że z czasem się zużywają elementy ale narty tak naprawdę mają może z 20 dni jazdy za sobą i to nie żadnych extrem. Zawiozłem dziś do sklepu gdzie je kupowałem, jako że mam jeszcze gwarancje na nie. Stwierdzili że fakt troche zbytnio się telepie ale po w pięciu buta zdecydowanie mniej. zadzwonili do (mój domysł) przedstawicielstwa firmy gdzie stwierdzono że jeśli po wpieciu buta jest ok to jest to normalne. Przyszedłem do domu wpiąłem buta , stanąłem na narcie czyli jedna noga z przodu buta druga z tyłu i kurde rusza się fakt że mniej niz bez buta ale jednak do tego jest to ruch taki że słychać jakby "stukanie" elementów o siebie. I teraz pytanie czy przesadzam i to objaw tego że coraz bardziej wczytuje się w tematykę narciarstwa czy jednak zdecydowanie tak nie powinno być. Czy przypadkiem w pewnym momencie poprostu but nie wyrwie mi wiązania ? i to w najmniej spodziewanym momencie. Jako że jestem laikiem w tej tematyce to może osoby bardziej doświadczone i narciarsko i sprzętowo coś podpowiedzą. Narty to Elan RaceSl waweflex fusion wiazania elan 11

dokładnie takie http://narty-net.pl/narty-elan-sl-waveflex-fusion-rs-model-2009-10-wysylka-gratis.html

Za każdą uwagę będę niezmiernie wdzięczny

Witam

Mam taką samą nartę - ten typ tak ma:cool: - moja normalnie grzechocze;)

Tylko że moja sporo widziała - po testach.

To kwestia rozwiązania technicznego - elementy wiązania przesuwające się na szynie są bardzo krótkie - pewnie poprawia to elastyczność narty ale drobne luzy powodują znaczne ruchy wiązania na boki. Jak wepnę buta jest w porządku - luzy mało wyczuwalne, podczas jazdy nie ma problemu. Może masz wiązania ustawione trochę za szeroko i na tylnym masz mały docisk.

Oczywiście na odległość nie mogę wyrokować, że u Ciebie jest w porządku - spróbuj skorzystać z podpowiedzi ROSSIGNOLA.

Pozdrawiam

Mirek

Edytowane przez Marucha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj "Niezgodnosci towaru z umową" wtedy mają 14 dni i jezeli nie naprawia w tym czasie muszą wymienic sprzęt na nowy lub zwrócić kasę. Gwarancja przeważnie uprawnia ich do przedłużenia naprawy i moze zawierac wiele innych korzystnych dla dostawcy obwarowań.Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oni generalnie w sklepie nie robią żadnego problemu sami dzwonili i się upewniali czy to aby tak ma być.. Trochę mnie to nie pokoi co prawda nie jeżdżę nie wiadomo jak ale wolałbym się nie zastanawiać czy mi coś nie odpada. Dlatego też ten temat z nadzieją że ktoś być może ma te narty i sprawdzi jak to u niego więc dzięki Marucha. jutro postaram się nagrać może jakiś mały filmik poglądowy. Z gwarancją muszę się streszczać bo mam do 18 marca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w sklepie nie wypełnisz druku zgłoszenia reklamacji . Przecież chcą Ci pomóc .

Nie mają innych nart do porównania ? To są nowe czy używane narty ?

Za sprzedawany towar odpowiada za równo gwarant jak i sklep i tylko od ciebie zależy w jaką formę wybierzesz .

Przede wszystkim jak najszybciej zgłoś reklamację że "but lata we wiązaniu " i że sprzedawca nie wie czy to jest usterka . Wtedy wszystkie terminy zatrzymują się . Nie wierzę by firma elan nie rozpatrzyła pozytywnie reklamacji towaru .

Czy otrzymałeś instrukcję obsługi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w sklepie nie wypełnisz druku zgłoszenia reklamacji . Przecież chcą Ci pomóc .

Nie mają innych nart do porównania ? To są nowe czy używane narty ?

Za sprzedawany towar odpowiada za równo gwarant jak i sklep i tylko od ciebie zależy w jaką formę wybierzesz .

Przede wszystkim jak najszybciej zgłoś reklamację że "but lata we wiązaniu " i że sprzedawca nie wie czy to jest usterka . Wtedy wszystkie terminy zatrzymują się . Nie wierzę by firma elan nie rozpatrzyła pozytywnie reklamacji towaru .

Czy otrzymałeś instrukcję obsługi ?

Spokojnie nie to że nie chcę, dziś byłem poprostu spytać co oni na to, oczywiście zaplanowałem wcześniej że na forum założę temat. Powiedzieli że jeśli chcę oni wyślą narty ale po konsultacji wyszło że jest normalny objaw więc totalnie zero problemu z ich strony a ja chciałem się tylko upewnić jeszcze z innych źródeł. Narty były kupione jako nówki gwarancja jest jeszcze na nie więc z niej skorzystam od choćby dla świętego spokoju. Postaram się ten filmik poglądowy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie to że nie chcę, dziś byłem poprostu spytać co oni na to, oczywiście zaplanowałem wcześniej że na forum założę temat. Powiedzieli że jeśli chcę oni wyślą narty ale po konsultacji wyszło że jest normalny objaw więc totalnie zero problemu z ich strony a ja chciałem się tylko upewnić jeszcze z innych źródeł. Narty były kupione jako nówki gwarancja jest jeszcze na nie więc z niej skorzystam od choćby dla świętego spokoju. Postaram się ten filmik poglądowy zrobić.

Bo się wystraszyłem że koledze nie chcą reklamować . Kamień z serca .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomyslalem ze moze powinienes dokrecic sruby montazowe wiazania albo plyty ale w tym systemie to chyba jest szyna zamontowana na stale i nie ma czego dokrecac.

... moze rzeczywiscie "ten typ tak ma" ale nawet jesli tak to nie jest to dobre, pomysl co sie dzieje gdy chcesz narte postawic na krawedzi na twardym podlozu a ona przekrzywia sie wzgledem buta o kilka stopni? Moim zdaniem to albo wada albo "bad design".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomyslalem ze moze powinienes dokrecic sruby montazowe wiazania albo plyty ale w tym systemie to chyba jest szyna zamontowana na stale i nie ma czego dokrecac.

... moze rzeczywiscie "ten typ tak ma" ale nawet jesli tak to nie jest to dobre, pomysl co sie dzieje gdy chcesz narte postawic na krawedzi na twardym podlozu a ona przekrzywia sie wzgledem buta o kilka stopni? Moim zdaniem to albo wada albo "bad design".

fakt są tam dwie śruby więc z ciekawości sprawdziłem czy może nie popuściły jednak nie a na siłę nie będę próbował różnymi metodami dokręcać bo jeszcze je ukręcę.

zamieszczam filmiki pokazujące jak to wygląda

tutaj bez buta pokazane jak "lata"[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

a tutaj z wpiętym butem gdzie ruch na boki jest faktycznie minimalny jednak jak widać jest ten ruch jakby góra dól [YOUTUBE]

[/YOUTUBE]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównywałem z moimi:

- ruch wiązania na boki jest podobny

- ruch góra - dół u mnie jest mniejszy

- przechył buta w stosunku do narty u mnie ledwo dostrzegalny - u Ciebie wyraźny.

Moje narty to rocznik 2008/9 - były intensywnie eksploatowane i takie luzy przy tym rozwiązaniu technicznym wydają mi się dopuszczalne.

Twoje są nowe, a luzy większe.

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt są tam dwie śruby więc z ciekawości sprawdziłem czy może nie popuściły jednak nie a na siłę nie będę próbował różnymi metodami dokręcać bo jeszcze je ukręcę.

zamieszczam filmiki pokazujące jak to wygląda

tutaj bez buta pokazane jak "lata"[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

a tutaj z wpiętym butem gdzie ruch na boki jest faktycznie minimalny jednak jak widać jest ten ruch jakby góra dól [YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

... wieczorem popatrze na te filmy bo teraz mam youtube zabkowany. Tak sobie mysle ze moze masz jakos bardzo zuzyte buty w znaczeniu ze podeszwa jest starta na tyle ze nie odpowiada juz normie i to jest powodem luzu?

Bazujac na tym co pisze Marucha to mysle ze taki luz nie powinien wystapic.

Ja mam w wiekszosci nart wiazania zawodnicze i tam nawet maly luz jest nie do pomyslenia, but siedzi sztywno jak przyklejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównywałem z moimi:

- ruch wiązania na boki jest podobny

- ruch góra - dół u mnie jest mniejszy

- przechył buta w stosunku do narty u mnie ledwo dostrzegalny - u Ciebie wyraźny.

Moje narty to rocznik 2008/9 - były intensywnie eksploatowane i takie luzy przy tym rozwiązaniu technicznym wydają mi się dopuszczalne.

Twoje są nowe, a luzy większe.

Pozdrawiam

Mirek

Ja porównałem z Rossignolami 9s /35 dni na stoku -

Tak jak na filmie 1 u mnie też jest luz i tyka .

Tak jak na filmie 2 u mnie jest luz niezauważalny , nie tyka . U Ciebie jest luz bardzo duży .

Na Atomici race mojej żony luzów praktycznie niema

Wydaje mi się że jest to jednak usterka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie porównywałem z moimi:

- ruch wiązania na boki jest podobny

- ruch góra - dół u mnie jest mniejszy

- przechył buta w stosunku do narty u mnie ledwo dostrzegalny - u Ciebie wyraźny.

Moje narty to rocznik 2008/9 - były intensywnie eksploatowane i takie luzy przy tym rozwiązaniu technicznym wydają mi się dopuszczalne.

Twoje są nowe, a luzy większe.

Pozdrawiam

Mirek

Dzięki Mirku , liczyłem po cichu że zaglądniesz jeszcze do tego tematu właśnie ze względu na posiadany sprzęt. Wychodzi więc na to że pomimo iż luzy są dopuszczalne i naturalne to nie w takim stopniu.

Jarku to czekam aż oglądniesz. Luz jest że tak powiem wiązanie narta a nie wiązanie but.

Rossignol też odrazu sprawdzałem na wszystkich dostępnych i są luzy ale zdecydowanie mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jarku to czekam aż oglądniesz. Luz jest że tak powiem wiązanie narta a nie wiązanie but.

... ogladnalem, mi to sie nie podoba, tak jak pisalem porzadne wiaznie trzyma praktycznie jak na kleju, bez luzu ale zdaje sobie sprawe ze systemy gdzie wiazanie jest na szynie musi miec troche luzu i tego sie nie uniknie, pytanie tylko gdzie jest ta granica ktora pozwoli na reklamacje - nie potrafie odpowiedziec na to :( ale tak na czuja to luz jest za duzy.

Ja mam Tyrolie przy Headach i tam jest beton, zadnego luzu, to samo w Rossignolach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązanie może mieć luzy (nieznaczne) ale po wpięciu buta luzów nie powinno być. Niestety jak juz ktoś napisał moda na wiązania na szynach (co gorsza wykonanych z tworzywa) sprawia, że wiązania mają luzy, a sprzedawcy usiłują wmówić, że tak ma być. Ciekawe jaki będzie wynik rwklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widać na pierwszym filmie bez buta wiązanie całe lata, po wpięciu faktycznie zostaje niemal całkiem zredukowane, jednak jako pokazuje 2 film praca pod obicązeniem całego wiązania nie wiem z szyną czy jak to tam wydaje mi się nieprawidłowa. Narty zostały przyjęte i sam jestem ciekaw co z tego wyniknie. Oczywiście napiszę w tym wątku jak coś będę wiedział :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...