Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nie za szybkie zużycie krawędzi?


kalosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)Moje doświadczenie jest takie, że miałem dwa razy narty na nogach. Raz wypożyczyłem a drugi raz kupiłem (bo po co płacić za wypożyczanie skoro bardzo polubiłem jazdę;)) Kupiłem sobie dość stare narty Rossignol Carve X-Power. Sprzedawca z allegro zapewniał, że sprzęt nieużywany, co okazało się prawdą, ku mojemu (oraz pana z serwisu) zaskoczeniu. Dałem sprzęt do woskowania i pojechałem na Bełchatów. Pozjeżdżałem 4 godziny i zauważyłem stępienie krawędzi na obu nartach w odległości 10 - 15 cm od początku oraz końca narty (w pozostałej długości, krawędź wygląda jak nietknięta). Nie sądziłem że krawędź, może być tak miękka. Załączam fotkę i proszę o opinię, czy to normalne.

krawedz.jpg

krawedz.jpg.bfeebb627a8c58cbb8bfc03d1f635630.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli były używane to powiedzcie mi czy tak wygląda krawędź przy samych dziobach, po normalnym użytkowaniu ? Mam nartę po 4 sezonach jazdy wyłącznie na polskich stokach, której nigdy nie serwisowałem i wygląda 100x lepiej :eek:

Krawędź mogła być nowa a takie zniszczenie prędzej powstałoby na skutek przejechania 30cm po asfalcie lub gołych kamieniach niż po normalnym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skoro piszecie, że to niemożliwe żebym tak je wykończył po 4h to pewnie w czasie kurierki dostały po tyłku albo były źle przechowywane. Chyba, że serwisant błędnie ocenił po ślizgu że narty nie były używane. Ja tam nie bardzo się znam na zużyciu ale widzę że ślizg (po 4h jazdy) był użyty w przeciwieństwie do stanu w jakim był przedtem, tuż po wysyłce. Trochę żałuję, że nie miałem czasu oglądać tych nart wcześniej tak dokładnie jak teraz, to bym wiedział:) Chociaż, powiem że Wasze opinie mnie trochę uspokoiły, bo sądziłem, po tym co zobaczyłem na swoich, że narty mają tak miękkie krawędzie i będę musiał kupować kolejne za rok. Z drugiej strony trochę głupio, że nie sprawdziłem towaru wcześniej.

Teraz pytanie: czy końcówki narty odpowiadają w większym stopniu za trzymanie się śniegu, czy środki nart? Czy próbować to w ogóle naprawiać, czy zostawić? Jeżeli zostawię, to w jakich sytaucjach mogę odczuwać dyskomfort z powodu tych krawędzi?

Pozdrawiam, Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie oddać do ekspertyzy serwisantowi ( dobremu ) który określi grubość krawędzi . Może powtarzam że może sprzedawca zrobił "tuning" krawędzi . Z takimi krawędziami nie powinno się jeździć .

Co masz na myśli?

Dla mnie te narty nie mają grubości krawędzi prawie nieużywanego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można tuningować zjechaną krawędź ? Dospawać kawałek ? :eek: :confused:

Nie. To sprzedawca tuningował stare zużyte narty zdzierając wszystko by wyglądały na nowe . Krawędź na końcach nart mogła być słaba ( cieńka ) a pośrodku ciut grubsza.

Ale to tylko moja teoria spiskowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...