Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zamiana Head C210 na Chip 66 - help


artix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szystkich , to moja premiera na forum , korzystajac z okazji pozdrawiam wszystkich milosnikow nart!

A teraz do brzegu.

Moje umiejetnosci w waszej skali to powiedzmy 6 + odwaga/glupota ;)

Jezdze na Head C210 i butach Salomon Mission X5, czyli sprzet dla amatora .

Buty mam na razie zamiar zostawic (sa naprawde wygodne ),ewentualnie zmiana na Head Vector , ale to zaden pospiech .

Narty. Sa przeceny i znalazlem imponujace wygladem Chip 66. Z opisow wynika tez ze sa to powazne narty .

I tu moje pytanie do profesjonalistow . Czego moge sie spodziewac po zmianie nart ?

Czy beda trudne , latwe , nieobliczaln, nieodczuje wielkiej roznicy ?

A cha bym zapomnial . Narty te chcialbym zatrzymac na kilka sezonow.

Zamiana nie jest zwiazana z lansem. Jezdze duzo , a w przyszlym roku mam zamiar spezic na nartach okolo 20 dni , wiec ?

Artur

Edytowane przez artix
nieaktualne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekujesz od nart, jak lubisz jeździć i po jakich stokach. Też jestem na zmianie nart i nawet myślałem o tych Chipach bo istotnie piękne są, nie znalazłem żadnej opini i nikogo kto jeździł, opinie zaś z testów wyczytanych w prasie czy necie do całej tej serii nie zachecają, po prostu wypadają słabo i tyle - i to w zasadzie każde Chipy, najlepiej 78 ale te węższe to już głównie krytyka. Myślałem tez o Head Magnum ale coś mi sie wydaje, że to ta sama narta co Chip 71, który też w testach ma słabe oceny. Jak na tak drogie narty:eek: - to ja poszukam czegoś innego jednak.

Tu masz opinie o 71 - kilku forumowiczów tu sie wypowiada:

http://testujemynarty.pl/test/Head-V7-Chip-71_154521499

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak , 8 zjazdow na 10 to czerpanie przyjemnosci z jazdy, pozostale 2 to trening, testy umjejetnosci, i proby nowych trikow w celu polepszenia pewnosci na stoku. Zdaza mi sie zjechac np ze stoku jak Harenda z duza predkoscia, ale to nie to co mnie najbardziej uszczesliwia .

Moim targetem jest opanowanie jazdy slalomem (nie na tyczkach) w stylu jak widzimy to w wykonaniu zawodnikow.

Wszystko dla zabawy i czerpania przyjemnosci ze sportu, zadnego napinania sie !

Moje narty to 156 cm 110/66/98

Chipy 121-71-107

Co sie zmieni podczas jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip 66 ma geometrię 118-66-102, - dokładnie taką sama jak Head Icon TT 80 i może być tak,że to taka sama narta z innym malowaniem a na Iconach to tak jak na slalomce to nie pojedziesz bo ona głównie sredni i długi skręt ciągnie fajnie, to raczej twarde i sztywne deski jak na allround, trudno mi porównać do 66 bo nie jeździłem nigdy na Chipach - tak sobie tylko "gdybam". a jakie masz parametry wzrost/waga bo cosik krótkie te Heady masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack
Chip 66 ma geometrię 118-66-102, - dokładnie taką sama jak Head Icon TT 80 i może być tak,że to taka sama narta z innym malowaniem

Roznica nie jest tylko w malowaniu. Chip a TT to dwie rozne technologie.

Toche informacji dla geek'ow.

http://www.rockymountaingearguide.com/buyersguide/head/head-skis.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack

Z danych wynika ze Chipy nawet dluzsze od moich C210 beda mialy podobny promien skretu.

Z jakich danych to wyczytales? Z reguly porownuje sie promienie przy tej samej dlugosci.

Chip 66 (o ktory pytales w 1 poscie) przy 170cm ma r=13.4m

Head C 210 przy 170cm ma r=15.7m.

Porownanie promienia przy roznej dlugosci nie za bardzo ma sens.

Chcesz mniejszy promien to kupuj slalomke a nie krotsza gigantke.

Edytowane przez Jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 175 wzrostu i waze okolo 85 kilo , to nie brzuch tyle wazy ;)

tak masz racje podalem zle cyfry , ma 118-66-102

Masz narty przynajmniej o 10 cm za krótkie, na takich to niewiele się nauczysz, każde jakie kupisz dluższe będą dużo lepsze od twoich dotychczasowych. Jeśli kupisz slalomkę lub coś sc to ewentualnie 160 cm i to będzie najkrótsza narta o jakiej możesz myśleć. Jeśli chcesz jeździć krótkim skrętem i to doskonalić to lepiej pomyśl o Head Supershape albo o jakiejś narcie SC jakich wiele, wyjdzie taniej niż Chip i chyba lepiej się nadadzą do takiej jazdy. A to,że Chip 66 będzie mial mniejszy promień niż twoje narty nie znaczy wcale,że pojedziesz nim krótszym skrętem, jeździłem na TT, promień niby mały a krótkim się jeździ bardzo słabo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo o toze mam narty 156cm i promen 13.xx, i nawet jezeli wezme dluzsze Chipy np 165 to promien bedzie w sumie ten sam.

Z jakich danych to wyczytales? Z reguly porownuje sie promienie przy tej samej dlugosci.

Chip 66 (o ktory pytales w 1 poscie) przy 170cm ma r=13.4m

Head C 210 przy 170cm ma r=15.7m.

Porownanie promienia przy roznej dlugosci nie za bardzo ma sens.

Chcesz mniejszy promien to kupuj slalomke a nie krotsza gigantke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 7 godzin na deskach ! Jestem w szoku. Nie wierze ze sa lepsze narty na swiecie :D (tak sobie wmawiam)

A tak na powaznie to narty zaiponowaly mi stabilnoscia i pelna kontrola przy kazdej predkosci.

Zmiana kierunku w salomie przychodzi bardzo latwo , wrecz niewyczuwalnie.

Wspaniale trzymanie na krawedziach nawet na oblodzonych partiach stoku.

I co dziw nie meczyly mnie w ogole jak moje poprzednie Heady C210.

Zamienilem sie na chwile z kolezanka na Dynastart Legend i poprosilem ja za chwile aby oddala mi moje narty bo sie znowu czuje niepewnie ;) (wymowka)

Jestem w 100% zadowolony !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...