Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty ? Pomocy


pesce

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Na wstępie powiem, że naczytałem się już sporo (odnośnie modeli nart, doborów itd.) i mam straszny mętlik w głowie, a moje odczucia i niepełna wiedza niepomagają mi w tym wyborze.

Pomóżcie w wyborze nart (ew. typy butów co do twardości ), zaznaczę iż jestem zafascynowany tym sportem i chcę się rozwijać.

Kilka słów wstępu:

Jeździłem a Białece Tatrzańskiej na Bani i Kotelnicy, będę jeździł na razie po przygotowanych stokach i trasach. Zacząłem w tym roku wyjeżdżonych około 120 h na stoku + 10 h z instruktorem w systemie 1h instruktor + mocne ćwiczenia i znowu instruktor + mocne ćwiczenia itd.

Byłem ze znajomymi którzy jeżdżą ok. 3 sezonów i wydaje mi się że już lepiej jeżdzę ( zdanie instruktora również).Jestem uparty i ambitny - to tak na marginesie, a chciałbym narty w miarę rozwojowe

1. Płeć - M

2. Wiek - 34

3. Waga - 103 (do zbicia mam nadzieje)

4. Wzrost - 180

5. Na nartach jeżdżę od 1 sezonów, ( 16 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5,5

7. Moje buty to - były tylko z wypożyczalni też proszę o sugestię choć wiem że trzeba poprzymierzać

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - były z wypożyczalni Blizzard XO chyba

9. Preferuję styl jazdy (długim i krótkim skrętem, średnio sportową, po przygotowanych stokach,

10. Upatrzyłem sobie narty - Fischer Progressor 8+ 165cm

11. Mój budżet na narty to około - do 1200-1500

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga ponad 100 kg potrzebuje długosci i 170 to juz i tak mało, jakby to był zaawansowany bardziej narciarz to i 175 byloby dobrze, zresztą wpisz sobie te dane do "dobieracza" na stronie Fischera, nie sądzę by pokazał 165, mi na przykład do danych 182/85 kg, zaawansowany nartę Progresor 9 dobiera ten system 180 cm. Inna sprawa, ze ten ich system wg mnie jest powidzmy delikatnie nieco niedoskonały:D. Co do butów to mierzyłem Progresory 110, fajne, wszystko piknie tylko mnie nieco cisnęły od góry ale to juz kwestia indywidualna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Motive 74 /dł 170cm – ta mi wychodzi z doboru programem

a biorę pod uwagę – zgodnie z sugestamii jeszcze te:

1.Fischer PROGRESSOR 8+

2.Fischer Viron 6.6,

3.Rossignol Alias Carb

4.Head Icon TT 40

Może któryś z kolegów kokusiłby się o jakąś charakterystykę poszczególnych nart, które jest lepsza pod jaki względem itd. Bo dla mnie rożna szata graficzna i cyferki.

Dodam że boję się długości 170 czy oby nie za długa i czy sobie poradze.

Tak jak sobie kombinuje to najbardziej mi podchodzą nartki od 1 do 3, a alias carbon wydaje mi się bardzo ciekawą propozycją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i koleżanki oczywiście :D

ostatecznie zostają dwie propozycje

1.Fischer PROGRESSOR 8+ - dł 170 cm

2.Rossignol Alias Carbon -166 cm

Dajcie jakieś za i przeciw, które w jakich warunkach itd.

ps. Bardzo proszę, jestem jakiś taki typ że chce wszystko wiedzieć i być przekonanym do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy

Nie mogę się jeszcze pochwalić zakupem bo go nie dokonałem.

Cały czas się biję z myślami, ta a może ta, czytam wertuje internet, czytam porady i coraz dalej jestem od decyzji.

Powiem szczerze że sam już zgłupiałem, zastanawiam się czy nie poczekać jeszcze sezonu i w nowym potestować i dopiero kupić - naprawdę sam już nie wiem :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór chyba padnie na rosoły alias

1. http://allegro.pl/narty-rossignol-alias-a74-166cm-wiazania-l2506-i1482836083.html

2. http://allegro.pl/rossignol-alias-74-axium-110-2011-wyprzedaz-i1495168396.html

dlaczego ten narty mają inny kolor i czy to jest ta sama narta skoro obie narty z kolekcji 10/11 a może czymś się różnią o czym nie wiem a jest istotne ?

3. http://allegro.pl/meskie-narty-rossignol-alias-74-carbon-2011-166cm-i1476747656.html

Następne pytanie, czy warto dopłacać do carbonu, czy to wpływa jakoś na użytkowanie i jazdę (dodam że jestem ciężki )

pomiędzy nr 1 a 3 jest prawie 300 różnicy:D.

dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy

Nie mogę się jeszcze pochwalić zakupem bo go nie dokonałem.

Cały czas się biję z myślami, ta a może ta, czytam wertuje internet, czytam porady i coraz dalej jestem od decyzji.

Powiem szczerze że sam już zgłupiałem, zastanawiam się czy nie poczekać jeszcze sezonu i w nowym potestować i dopiero kupić - naprawdę sam już nie wiem :confused:

Kurczaki dalej twierdze że wirtualnie ciężko jest dopasować nartę pod siebie Każdy człowiek jest jakaś indywidualnością i dopóki nie będziesz miał danej narty na nogach i chociaż godzinkę na niej nie pojeździsz nie masz żadnej pewności że ta narta będzie w 100% akurat pod ciebie. Osobiście pojeździł bym po DOBRYCH wypożyczalniach wydał te nawet 200zł żeby mieć pewność że później wydane 2000zł nie pójdzie na marne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...