Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty dla żonki


tapir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jesteśmy na kupnie nart dla żony. (Jeździ 10 lat; rekreacyjnie; wzrost 158; waga 50 kg). Narta ma być "skrętna" :) i rozwojowa.

Mamy na uwadze:

1. http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3268&id_modelu=4719

2. http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2802&id_modelu=3875

obie w długości 146.

1. Co sądzicie o ww nartach? Może ktoś z Was lub znajomych na takich jeździ.

2. Czy wie ktoś jaki rdzeń ma narta nr 2 (drewno? tak przekonuje sprzedawca, w necie brak informacji).

3. Jakieś inne propozycje.

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytanie : Czy wie ktoś jaki rdzeń ma narta nr 2 (drewno? tak przekonuje sprzedawca, w necie brak informacji).

Tak posiadają w składzie drewniany rdzeń .

Opis producenta

Rossignol Attraxion VI Casual

Technologia: TWIN PULSION INTEGRAL 2 (TPI2)

Zintegrowany system łączący wiązania z nartami.

Dodatkowy, wykonany z kompozytu element zintegrowany z podwójnymi szynami. Wiązania swobodnie ślizgają się umożliwiając szybką, niewymagającą stosowania narzędzi regulację rozstawu wiązań. System stosowany w wiązaniach AXIAL2 i AXIUM.

Feminine Intuitive Technologies

Rectangular Sandwich Construction

Konstrukcja sandwiczowa i pionowe ściany boczne. Charakter i zachowanie nart zmieniać można stosując w ich konstrukcji różnego rodzaju ściany boczne oraz laminaty wykonane z różnych materiałów. Z możliwości tej skutecznie korzystają technolodzy Rossignola, którzy kształtując „osobowość" nart tworzą najszybszy sprzęt świata. Receptą na perfekcyjne pod względem elastyczności deski race'owe są - drewniany rdzeń, włókno szklane, metal stosowany w poszczególnych warstwach i pionowe ściany boczne.

VAS - Vibration Absorbing System

.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleliśmy o tym, ale może zbyt ambitnie?

Żonka kumpla wchodzi na krawędzie jak jej się zachce, w większości rekreacja (o czarnych nawet nie myśli). W tym sezonie przesiadła się Rossich na te Cloudy i jest zachwycona. Na 100% nie są za ambitne. To przynajmniej będzie narta na 2 -3 sezony. Rozwojowa. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty są według skali producenta dla zaawansowanych narciarek .

Ja osobiście bym nie polecał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że uparliście się na te Rossignole. Nie chcę być upierdliwy, ale moim zdaniem Cloud 9 to wybór bardziej trafiony.

Ale to rzecz gustu.

Przy Cloud 9 z sezonu 08/09 jest opis.

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2435&id_modelu=3203

Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że uparliście się na te Rossignole. Nie chcę być upierdliwy, ale moim zdaniem Cloud 9 to wybór bardziej trafiony.

Ale to rzecz gustu.

Nie uparliśmy się. Taki był nasz pierwotny wybór. Teraz rozważamy również te atomici. Co nie oznacza, że rossignoli nie bierzemy nadal pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to byłoby pojechać gdzieś na jeden - dwa dni i wypożyczyć/przetestować każdą z tych nart. Te, które pasowałyby najbardziej... kupić.

Pewnie tak. Ale narty dla mnie to pasja, dla żony jeden z wielu sposobów spędzania wolnego czasu. Więc raczej taka opcja nie wchodzi w grę.

Wg niej - po prostu mamy wybrać dla niej narty :D. Bez doktoryzowania się i przesadzania :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jak to u kobiety. ;)

Będzie dobrze. Zastanowicie się, przeanalizujecie wszystkie za i przeciw, sprawdzicie ceny i zakupicie narty. ;)

Ja polecałem te Cloudy 9 bo jeździ na nich żona dobrego kumpla (umiejętności 4 do 5) i chwali sobie. Kilka razy przejechała się na nich też moja kobitka (umiejętności 6 z małym hakiem) i też stwierdziła, że przyjemnie się na nich śmigało. Tyle, że moja już z nich dużo więcej wyciskała na stromych trasach i głównie na krawędziach.

Edytowane przez michalb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że uparliście się na te Rossignole. Nie chcę być upierdliwy, ale moim zdaniem Cloud 9 to wybór bardziej trafiony.

Ale to rzecz gustu.

Przy Cloud 9 z sezonu 08/09 jest opis.

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2435&id_modelu=3203

Przepraszam ale ja odradziłem te dwa modele Rossignola jako za bardzo zaawansowane .:)

Edytowane przez ROSSIGNOL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale ja odradziłem te dwa modele Rossignola jako za bardzo zaawansowane .:)

4/5 to nie szczyt umiejętności. Jednak moim zdaniem jeśli dla takiej osoby te narty są zbyt wymagające, to w takim razie dla kogo dedykowane? Bo są modele bardziej wymagające wg producenta (np. Attraxion 8 i sklepowe modele race - 8 i 9). A przecież 7 to poziom już PI. A ile mamy kobiet o umiejętnościach PI na stoku?

Ja chyba bym tak nie demonizował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4/5 to nie szczyt umiejętności. Jednak moim zdaniem jeśli dla takiej osoby te narty są zbyt wymagające, to w takim razie dla kogo dedykowane? Bo są modele bardziej wymagające wg producenta (np. Attraxion 8 i sklepowe modele race - 8 i 9). A przecież 7 to poziom już PI. A ile mamy kobiet o umiejętnościach PI na stoku?

Ja chyba bym tak nie demonizował :)

Tak masz rację ale kolegi Żona jeździ 10 lat i na skali kolega daje jej 4 . Z tego wynika że niema ochoty na większy postęp . Skoro nie ma ochoty to po co kupować nartę na wyrost ?

Kolega pyta , ja odpowiadam , wybór należy do Żony .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 4/5 - dla zniwelowania braku obiektywizmu

2. Właśnie chyba czas na postęp:D. Próbujemy skrętu ciętego i zaczyna iść. Skrętne narty pomogą.

3. Dla mnie narty ciut powyżej umiejętności = rozwojowe. (co innego znacznie powyżej). Dają możliwość pójścia do przodu, a gdy nie będzie ochoty, nie będą przeszkadzać.

Nie mniej dzięki za opinię, czym więcej punktów widzenia tym lepiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

2. Właśnie chyba czas na postęp:D. Próbujemy skrętu ciętego i zaczyna iść. Skrętne narty pomogą.

Pozdrawiam

Teraz ja dla odmiany zapytam : co to jest narta skrętna według kolegi ?

Skoro koleżanka dopiero próbuje skrętu ciętego to może dostosować narty do umiejętności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja dla odmiany zapytam : co to jest narta skrętna według kolegi ?

Skoro koleżanka dopiero próbuje skrętu ciętego to może dostosować narty do umiejętności ?

1. Skrętna - ułatwiająca inicjację skrętu dzięki swoim parametrom. Ale oczywiście mogę się mylić, bo dydaktyk ze mnie żaden. Nie jestem nawet PI, jeżdżę rekreacyjnie.

2. Te narty są wg mnie dostosowane do umiejętności 4/5.

PS. Nie interesuje mnie dyskusja "moje na wierzchu".

Edytowane przez tapir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skrętna - ułatwiająca inicjację skrętu dzięki swoim parametrom. Ale oczywiście mogę się mylić, bo dydaktyk ze mnie żaden. Nie jestem nawet PI, jeżdżę rekreacyjnie.

2. Te narty są wg mnie dostosowane do umiejętności 4/5.

PS. Nie interesuje mnie dyskusja "moje na wierzchu".

Nie dyskutuję o tym "czyje na wierzchu" bo nie sprzedaję nart Rossignol .

Rozmawiamy i wymieniamy poglądy.

Im więcej sobie przekażemy tym lepsze narty kolega wybierze dla żony .

A to jest mój cel a jednocześnie powód moich pytań . Jak kolega to odbiera to już kolegi sprawa.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...