Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

prośba pomoc w wyborze nart


WachtaPL

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o pomoc w wyborze najbardziej uniwersalnych nart dla początkującego szybko zbliżającego się do średniozaawansowania ;-)

Wiem, że w tej klasie sprzętu wszystko jest podobne do siebie i wybierać trzeba sugerując się ceną i tym czy się malowanie narty podoba, ale może jednak ktoś kto próbował i się zna i jeździł na tych nartach, powie coś więcej, że np Progressor lubi bardziej przygotowane stoki, Zenithowi Z3 to bez różnicy i że wszędzie jeździ dobrze, albo że np Icon TT tylko na przygotowane trasy się nadaje i raczej zero offroadu na niej :-) która z nich twardsza, a która miększa, która gryzie, a która jedzie jak po sznurku.

...i jaką mam wybrać długość do poszczególnej narty, czy do wszystkich mam brać 170 cm? czy do niektórych modeli np 165 cm?

1. Płeć - M

2. Wiek - 37

3. Waga - 79kg

4. Wzrost - 184 cm

5. Na nartach jeżdżę 1 sezon, przejechane ok 20 dni = ok 100 godz na stoku.

6. Moje umiejętności wg skali forum określam na: 4/5 = 4,5

dla zobrazowania: Austria - Flachau, trasa czerwona, jeżdżona wg mnie odważnie lecz bez zbytniego ryzykanctwa, momentami trochę asekuracyjnie, ale też i bez większego strachu, w większości przypadków płynnie i z dużą radością z jazdy.

7. Moje buty to - na razie pożyczone Salomony, zamierzam kupić nowe z FLEX 80-90. Firma nieistotna.

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic ETL dł. 155 (nauka), Rossignol ACIS 100 dł 162 (obecnie) - przy większej prędkości tracą trochę stabliności, myszukją, trzepią dziobami o śnieg.

9. Preferuję styl jazdy raczej po przygotowanej trasie (jak na razie nie miałem okazji inaczej) choć nie wykluczam zjazdu na bok dla odmiany jak się okazja trafi.

skręty raczej krótkie i średnie, pokonywane bardziej "ślizgiem" niż profesjonalnie i pięknie na krawędzi jak carvingowcy :-)

generalnie dopiero się uczę, więc trudno mi ocenić jaki styl preferuję. Ale sięgając rok lub 2 lata w przyszłość wydaje mi się, że pódję w stronę jazdy bardziej aktywnej, energicznej.

jestem uparty i jak coś mi się spodoba, to nie odpuszczam i wałkuję temat do upadłego ;-)

10. Upatrzyłem sobie narty -

* Fisher Motive 74 SW ~1100 pln (InterSport)

* Fisher Progressor S

* Fisher Progressor 7+

* Atomic Fibre (varioFiber)

* ELAN WaveFlex 8 (InterSport) ~700 pln

* Rossignol Zenith Z72 carbon (Intersport) ~1000pln lub Zenith Z72 bazalth ~1000 pln (Decathlon) - ciekawe jaka różnica między nimi.

* Zenith Z3.5 znalazełm w necie za 1050 pln

11. Mój budżet na narty + buty to około - 1800 pln

Drogie BRAVO pomóżcie :-)

mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że kolega dobrze dobrał profil 4,5 .

Najbardziej mi się podoba że kolega podał liczbę godzin spędzonych na stoku .

Tutaj skala według JC.

5 – średnio zaawansowani narciarze, którzy rozumieją zasady ruchu ciała w skrętach, jednak nie potrafią ich w pełni wprowadzić w życie. Umieją wykonać kilka skrętów równoległych, np carvingowych na średnio nachylonych stokach. Potrafią bezpiecznie zjechać każdą czarną trasą (niekoniecznie mając z tego przyjemność).

4 – dosyć słabi narciarze, którzy głównie posługują się technikami płużnymi, jednak w łatwym terenie potrafią wykonać kilka skrętów równoległych np. techniką carvingową. Dla nich trasy czarne są za trudne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych to Fischer Motive albo któreś z Rossi Zenith-ów, tylko długosć weź 170cm, na początku będzie Ci nieco trudniej ale skończą się akcje typu myszkowanie nart czy różne ich nerwowe zachowania przy drobnych błędach podczas szybszej jazdy. Na Motive 74 nie jeździłem ale mam te narty w wersji 80 i są naprawde świetne, bardzo reaktywne i przyjemne w prowadzeniu, to naprawde udane narty, na Zenithach 3 jeździłem, też fajne narty, bardzo przyjemne deski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi, nawet te off-top ;-)

wybór padł raczej na Motive 74, choć ciągle zastanawiam się jeszcze nad Progressorami 7+.

Progressor 7+ będzie pewnie nartą bardziej energiczną / zwrotniejszą od motiva, mniejszy promień skrętu - czy się myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po jazdach testowych na niewielkiej górce - Wieżyca

tak jak napisałem wczesniej wybór padł na Fischer Progressor 7+,

nie miałem okazji jeździć wcześniej na żadnych innych nartach z tego segmentu, więc mogę w porównaniu odnieść się tylko do desek rossignol actys 100 dł 162 http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2152&id_modelu=2734

- zdecydowana poprawa w stabilności, zwrotności i w ogóle na każdym polu zdecydowana poprawa. żadnych nerwowych zachowań przy większej prędkości.

- Nie zauważyłem żadnych niedogodności przy zmianie długości nart z 162 na 170.

- patrząc po sobie i swoich umiejętnościach, uważam, że te narty zdecydowanie można polecić nawet początkującym narciarzom, którzy na stoku spędzili zaledwie kilka godzin. Nie wiem czemu Fischer określa je jako "zaawansowane"

dzięki wszystkim za zainteresowanie wątkiem i pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...