Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer Worldcup SC 04/05 165 R13 z wiązaniamiFR12


kurventhriller

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jeżdżę na tej narcie,a w zasadzie staram się do niej ( niestety) dostosować.He he.Przesiadłem sie z ubieglorocznego wordcupa 155 o promieniu 9 (!) m ,na ktorym w zasadzie robilem wszystko.I teraz okazuje się,że na narcie zaledwie 10 cm dłuzszej ale o promieniu aż 4 m większym jest nieco trudniej.Z tymi wiązaniami ( Tyrolia dla Fischera) worldcup jest ciężki jak dowcip parkingowca w Szklarskiej...Jednak jest to rakieta,potrzebuje tylko nieco rozpędu.Przy optymalnej szybkości można na niej poszaleć,ale trzeba włożyć sporo siły.Zwłaszcza przy szybkich skrętach kompensacyjnych czułem ,że biodra pracują na granicy.Prawdopodobnie ze skretami ciałem po śniegu nie powinno byc problemu(dzisiaj było nieco mglisto,poza tym szkoda rękawiczek z windstoppera,test jutro)Długość narty jest w tym przypadku ważna.Mimo że jestem od niej wyższy o 13 cm,czuję ,że panowanie nad nią byłoby lepsze przy długości 160 a nawet 155,ze stratą na szybkości oczywiście.Dodatkowo narta ma płytę Tyrolii speed plate,która mocno usztywnia ,ale jednocześnie podwyższa środek ciężkości i zwiększa mobilność.Ogólnie po całym dniu jazdy na niej,mimo dużej dawki przyjemności (ależ trzymanie w każdych warunkach:)))),jestem nieco wyczerpany.Powiem tylko ,że nie mogę się doczekać jutra(znowu jej dosiądę:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC 04/05 165 R13 z wiązaniamiFR12

Jeszcze mi sie kurventhriller nie dał na nich przejechać, to bym powiedział czy jest różnica, bo jeżdże na Worldcup na 2004 165 cm, a on ma te sama długość tylko na 2005. Ale jak ja trzymałem, to rzeczywiście jest cholernie cieżka. Jak sie przejade, a na pewno sie przejade :P to napisze cossie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC 04/05 165 R13 z wiązaniamiFR12

Witam,

sam jeżdzę na 160 cm model 03/04 (czyli ten sam tyle, że inaczej "malowany").

Nie do końca rozumiem powody Twojej przesiadki na 165 chyba, że spędzasz 5 godzin dziennie na siłowni i nogi (no i reszta) mimo wszytko wytrzymają.

Generalnie prawie wszyscy (także dostępne testy) i wszędzie przestrzegają przed tą nartą powyżej 160 cm i ja na bazie moich doświadczeń w pełni się z tym z zgadzam. Mimo wszytko życzę sukcesów w ich ujarzmianiu...

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer Worldcup SC 04/05 165 R13 z wiązaniamiFR12

Pamietajcie, że na krótszej narcie kolana cierpią bardziej, bo narta mocniej drga, myszkuje, wymaga częstszej pracy kolan bo jest bardziej skrętna w przeciwieństwie do dłuższej, która jest bardziej stabilna. Ale krótszą łatwiej dogiąć, o ile już taki delikwent wie jak i ma do tego raunki fizyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...