Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart


boles_ski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Na wstępie ze względu na fakt, że jestem nowym użytkownikiem chciałbym wszytskich powitać i z góry podziękować za wszelkie rady i sugestie.

Krótko o mnie - na zjazdówkach jeżdze od 10 roku zycia, jestem totalnym samoukiem podpatrującym technike od lepszych narciarzy.

1. Płeć - mężczyzna

2. Wiek - 22

3. Waga - 72 kg

4. Wzrost - 180 cm

5. Na nartach jeżdżę od 12 sezonów, ( częstość zależnie od sezonu, nie przekraczam 20 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na coś pomiędzy 6 a 7 ( Jeżdze z kijami, tylko dla zabawy próbowałem bez. Nie miałem styczności z tyczkami - nie unikam natomiast muld ;) )

7. Moje buty to - Salomon X wave ( Flex 85 lub 80 nie pamietam dokładnie )

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic Metron M:8 ( złamana po upadku na stoku - byłem z nich bardzo zadowolony ) 163 cm

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - jeżdże tylko po przygotowanych stokach, jeżeli jednak na wyciagach sa jakies "boczne" trasy chetnie z nich korzystam. Ze względu na to, że moją letnia pasja jest rower zdażały się próby lotów w snowparkach na hopach, po złamaniu rdzenia narty próbowałem ślizgów na rurze. Skręt raczej taki i taki, zależnie od nastroju ;).

10. Upatrzyłem sobie narty - Sporo myślałem o Atomicach SX11 09' ,z czegoś nowszego Atomic Nomad Smoke Ti ( wydają sie bardzo uniwersalne),ATOMIC VARIO CARBON, ewentualnie może kosztem uwszechstronności FISCHER RC4 SUPER RACE SC, ATOMIC RACE ST + XTO 10

11. Mój budżet na narty to suma pomiedzy 1200 - 1600 zł

Szukam nart nowych

Edytowane przez boles_ski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy podobne parametry i narciarskie doświadczenie. Ja trochę więcej jeżdżę - Ty jesteś sporo młodszy i pewnie sprawniejszy.

Na SX 11 nie jeździłem, mam za to jego odpowiednik z Dynastara.

Mój cross przy długości 178cm to narta o gigantowym charakterze - najfajniej dłuższy skręt i dość spora szybkość. SX 11 przy 174cm będzie raczej podobny.

Krótszy - nie wiem. Podobno z crossem tak można - narta minus kilkanaście centymetrów od wzrostu też nieżle pracuje. Z nartą gigantową to bez sensu - sprawdzałem;)

Co do nart slalomowych - miałem pierwszą slalomkę Salomona, mam drugą Elana - mniej więcej odpowienik nart nad którymi się zastanawiasz.

Myślę, że przy naszej wadze druga slalomka to dobry wybór i powinieneś być z takiej narty zadowolony. Tutaj długość oczywiście 165cm.

Która Tobie lepiej spasuje? - nie dowiesz się jak nie sprawdzisz:)

Odpowiednik Nomada czeka dopiero na nowy sezon - o tej grupie nart nic Ci nie napiszę.:D Wiem, że dobrzy narciarze je chwalą. Jest na forum kilka testów nart AM.

Za kwotę jaką przeznaczasz na narty kupisz każdą z nich - oczywiście z poprzedniego sezonu. Z jakiej grupy masz wybrać? - każda kusi:o, każda ma swoje zalety i wady.

Ogólnie - myślę, że dobrze celujesz i każdą z tych nart bez problemu ogarniesz i będziesz miał radość z jazdy.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mihumor

Prawde powiedziawszy o Twin Tipach myslalem jako druga para nart, niestety uszkodziłem moją baze i te plany odkładam na przyszłość.

Marucha

Co do SX myslalem własnie zeby troche zakombinować i wziąść je w krótszej długości ( około 165-170 cm) żeby stworzyć cos w miare uniwersalnego. Chociaż przyznam szczerze, że coraz poważniej rozważam slalomke.

Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie poszukiwań przyjrzałem się bliżej serii NOMAD, obecnie narty z tej serii wysuwają sie na czołówkę mojego rankigu. Mam tylko problem ze znalezieniem ich w sklepach internetowych ( allegro jest bogate w oferty, są to jednak narty używane ). Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć mi gdzie ewentualnie szukać tych nart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...