Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart dla mnie ;)


Roodi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, bardzo się cieszę ze znalazlem takie forum i w końcu mogę liczyć na jakąś profesjonalną poradę. A więc moja sytuacja wygląda tak że mam ochotę kupić sobie jakieś fajne nartki, mój budżet wynosi okolo 1000 pln, a co do mojej jazdy jeżdze na nartach już dobre pare lat, nie znam się na tym za bardzo ale jezdzilem na różnym sprzęcie ale głównie na takich nartach all mountain na przygotowanych trasach lecz zaczeło mnie to nudzić coraz częściej próbuje sie wybierać na glębszy śnieg, nie rajcują mnie typowe wielkie parki itp ale często na trasach lubie wykorzystać jakąś hopkę skoczyć czy cos takiego także potrzebuje nart zarówno do jazdy jak i do poskakania czasem czegoś ;) Nie ukrywam że zależy mi też na jakimś fajnym designie nart, jak oglądam większość nart K2 jest bardzo fajnie wykonanych wizualnie, ale chce żeby sprzęt był konkretny i dopasowany do mnie, a nie tylko ładnie wyglądał ;) Więc prosze, pomóżcie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Płeć - Meżczyzna

2. Wiek - 20

3. Waga - 88

4. Wzrost - 188

5. Na nartach jeżdżę od 8 sezonów, ( .20 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na ... 6,5-7

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Butów jeszcze nie mam ale to nie problem nie o to chodzi

reszta już jest wyżej.. ;) tzn niżej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, bardzo się cieszę ze znalazlem takie forum i w końcu mogę liczyć na jakąś profesjonalną poradę. A więc moja sytuacja wygląda tak że mam ochotę kupić sobie jakieś fajne nartki, mój budżet wynosi okolo 1000 pln, a co do mojej jazdy jeżdze na nartach już dobre pare lat, nie znam się na tym za bardzo ale jezdzilem na różnym sprzęcie ale głównie na takich nartach all mountain na przygotowanych trasach lecz zaczeło mnie to nudzić coraz częściej próbuje sie wybierać na glębszy śnieg, nie rajcują mnie typowe wielkie parki itp ale często na trasach lubie wykorzystać jakąś hopkę skoczyć czy cos takiego także potrzebuje nart zarówno do jazdy jak i do poskakania czasem czegoś ;) Nie ukrywam że zależy mi też na jakimś fajnym designie nart, jak oglądam większość nart K2 jest bardzo fajnie wykonanych wizualnie, ale chce żeby sprzęt był konkretny i dopasowany do mnie, a nie tylko ładnie wyglądał ;) Więc prosze, pomóżcie !!

6. Moje umiejętności określam na ... 6,5-7

I po raz kolejny mam wrażenie, że skala forumowa powinna sie dzielic na :

Narciarza weekendowego, narciarza zapalonego i na zawodnika amatora; dopiero po wybraniu tej opcji powinny pojawic sie pytania do okreslenia stopnia zaawansowania.

a co do nart? rossignol zenith - myślę, że spodoba Ci sie pod wzgledem twardosci i szerokosci, narta w miare uniwersalna no i do tego posiada niesamowitą, kosmiczną wręcz grafikę rodem z gwiezdych wojen, czy transformersów.

a buty to problem.

Edytowane przez Bode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....jezdzilem na różnym sprzęcie ale głównie na takich nartach all mountain na przygotowanych trasach lecz zaczeło mnie to nudzić coraz częściej próbuje sie wybierać na glębszy śnieg, nie rajcują mnie typowe wielkie parki itp ale często na trasach lubie wykorzystać jakąś hopkę skoczyć czy cos takiego także potrzebuje nart zarówno do jazdy jak i do poskakania czasem....

Witam

Nie chcesz zdradzić na czym do tej pory jeździłeś i w jakiej długości...

Wydaje mi się, że właśnie narty AM odpowiadały by Twoim oczekiwaniom.

Np. coś takiego:

http://www.skionline.pl/worldskitest/?co=test&sezon=10/11&id_kategorii=7

Ze względu na Twoje warunki fizyczne najdłuższe dostępne długości.

Za 1000zł raczej nowych nie kupisz. Dlatego nie ma sensu nastawiać się na konkretną firmę - raczej musisz szukać okazji.

Coś znajdziesz, szukaj testów, opini użytkowników, pytaj na forum.

Oczywiście najlepiej przed zakupem samemu sprawdzić jeżeli tylko będziesz miał taką szansę.

No i tak jak wyżej koledzy piszą - dobór odpowiednich butów to podstawa i nie można tego lekceważyć

Powodzenia

Mirek

PS. Masz dwie dość podobne odpowiedzi:) Pisałem nie znając postu poprzednika.

Edytowane przez Marucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nart, to poprzednicy już ci wymienili wiele typów i marek. W zasadzie to chyba każdy producent na w swojej ofercie narty z grupy aM i na stronie skionline, jak i innych, znajdziesz katalogi sprzętu z poprzednich lat, jak i może już na najbliższy sezon. Radzę popatrzeć na te katalogi i będziesz miał własne rozeznanie. Ja sam w zeszłym sezonie kupiłem Zenithy 76ti i po pierwszym sezonie sobie chwalę. Ale na postawie twoich postów raczej odradzałbym ci kupno nart w tym sezonie. Kłopot polega na tym, że ma 1000 zł, a to pozwoli kupić wyłącznie (chyba, bo głowy nie dam), narty używane. Z tymi jest dosyć trudno z grupu aM. Prędzej znajdziesz slalomkę, w każdym razie ja w swojej okolicy nic w zeszłym sezonie nie znalazłem. Jeżeli możesz wybrać się do jakiegoś większego miasta, to tam sklepów i sprzętu używanego pewnie znajdziesz więcej, czego ci życzę. Nie mniej zastanowiłbym się na twoim miejscu na wydaniem tego 1000 zł raczej na buty, których nie masz. Za tą kwotę kupisz wiele markowych, nowych i fajnych butów, a jak ci już pisali inni, buty to podstawa. Do następnego sezonu przyoszczędzisz większą kasę i kupisz sobie nowiutkie, super narty na każde warunki. Tak bym zrobił. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny mam wrażenie, że skala forumowa powinna sie dzielic na :

Narciarza weekendowego, narciarza zapalonego i na zawodnika amatora; dopiero po wybraniu tej opcji powinny pojawic sie pytania do okreslenia stopnia zaawansowania.

Myślę że taka skala to doskonały pomysł:cool:

no bo jak inaczej? Strasznie mało wymierna jest ta skala i w zasadzie wrzucająca wszystkich do jednego worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po raz kolejny mam wrażenie, że skala forumowa powinna sie dzielic na :

Narciarza weekendowego, narciarza zapalonego i na zawodnika amatora; dopiero po wybraniu tej opcji powinny pojawic sie pytania do okreslenia stopnia zaawansowania.

Myślę że taka skala to doskonały pomysł:cool:

No cool:Da kto to jest narciarz napalony,a nastalotek amator sportowy?:D

Komuś to się w ....:rolleyes:Na GS lub SC kandydadzi do sejmu lub senatu,reszta plebs:D.Chłopy do nart i nauki,a nie dzielić narciarzy;)

Forum i skala jest po to, żeby pomóc ,a nie szukać mistrzów narciarstwa:D

Oczywiście ,"Młode Wilki" The Best:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cool:Da kto to jest narciarz napalony,a nastalotek amator sportowy?:D

Komuś to się w ....:rolleyes:Na GS lub SC kandydadzi do sejmu lub senatu,reszta plebs:D.Chłopy do nart i nauki,a nie dzielić narciarzy;)

Forum i skala jest po to, żeby pomóc ,a nie szukać mistrzów narciarstwa:D

Oczywiście ,"Młode Wilki" The Best:)

Ojj nie chodzi mi o forumowych mistrzów, bo wystarczy ocenic sie na 10. chodzi mi o jakąś wymierność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...