Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kto mi pomoze wybrac narty?


snurf

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem nowy w pisaniu na forum, ale sledzilem juz pare watkow.

Przyszla pora pozegnac wysluzone Atomic BetaRide 8.20. Bardzo fajnie mi sie na nich jezdzilo, chcialbym je odniesc jako punkt referencyjny do kolejnego wyboru.

Wiec zgodnie z zasadami:

1. Płeć - Mezczyzna

2. Wiek - 32

3. Waga - 90kg

4. Wzrost - 188cm

5. Na nartach jeżdżę od 9 sezonów, ( 10-15 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5-6

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Salomon Evolution (nie pamietam dokladnie numeru, srednia twardosc)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Atomic Beta Ride 8.20

9. Preferuję styl jazdy długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - Volkl Unlimited AC 10 (ale sie baardzo waham)

11. Mój budżet na narty to około - 800zl-1000zl max,

Szukam nart (producent dowolny) najlepiej z wiazaniami, no chyba ze dobra narta + wiazania osobno. Tak jak pisalem, bardzo mi pasowaly Atomiki, teraz chcialbym zrobic krok naprzod, dalej miec frajde z jazdy, ale tez i poczuc nowe wyzwania (brzmi jak jakas reklama w TV :) ).

Mam wielka prosbe do Was o pomoc w doborze. Modeli jest mase, w marketach sprzedawcy sa "zieloni", a znawce ktory kiedys serwisowal Atomica w Katowicach na pl. Wolnosci nie potrafie nigdzie znalezc (moze sie tu udziela? byloby wspaniale!)

Licze na Wasze uwagi

Dziekuje z Gory!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem umieścić ten wątek jakiś czas temu, ale jek to zwykle bywa, czas się*skurczył.

W skrócie - kolega przeszedł*dosyć ciężką*i nieprzyjemną*operację*kolana, planuje powrót na narty, może jeszcze tej zimy, ale już nie na dotychczasowy sprzęt. Poprosił*mnie o umieszczenie na forum tego wątku, chce narty sprzedać - lub zamienić na jakieś inne, więc może temat będzi ci odpowiadał. Chodzi o tę nartę:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2449&id_modelu=3236

Nartka w swojej kategorii jest topowa, a przez to nie dla każdego. Narta 100% od osoby prywatnej, kupiona w Łodzi 3 lata temu (w sklepie na Żeromskiego), 175 cm. Niezniszczona (oprócz śladów normalnej eksploatacji) ślizgi nie były łatane, jeżdżona w 80% w Austrii i Włoszech, nasze stoki (Czarna Góra k.Stronia) ogłądała sporadycznie. Oczywiście serwisowana, itd. Na fotce z galerii są*wiązania rentalowe, w realu są*Markery IPT, nie pamiętam jaki nr, ale wydaje mi się że mają*skalę*DIN do 12. Oczywiście dla zainteresowanych fotki na priva. Kolega chce za ten sprzęt ok 1200 zł, do negocjacji. Uprzedzę ew pytania - na alledrogo chodzą crosstigery bodajże z sezonu 9/10, w podobnej cenie, ale mam wrażenie że to jednak sprzęt z wypożyczalni, wiadomo, może być różnie. W grę wchodzą również*propozycje zamiany na jakąś fajną*nartkę, w długości 175, warunek - aby był to sprzęt bardziej przyjany dla kolan, bardziej miękki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z długością,szukaj nart -10 cm od wzrostu:rolleyes:Dziś rezygnuje się z krótkich nart,narty dłuższe są stabilniejsze i łatwiejsze w prowadzeniu przy wyższych prędkościach:rolleyes:

Heh, myslalem ze nadal utrzymuje sie trend skracania, tak jak to bylo 9 lat temu...

No to teraz pora na konkrety...tylko ze jest problem bo wiekszosc ofert ktore przegladam konczy sie na 170cm :mad:

Jakie modele spelnie moje oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

175 to w twoim wypadku raczej minimum długości, mniej będzie zbyt krótko. Nowych w tej cenie raczej nie znajdziesz więc skupiłbym się na poszukaniu dobrych używek i tu doradzanie modelu jest nieco kłopotliwe bo musisz znaleźć kombinację długości,rodzaju odpowiednich nart i dobrego ich stanu. Może dołóż trochę kasy do programu i tu masz coś nowego nad czym możesz pomyśleć:

http://allegro.pl/narty-fischer-progressor-8-175-cm-krakow-i1849406416.html

albo tu:

http://allegro.pl/narty-rossignol-zenith-z76-carbon-176-cm-i1858174559.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być i 175 , tak jak i skala w wiązaniach może być 10 / ale to już minimum/.

Producenci nart różnie zwiększają długości nart. Norma jest tylko na siłę wypięcia wiązań.

Nie opowiadaj bzdur bo się ktoś kontuzji nabawi po twoich poradach.

Podstawy fizyki - moment obrotowy - iloczyn siły i promienia wodzącego. Żeby dobrze ustawić wiązania musisz znać długość buta inaczej to duża prowizorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadaj bzdur bo się ktoś kontuzji nabawi po twoich poradach.

Podstawy fizyki - moment obrotowy - iloczyn siły i promienia wodzącego. Żeby dobrze ustawić wiązania musisz znać długość buta inaczej to duża prowizorka.

Czytaj ze zrozumieniem.

Chodzi o skalę wiązania podczas zakupu a nie o ustawienie.

A jaką wartość podstawisz we wzorze jako siła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem.

Chodzi o skalę wiązania podczas zakupu a nie o ustawienie.

A jaką wartość podstawisz we wzorze jako siła?

Faktycznie źle zrozumiałem Twoją wypowiedź, myślałem że podajesz na ile ma sobie ustawić wiązania, wybacz.

Oczywiście, nie podstawię żadnej wartości bo nie wyliczam ustawień ze wzoru, chodzi mi tylko o to że jest to bardzo istotny parametr i dlatego aplikacje do obliczeń siły wypięcia wymagają podania długości skorupy buta oprócz masy pacjenta. Siłę pewnie się jakoś oblicza na podstawie masy, środka ciężkości (wzrost) itd;.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...