Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pomóżcie Atomic SL9.12


Charliex

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze trochę wcześnie na zakup nart ale noszę się z zamiarem kupna Atomic`a SL9.12, 170cm. Przejeździłem 3 sezony na Atomic 6.18 (gigant). Kontakt z nartami miałem również wcześniej ale to była jazdana "na krechę" na górce za domem ;). Aktualnie posiadane narty kupiłem z zamiarem nauczenia się zasad jazdy na nartach i teraz chciałbym wymienić je na nieco "ambitniejsze". I właśnie spodobał mi się model SL9.12. Tylko boję się czy te narty nie będą za trudne dla mnie. Mam 184 cm wzrostu, ważę 95 kg i swój poziom umiejętności w skali 1-10 oceniam na 6 (nie porównuje się do zawodowców), jeżdżę dynamicznie. Po tych kilku sezonach dochodzę do wniosku że wolałbym jeździć w krótszych i ostrzejszych skrętach niż tych, które umożliwiał mi model 6.18. Poza tym na ostrzejszych stokach 6.18-ki ujeżdzały spode mnie i po zakupie nowych nart chciałbym ten problem wyeliminować.

I tu boję się, ze 9.12, 170cm będą za trudną nartą dla mnie. Piszą, że jest to narta "dla silnych narciarzy". A raczej z nartą nie chciałbym się za bardzo namęczyć. Poza tym potrzebuję nart które "wybaczą" moje błędy bo jestem świadomy, że takowe popełniam. Na www.narty.pl w testach piszą, że jest to narta dla każdego, łatwa w prowadzeniu, wybaczająca błędy a problemy zaczynają się przy wielkich prędkościach, na stromych, oblodzonych stokach. Ja na stromych, oblodzonych stokach raczej nie zamierzam szaleć. Znajomi podpowiadają mi abym kupił Atomica SX 9.

Proszę Was bardzo pomóżcie bo mam nie lada dylemat a nie chciałbym kupić nart na których będę się męczył. Użytkownicy SL 9.12 POMÓŻCIE - poradźcie.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie Atomic SL9.12

Charliex no co ty?? te narty nie sa trudne!!! moim zdaniem sa genialne i jesli juz jezdziles wczesniej nie bedziesz mial z nimi problemu, polecam te nartki bo na nich troche w tamtym sezonie pojezdzilam i sa naprawde dobre

aha jeszcze jedna rada na przyszlosc:

NIE BIERZ SOBIE TAK DO SERCA RECENZJI NART Z PISM I STRON INTERNETOWYCH BO NIGDY NART NIE ZNAJDZIESZ!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie Atomic SL9.12

9.12 powinny byc ok. To nie sa bardzo wymagajace narty. Szczegolnie przy Twoich gabarytach

6.18, o ktorych piszesz to nie sa chyba gigantki, tylko allround, raczej dla niezbyt zaawansowanych. Z pewnoscia za miekkie dla Ciebie. Mysle, ze zmiana na 9,12 to dobry pomysl- poczujesz sie jakbys sie przesiadl na szyny :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie Atomic SL9.12

Nie wiem czy powinienem się wypowiadać - do niedawna jeździłem na 9,12 ale tych starszych...i też 170 cm. Jeśli rzeczywiście cieszy Cię "kręcenie" to przy Twojej wadze i wzroście powinien być dobry wybor.

Dla mnie narty o R>12m mogłyby nie istnieć... chociaż nie- niech są, niech wszyscy mają swoje przyjemności.

Główna zasada: nie przeszkadzać takim nartkom... jakimiś ześlizgami itp. a jak śpiewał swego czasu jeden z zespołów: "Poczujesz, poczujesz jak dużo dzieli Cię od innych..." ;-)

Pozdrawiam ardu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie Atomic SL9.12

Tylko czy w skręcie na nartach dlugosc 165 nie będę "wyskakiwał" z butów :)

A co sądzicie o SL9 z sezonu 2004/2005 porównując do ich wczesniejszych modeli. Czy jest duza roznica w modelach czy tylko nowy design a konstrukcja i jeżdżenie to samo?

Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie Atomic SL9.12

Z tym 165 to chyba dalem ciala- bo sl9 ma dostepne dlugosci 160 i 170 ;)

W sumie dlugosc zalezy od tego, do czego chcesz tych nart uzywac-do slalomu i funu 160 bedzie lepsze.

Na temat nowych sl 9 nie bede sie wymadrzal bo widzialem je tylko na obrazku. Jesli szukasz bardzo uniwersalnej narty- to rewelacyjne opinie slyszalem na temat serii metron, tez atomica (ale tez nie jezdzilem)...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie Atomic SL9.12

No dobra, jak juz wpadlem to cosik napisze.

Po pierwsze nie ma juz narty SL 9.12 !!!

Obecnie narta nazywa sie SL 9 lub na sezon 2004/2005 - SL9M (dodano Magnez)

Co do dlugosci, to 170 jest ok dla Ciebie.

Nie kupuj krotszej, bo przy twojej wadze bedziesz sie krecil w kolko.

Coz tu jeszcze dodac - narta jest rewelacyjna i na pewno bedzie dobra.

Choc nurtuje mnie jedno - czy nie wazysz za duzo jak na ta narte - czy nie bedzie za miekka dla Ciebie ??

Ale raczej powinna byc oki. To jest tylko moje zdanie, bo "ski expertem" to ja nie jestem ;) ;) ;)

Pozdrooofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pomóżcie Atomic SL9.12

Te narty na pewno nie beda za trudne dla ciebie. Mialem starsza generacje tych atomkow, czyli 9.12, jezdzilem tez na tych nowszych czyli sl9. Jest to nartka bardzo przyjemna, nie meczy, wrecz sama skreca. Jesli chodzi o dlugosc ja bym bral na twoim miejscu 160- ale to wynika z moich osobistych preferencji (jezdze bardzo malym promieniem). Ja osobiscie bardzo polecam, nie znam osoby ktorej by te narty nie pasowaly. Jezdzacy slabiej doceniaja lekkosc tej narty, jezdzacy lepiej mowia ze prowadzi sie jak marzenie, wiec kazdy powinien z niej wyciagnac cos dla siebie. Natomiast jesli bierzesz jeszcze pod uwage inne narty, zastanow sie nad Fischerem RC4 Race SC. To tez doskonala narta, jest troszke sztywniejsza od atomica, co przy twojej wadze jest plusem. Ja teraz sam jezdze na RC4 WordCup SC i jestem w nich zakochany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pomóżcie Atomic SL9.12

Witam,

ja jezdilem na Sl9.12 160cm i sa ganialne. polecam wszystkim. Wedlug mnie to totalna nieprawda, ze sa dla zaawanansowanych. Kazdy na niej pojedzie jesli tylko umie postawic narte na krawedzi i nie bedzie jej przeszkadzal w wycinaniu naturalnego promienia. Natomiast mam taka mala uwage - pzy duzych wychyleniach narta potrafi czasem pojsc w zeslizg. Jedziesz bokiem buta po sniegu i nagle narta "odpada" i lecisz w dol nieciekawym "bodycarvem"..... zwracam na to uwage gdyz nie tylko ja mialem ten problem. Sam jezdze na R10.20 i jak dla mnie bomba :D Gdyby jednak SL9 byly lepsze poza trasa to na pewno na nich bym jezdzil :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...