Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Serfaus - Fiss - Ladis


daco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. wybieram sie do Serfaus-Fiss-Fadis bo tam jeszcze tam nie byłem i mam pytanie

czy jest wspólny karnet na Serfaus-Fiss-Ladis i Solden bo takowego jakoś nie mogę znaleźć a Tirol Snow Card chyba też nie obejmuje obu ośrodków albo się mylę, za pomoc wielkie dzięki

Nie ma takiego ale akurat taki wariant połączenia wydaje mi się dość wątpliwy (80-85 km?). W Tyrolu jest mnóstwo ośrodków, i szukał bym takich które nie są odległe, a czasem mają wspólny karnet.

Jeśli koniecznie chcesz pozwiedzać coś więcej niż SFL, a tam będziesz mieszkał - to rozważ karnet "Ski 6" - obejmuje SFL, Nauders, lodowiec Kaunertal + Fendels i mały ośrodek Venet (Landeck-Zams). O ile pamiętam, zakup takiego opłaca się w środku sezonu - na jego obrzeżach kolejne zakupy oddzielnych karnetów mogą opłacać się bardziej - sprawdź to.

W tamtym rejonie jest jeszcze jeden ciekawy skipass, "Snowcard GOLD", trochę podobny ale zamiast SFL jest Ischgl/Samnaun, i nie ma Venet. Innych w tamtym rejonie nie kojarzę.

Karnet na Tyrol (jest tylko sezonówka) nie obejmuje Sölden - to miejsce mocno wylansowane ale niestety to taka "Zosia-samosia", czyli niechętnie podchodzi do innych, nawet sąsiednich ośrodków. Gurgle są kilka km obok a możliwości wybrania wspólnego skipassu są oględnie mówiąc kulawe :/ Generalnie trzeba przyjąć że jak jedziesz do Sölden to tylko tam, ew. w innych miejscach kupujesz karnety osobno.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto sprawa się wyjaśniła, w Tyrolu byłem już w Zillertal karnet na całą dolinę i w Zell Am See na karnet Salzburg Super Ski Card bo śmigałem też w Salbachi myślałem że SFL i Solden objade na jednym ale nie ma takiego szkoda, co do odległości między nimi to chciałem zaliczyć Solden tylko jeden raz

pozdro i dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noto sprawa się wyjaśniła, w Tyrolu byłem już w Zillertal karnet na całą dolinę i w Zell Am See na karnet Salzburg Super Ski Card bo śmigałem też w Salbachi myślałem że SFL i Solden objade na jednym ale nie ma takiego szkoda, co do odległości między nimi to chciałem zaliczyć Solden tylko jeden raz

pozdro i dzięki za pomoc

Akurat wspólny karnet na dolinę Zillertal to świetne rozwiązanie. W Karyntii i Salzburgu też masz wspólne skipassy na całe landy, ale w Tyrolu jest inaczej niż gdzie indziej ...i nie ma reguły :)

Sölden trochę zbyt duże i zbyt fajne, żeby tam wpadać tylko na jeden dzień. Polecam ew. przy wizycie w dolinie Oetztal także pobliskie Gurgle - na wiosnę był taki skipass - teraz jakby zniknął, może znów się pojawi.

Można też ew. pokombinować niedalekie Hochoetz + Kuhtai z Soelden - jest taki karnet, z różnym układem dni zależnie od długości pobytu - całkiem atrakcyjny finansowo.

***

Tu masz układ doliny Oetztal - z mapkami poszczególnych ośrodków - Kuhtai akurat mapki tu nie ma:

http://ski2.intermaps.com/oetztal/

...gdybyś kiedyś rozważał ;)

***

Tak korzystając z okazji, teraz publicznie (wcześniej PM) - witam Kraków! :)

Nie wiem dlaczego ale nie ma zbyt wielu aktywnych Krakusów na forach - choć przecież na nartach jeździ mnóstwo tutejszych - dziwne to :)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...