Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Proszę o pomoc przy zakupie nart


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i zwracam się z prośbą o doradzenie jakichś fajnych nart za rozsądną cenę i może jakieś buty :) z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

1. Płeć - M

2. Wiek - 26

3. Waga - 72

4. Wzrost - 192

5. Na nartach jeżdżę od 13 sezonów, (10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 6 / 7

7. Moje buty to - Technika Modo 9 - prosiłbym o jakąś radę bo też pewnie będę zmieniał na przyszły sezon

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Salomon - nie wiem jakie :( o takie :)http://allegro.pl/narty-salomon-carvingowe-180cm-i1951850447.html )

9. Preferuję styl jazdy krótkim skrętem, po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - Atomic Race ST, Atomic D2 Race SL

11. Mój budżet na narty to około - 2500 taki max a najlepiej coś za 1500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perez zerknij na ten wątek bo myślę że to jest pod Ciebie :rolleyes::,szukasz slalomki o długośći ok 175 http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14257-Narty-poziom-7/page2 buty z flexem 110 będżiesz miał na lata np.Tecnica Demon lub Nordica Speedmachne,buty dobrze by było gdybyś sobie przymierzył :wink:

Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego takie narty sobie upatrzyłeś? Slalomka dla Ciebie 170cm - wzrost masz słuszny, wagę niewielką więc nie bardzo będziesz miał czym twardą slalomkę docisnąć, zwłaszcza jak będzie długa to ten krótki skręt może być problematyczny bo ześlizgiem ciężko takie narty jadą a jak ich nie dogniesz to skręt średni co najwyżej wyjdzie czyli przyjemna jazda o promieniu zbliżonym do r narty. Promień narty nie określa jej zdolności do jazdy określonym rodzajem skrętu wiec ten parametr bywa złudny i mylny.

Marcinn - Tecnica Dragon może bo albo Diablo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego te ?? więc jak pomyślałem w końcu o zmianie nart po dość długim czasie ( na poprzednich nie czuję się zbyt pewnie ), to jakoś mi się tak umyślało że najlepsze to są albo Atomic albo rossignol no a chciałem jakieś typowe slalomki no i tak padło na nie :)

to myślicie że lepsze dla mnie byłyby na przykład Kneissl Black Star XC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego te ?? więc jak pomyślałem w końcu o zmianie nart po dość długim czasie ( na poprzednich nie czuję się zbyt pewnie ), to jakoś mi się tak umyślało że najlepsze to są albo Atomic albo rossignol no a chciałem jakieś typowe slalomki no i tak padło na nie :)

to myślicie że lepsze dla mnie byłyby na przykład Kneissl Black Star XC ?

Trudno powiedzieć co będzie dla Ciebie najlepsze, tutaj to ktoś Ci może coś najwyżej zasugerować, podsunąć pomysł abyś sobie poczytał recenzje,opisy albo najlepiej sam przetestował jeśli oczywiście to możliwe. Jeśli próbowałeś slalomki i Ci odpowiada to why not, w linku, który Ci podał marcinn masz wiele sugesti za i przeciw więc można pomyśleć. Wydaje mi się, że zbytnim uproszczeniem jest popularna na forach odpowiedź na zapytanie: narty do krótkiego skrętu? slalomki! bo to nie jedyne narty do krótkiego skrętu i wielu amatorów krótki skręt pojedzie równie dobrze (jak nie lepiej) na innych nartach. Nie licz na poradę dobrą jeśli napiszesz bardzo zdawkowo na tematr swoich oczekiwań jak i doświadczeń bo tyle możesz dostać ile dasz, no chyba, że szukasz opini pt "super de4chy wybrałeś, najlepsze na rynku" - tylko, że takie rzeczy nie występują a opinie, że najlepsze są Atomici i Rossignole mają wartość zbliżoną do zdań, że najlepsza to jest Warka i Tyskie:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc narty potrzebuję do jazdy slalomem- śmigiem z dużą prędkością ale lubię również się trochę pobawić , czyli : muldy , "bączki"( no i tutaj Kneissl chyba słabo wypada ) , troszkę jazdy tyłem itp. :) jazda gigantowa raczej mnie nie kręci ale może dlatego że jeżdżę niestety tylko na polskich stokach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu narta slalomowa do jazdy śmigiem nadaje się średnio, z nart które miałem jeździła to najgorzej, na muldy też jest kiepska, do jazdy tyłem nie bardzo, nie wiem co to są "bączki"? Ogólnie slalomka na polskie warunki to średni pomysł, to sprzęt do twardych, równych i dobrze przygotowanych stoków, na taki warunek to świetne narty jednak wraz ze spadkiem jakości stoku szybko tracą swoje walory. To narty sportowe o wąskim spektrum, świetne w tym do czego zostały wymyślone.

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś mi doradzić w takim razie na jakie parametry mam zwracać uwagę ? bądź doradzić jakiś model ? naprawdę jestem zielony i jak widać mylę pojęcia :( mówiąc slalom - miałem na myśli śmig ( jeżeli to oznacza jazdę tak jak to kiedyś się jeździło :) ) a "bączek" to miałem na myśli obrót o 360 *, a do jazdy tyłem to pewnie żadne oprócz "dwustronnych" się nie nadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mógłbyś mi doradzić w takim razie na jakie parametry mam zwracać uwagę ? bądź doradzić jakiś model ? naprawdę jestem zielony i jak widać mylę pojęcia :( mówiąc slalom - miałem na myśli śmig ( jeżeli to oznacza jazdę tak jak to kiedyś się jeździło :) ) a "bączek" to miałem na myśli obrót o 360 *, a do jazdy tyłem to pewnie żadne oprócz "dwustronnych" się nie nadają

Z tego co piszesz to wynika, że potrzebujesz zupełnie innych nart niż sobie wytypowałeś. Najbardziej to chyba by pasowały jakieś twin tipy - tu ci nic nie poradzę bo na tego typu nartach się nie znam, nawet nigdy na takich nie jeżdziłem. Z "normalnych" desek na jakich jeździłem najbardziej mi pasują jakieś allmountain w lekko podwiniętymi piętkami - w twoje potrzeby wpisuje się coś w stylu Fischer Motive 80. Narty bardzo dobrze prowadzą się techniką klasyczna jak i mieszaną , na krawędzi tez pięknie ciągną, na muldy są bardzo dobre z racji swojej elastyczności, tyłem się jeździ bez problemu (podwinięte piętki - dlatego takie narty zawsze mam bo dużo jeżdżę z dzieciakami i jest sporo jazdy tyłem), to co nazywasz kręceniem bączków też wychodzi bez problemu, łatwo i przyjemnie. Na poprzednich deskach (podobnych) - Atomic Metron 9 też miałem podobnie piętki podniesione i też jeździło się tyłem super i dało bez problemu okręcać w czasie jazdy niemniej na Fischerach wychodzi to lepiej - to chyba kwestia szerokości narty pod butem i łagodności taliowania, np na nartach wąskich pod butem (65-66mm) z krótkim promieniem takie obracanie jest już dosyć trudne i nerwowe, jazda tyłem na sztywnych nartach mocno taliowanych i bez podniesionej piętki tez do przyjemności nie należy. W opisywanych przeze mnie Black Starach tych elementów nie jestem w stanie na razie ocenić, tyłem ich nie próbowałem, okrecać też nie a i jazdy po muldach było niewiele, klasycznie natomiast jeżdżą super.

Do tych Motive 80 podobne będą w sumie każde narty allmountain z szerokością pod butem 76-82mm i promieniem przy długości 175cm 15-20m, ważne by miały podniesioną lekko piętkę, nie wiem czy Motive 80 znajdziesz w Polsce, ja w zeszłym roku widziałem tylko Motive 76 ale prawdopodobnie te 76 jak i nowy model Motive 78 powinny mieć podobne własności. Minusem takich nart jest słabsze trzymanie na bardzo twardym i stromym i nieco mniejsza dynamika ale to poprzez dodanie im szerokości, stabilności i elastyczności - cóż, coś się zyskuje, coś się traci.

Tu masz opis Motiva z zeszłego sezonu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/12074-Fischer-Motive-80/page2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obu nie jeździłem, miałem do czynienia chwilę z Peak 78 i ogólnie powinny być podobne do 82 - to klasyka nart AM, dosyć podobne do opisanych przeze mnie Fischer Motive 80, różnice tkwią pewnie w detalach ale to generalnie podobna bajka. Rossich nie znam wcale, widziałem tylko na obrazku a w jeździe z tej firmy miałem tylko do czynienia z Zenithami. Chyba ktoś tu na forum opisywał jazdę na Peak 82, o Peak 78 to na pewno było i to sporo - samo o nie pytałem a i kilka innych osób też. Mozesz też trafić na Fischer Watea - też grzechu warte - też coś koło 80 w numeracji, popularne deski i jako używki w niezłym stanie bywają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...