Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle


4day

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar kupić gogle ale już takie drogie na dłuższy czas by kupić raz a porządne . Najbardziej mnie interesuje to by gogle NIE PAROWAŁY!! no i oczywiście chroniły przed promieniowaniem. jakie gogle polecacie? cena do 800 zł

dodam ze na razie mam tanie uvex za 200 zł. i jaka jest żywotność tych googli? prosze o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że te za 800zł będą lepsze od tych za 200zł? Nic podobnego! Jak poczytasz trochę więcej o goglach, dowiesz się, że są one przeznaczone na 2-3 sezony! Oczywiście prawidłowo eksploatowane potrafią nam słuzyć dłuzej. Co się zaś tyczy parowania to jest to uzależnione od temperatury na zewnątrz gogli, wewnątrz gogli, wilgotności powietrza tak na zewnątrz jak i wewnątrz i ruchu powietrza ( przewietrzenia) gogli. Czysta fizyka- poczytaj o gazach a bedziesz wiedział. Są takie , które mają na wewn. szybce folię przeciw parowaniu. Jak długo wytrzyma ta folia? Jak długo wytrzymasz i nie będziesz jej czymś przecierał? Jak potrzesz, mozesz tę folię zniszczyć, porysować itp. Jak masz tyle kasy na gogle- kup najdroższe! Zadasz szyku na stoku przed tymi którzy rozpoznają taki egzemplarz. Dobrze będzie jak raz w sezonie spotkasz taką osobę która pozna, co za gogle masz na głowie. Prawdę mówiąc, o wiele bardziej ważne są SZYBKI W GOGLACH! Jak masz 8 stów, kup gogle na złą pogodę ( mgła, słabe oświetlenie), na srednie oświetlenie (nasłonecznienie) i na ostre słońce. Jak kupisz 3 pary po 250zł- zostanie ci jeszcze 50 zł na szmatki do ich przecierania ( jak wolno będzie je przecierać). Będziesz miał komplet na każde warunki i każdą pogodę. A gogle w cenie ok 250 zł są juz naprawdę dobrej jakości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cały szacunkiem ale to zaczyna być dziwne kilka dni temu ktoś chce kupić rower holendra za 10.000 pln :) teraz gogle za 800 pln, jeżdżę w dragonach dx i mogę je polecić tak jak pewnie każdy z userów swoje sprawdzone gogle ale podejrzewam że max ceny to ok 300-400 pln przede wszystkim kup gogle które pasują do twojej twarzy i kasku rozmiarem a nie ceną, potem patrz na kolory pewnie wszystkie gogle z półki za 200 pln maja już dwie szyby i patenty na nie parowanie, możesz poszukać gogli z wymiennymi szybkami na różne warunki np jak dx'y i mieć ze sobą ewentualnie szybkę lub dwie na wymianę zamiast wozić drugi komplet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze...na czapkę czy na kask ??? Jak na kask to koniecznie pasowanie z kaskiem! Ja mam Carrera Xchange.

Mają możliwość zmian szybki ( 2 szt w komplecie) i są z anti-fogiem :)

http://www.sklep.deltasport.pl/gogle-carrera-x-change-2af-4o-%28510%29-o_l_1524.html

lubbbbb....

http://www.sportmania.gd.pl/product-pol-246-Gogle-Carrera-Xchange.html

Choć ja kupiłem w necie za 250 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby nie wyszło że reklamuję ;) ale, ja przekonałem się do dragonów gdy szukałem "tańszych" np blizzardów za ok 100-150 pln i w sklepie sprzedawca bezceremonialnie zmiętosił i skręcił dragony o 180 stopni a potem powiedział abym sam to zrobił z blizzardami i dragonami choć pokazywał najtańszy model dragonów to i tak to było niebo a ziemia w elastyczności i wytrzymałość na "użytkowanie" ekstremalne. W Warszawie można je pomacać np. w SnowShop.pl ale pewnie jest więcej miejscówek a kolorek wybierzesz w necie choć chłopaki i tak mają tanio szczególnie po sezonie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...