Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na narty do Fukushimy?


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Zadziwiające jak szybko życie wraca do równowagi po tak wielkiej tragedii...

W ubiegłym tygodniu rozpoczęto oficjalnie zimowy sezon narciarski w japońskiej prefekturze Fukushima. Tysiące narciarzy zjawiło się na górskich stokach po obfitych opadach śniegu. I tylko codzienne odczyty pomiarów promieniowania obok prognoz warunków pogodowych przypominają, że nie jest to zwykły sezon narciarski.

Japońska turystyka poważnie ucierpiała po marcowym trzęsieniu ziemi oraz tsunami, a także po wycieku z elektrowni nuklearnej w Fukushimie, będącego skutkiem kataklizmu. Lokalnie władze nie miały jednak wątpliwości, że turyści powrócą na stoki, również dzięki możliwościom oferowanym przez nowoczesne technologie: od aplikacji dostępnych na smartfony po osobiste liczniki Geigera.

W dziewięć miesięcy po tragedii, turyści wracają nie tylko do Japonii, ale również do prefektury Fukushima, której górzyste tereny były i są cenione nie tylko wśród miłośników białego szaleństwa. Podczas, gdy wokół elektrowni zamknięto teren o promieniu 12 mil, stoki niedalekich gór i funkcjonujące na nich schroniska i hotele są gotowe na przyjęcie turystów.

W okresie świątecznym poziom rezerwacji osiągnął 70 proc. w porównaniu do poziomu sprzed katastrofy. Turyści to przede wszystkim Japończycy, który odwiedzali to miejsce wcześniej, ale również przybysze z innych azjatyckich krajów, głównie z Chin.

Branża turystyczna musiała dostosować się do obecnych warunków: prowadzone są codzienne monitorowania promieniowania oraz testowanie produktów żywnościowych, a ich wyniki na bieżąco publikowane są na internetowych stronach rządowych.

Ludzie wracają do Fukushimy na narty. Cieszymy się, że przyjeżdżają do nas całymi rodzinami. Spodziewamy się nawet 3-4 tyś. osób dziennie korzystających z naszych usług – podkreślają przedstawiciele Hoshino Resorts, który jest operatorem 28 nieruchomości hotelowych w całej Japonii.

Nadchodzący rok będzie kluczowy dla japońskiej branży turystycznej, która cierpi nie tylko z powodu trzęsienia ziemi, tsunami i katastrofy jądrowej, ale również silnego jena i światowego kryzysu gospodarczego.

Źródło: Dziennik Turystyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...