Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla żony na popołudniowe polskie stoki


lawn

Rekomendowane odpowiedzi

Małżonka narzeka od początku naszej przygody z nartami na tzw. popołudniowo-wieczorne stoki.

Po ostatnim świąteczno-noworocznym wyjeździe narzekania wzrosły. Nie dziwię się – stoki sztucznie naśnieżane . Wiem, wiem - potrzebny instruktor i technika, ale pragnę również pomóc jej sprzętowo. Zeszłoroczna próba pomocy sprzętowej nie była udana. Ponieważ sam używałem Salomon Tornado (różne roczniki) i uważam je za fantastyczne na popołudniowe polskie stoki, myślałem, że spełni oczekiwania małżonki. Niestety, tak się nie stało:( (na tych Tornado jeździł znajomy, też mu nie podpasywały, jest drobnej budowy, może to jest przyczyną? Narta jest dla nich „za twarda?”)

Dane koleżanki małżonki:

1. K/M K

2. Wiek faktycznie 43, psychicznie 24, wg mnie wygląda od 18 do 43 w zależności od różnych czynników

3. Waga 54

4. Wzrost 158

5. Jak długo jeździsz na nartach ? 7 lat

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5-6

7. Jakie masz buty ? ( FLEX ) Dalbello, 80

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ?

Były juniorskie slalomki Dynastar 140 cm (fajne), Volkl 5Star 148 (fajne), Volkl Estrella 142 (fajne), Salomon Tornado 152 (nie fajne), obecnie Volkl Sensor 3 154 (fajne, wg małżonki praktycznie to samo co Estrela 142 pewnie sprawka Rockera)

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ?

średni, raczej krótszy (jak to na polskich stokach), średnia

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa )

na razie Polska, niebieskie i czerwone, Palenica (tzw. FIS) i Kluszkowce (nowa czerwona) nie są problemem

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo )

turystycznie z elementami sportu od czasu do czasu

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ?

Kondycja niezła, narty stały się rodzinną fascynacją, w zeszłym sezonie 33 dni na stokach, latem dużo wycieczek rowerowych, basen itp…

13. Możliwości finansowe średnie

Ja na razie wybrałem dwie możliwości:

Rossignol Radical 8GS 2010/11 160 cm

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3260&id_modelu=4681

Uzasadnienie

80 mm w talii, jak AM,

+próbowałem 8SL i Strato 70, uważam je za niezwykle komfortowe, łatwe, przyjemne, być może model o większym promieniu jest też taki?

- nie znam, nie jeździłem na nich

- brak rockera?

Fischer Watea Pro Team 152 cm

Uzasadnienie

+88 mm w talii, promień 12m, za rok, dwa pewnie nasz syn lat mógłby na nich też „popylać” (obecnie swobodnie radzi sobie na 135 cm)

- narty juniorskie, kobitka niby drobna, ale nie wiem, czy juniorki to nie jest przesada

Które wybrać? Inne propozycje? Będę wdzięczny za sugestie.

Aha, koleżanka jest „zielona” pod względem tego, o czym piszę. Nie wie, na jakiej marki nartach jeździ, jakiej są długości, jaki mają promień skrętu i ile mają pod butem. W małej pensjonatowej narciarni czeka na mnie, żebym jej wskazał, które to są jej narty . Pewnie byłaby idealną testerką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżonka narzeka od początku naszej przygody z nartami na tzw. popołudniowo-wieczorne stoki.

Po ostatnim świąteczno-noworocznym wyjeździe narzekania wzrosły. Nie dziwię się – stoki sztucznie naśnieżane . Wiem, wiem - potrzebny instruktor i technika, ale pragnę również pomóc jej sprzętowo. Zeszłoroczna próba pomocy sprzętowej nie była udana. Ponieważ sam używałem Salomon Tornado (różne roczniki) i uważam je za fantastyczne na popołudniowe polskie stoki, myślałem, że spełni oczekiwania małżonki. Niestety, tak się nie stało:( (na tych Tornado jeździł znajomy, też mu nie podpasywały, jest drobnej budowy, może to jest przyczyną? Narta jest dla nich „za twarda?”)

:

Pierwsze pytanie nasuwa się -ile lat jesteście po ślubie:cool::jak żona się znudziła to tornado dobra droga do likwidacji tej złej kobiety:wink:Jeśli jednak ma być towarzyszem w Twojej jeźdździe to się zastanów przy Twoim 7.8 w skali Forum:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...