Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski touring w Tatrach.


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio od jakiś 3 tygodni prawie codziennie chodzę na małe tury w Tatry. Wciągnęły mnie skitury bez reszty.

Tak więc będę nieco rozwijał ten temat na naszym forum, aby może zachęcić innych do tej dyscypliny. Zapewne już wsród nas są osoby, które uprawiają ski touring, więc zapraszam do zdawania relacji ze swoich wycieczek i zjazdów.

Dzisiaj, jak wspominałem w wątku o Kasprowym, po wczorajszym nocnym lekkim opadzie śniegu, wybrałem się od ronda w Zakopanem do Kuźnic po świeżym śniegu. Przerwa na kawkę w Yurta Bar i potem w górę do Goryczkowej. Szlaki są obecnie dedykowane dla skiturowców, nie idzie się nartostradą, tylko w ciszy wyznaczonym torem w pobliżu. Przeżycia są wspaniałe, zimna nie czuje się w ogóle, pogoda dzisiaj dopisała. Następnie wyjechałem wyciągiem na górę i potem zjazd aż do ronda w Zakopanem. Ważne, że nie trzeba było korzystać z busa.

Tą samą trasę robimy też wieczorami i wtedy jest jeszcze fajniej. Zjazd z czołówką dostarcza dodatkowych wrażeń.

Jeśli ktoś chciałby umówić się na turę, proszę wpisywać swoje propozycje.

Wypożyczalnie sprzętu dysponują tzw. ABC w tym zakresie, więc trzeba tylko chęci.

Zapraszam do rozwijania tego wątku oraz na tury w Tatry.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Coombacki uzbroić w wiązania turowe,ale jeszcze poczekają... :smile:

Póki co,chyba wybiorę się na skialpinizm na Szyndzielnię,Klimczok i może nawet dalej,nartki są niezwykle lekkie,więc plecy przetrzymają.Później można by spróbować zjazdu Saharą. :rolleyes::

Tak przy okazji wspomnę,choć mowa o Tatrach,że w Beskidach są od dawna oznaczone szlaki skiturowe i są bardzo fajne!

Może niedługo coś opiszę. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzsiaj z rana widzac sloneczko postanowilem uderzyc w gorki :)

przypialem do plecaka nartki i z ronda kuznickiego poszedlem w gore przez murowaniec na kasprowy :)

piekna pogoda, wzglednie malo ludzi...

zjazd poza trasa a potem nartostrada i udalo mi sie dojechac osniezonymi chodnikami az do ul.tetmajera, czyli prawie same krupowki :)

p.s. Boncza siedze caly czas w Zakopcu i z checia bym smigna kiedys w towarzystwie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczka nad Czarny Staw Gąsienicowy jest bardzo OK. Od Kuźnic można iść przez Boczań, Karczmisko, dojdziesz do schroniska Murowaniec na Hali. Potem droga w górę do Stawu. W schronisku oprócz posiłku ;) polecam przeczytać tablicę pamiątkową o Mieczysławie Karłowiczu, który zginął pod lawiną, właśnie po drodze nad Czarny Staw Gąsienicowy. W miejscu, gdzie zginął jest kamień z napisem.

Oczywiście obserwuj wcześniej pogodę i komunikaty TOPR o zagrożeniu lawinowym. Jeśli warunki się pogorszą, na ta drogę mogą potrzebne być raki. Można je wypożyczyć.

Alternatywną drogą do Murowańca jest droga przez dolinę Suchej Wody. Wchodzi się do niej z ul. Oswalda Balzera w Brzezinach, na drodze z Zakopanego do Morskiego Oka. Wiedzie ona jednak przez las i widokowo oceniana jest, jako mniej atrakcyjna niż z Kuźnic.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano na górze było -7, w Kuźnicach -15. Kiedy koło 10 wchodziłem z Kuźnic w kierunku Nosalowej Przełęczy i dalej na Gąsienicową, to już było bardzo przyjemnie. Pierwszy dzień od dłuższego czasu, kiedy mróz zelżał nieco. Jednak przy zjeździe mimo słońca było zimno. Teraz przy zjeździe po foczeniu, kiedy jadę w czapce, doceniam termikę kasku narciarskiego.

W Kuźnicach kręcili się narciarze, ale bez zamoty do kolejki. Dopadało trochę świeżego śniegu, więc jest mega warun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tura na Goryczkową

dzsiaj z rana widzac sloneczko postanowilem uderzyc w gorki :)

przypialem do plecaka nartki i z ronda kuznickiego poszedlem w gore przez murowaniec na kasprowy :)

piekna pogoda, wzglednie malo ludzi...

zjazd poza trasa a potem nartostrada i udalo mi sie dojechac osniezonymi chodnikami az do ul.tetmajera, czyli prawie same krupowki :)

p.s. Boncza siedze caly czas w Zakopcu i z checia bym smigna kiedys w towarzystwie:)

Dzisiaj, jeśli masz czas i ochotę ok. 19 wyruszamy w kierunku Goryczkowej. Zapraszam :)

Czasami włączam gps i rejestruję trasę:

http://www.runtastic.com/pl/uzytkownicy/Rafa-Babi-ski/sesje-sportowe/8674809

Edytowane przez Bończa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...