Narty - skionline.pl
Jump to content

cysiu

Members
 • Content Count

  284
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

cysiu last won the day on October 11 2012

cysiu had the most liked content!

Community Reputation

101 Excellent

About cysiu

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 10/01/1990

Personal Information

 • Imię
  Krzysztof
 • Miejscowość
  Nowa Wieś k. Katowic
 • Strona WWW
  http://www.schooltour.pl
 • About me
  snieg!!!!

Ski equipment

 • Narty marka
  stoeckli laser sl
 • Buty marka
  technica
 • Gogle
  Brenda

Skills

 • Styl jazdy
  rozmaity
 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Żona pracuje w biurowcu gdzie jest Olimp. Jedzenie bardzo drogie i niestety słabej jakości. Ostatnie pół roku to już porażka. To co było w poniedziałek, to później pojawiało się pod różnymi postaciami przez cały tydzień. Obsługa niemiła. Ciężko generalizować po jednym obiekcie ale jeśli podobnie jest w innych miejscach to nie dziwą mnie problemy finansowe. Pomimo dofinansowania do posiłków to pracownicy korpo ostatnim czasem (przed zamrożeniem gospodarki) nie chcieli chodzić tam jeść. Żona czeka z wytęsknieniem na inną firmę serwującą posiłki.
 2. NBP (chyba w poniedziałek) zapowiedział skup obligacji skarbowych na rynku wtórnym m.in. od banków aby te miały kasę na udzielanie kredytów i działalność operacyjną. Praktyka podobna jest w wielu krajach, np. w Japonii bank centralny skupuje obligacje od kraju. Pytanie za 100 pkt. skąd bank centralny ma pieniądze?
 3. tym we franku wzrosła Mamy ciekawe czasy, Warren Buffett mówił, że musiał przeżyć 89 lat by coś takiego zobaczyć. My to mamy w znacznie młodszym wieku
 4. W trakcie poprzedniego kryzysu zostały zamrożone pensje w budżetówce, a wtedy byliśmy zieloną wyspą Planowane przychody już są fikcją. Jeśli obecną sytuację utrzymamy jeszcze przez miesiąc, dwa, pół roku czy też rok to jeśli dobrze zrozumiałem najpewniej nie będzie miał nas kto leczyć, czemu się tak naprawdę nie dziwię, bo za darmo nikt nie chce pracować. Dlaczego jednak wymagamy tego od przedsiębiorców? Nie zgodzę się, że to problem państwa. Każdy podejmuje decyzje i dobrze by było by miał świadomość konsekwencji za tym idących. Pomoc rządowa bez poznania kryteriów na razie nic nie mówi. Jedyne co widzę to to, że będziemy mieć ogromny dodruk pieniądza i masę ludzi zadłużonych- ciekawa wizja na przyszłość. drukarnia NBP
 5. W tym momencie pewnie nikt nie wie, wszystko zmienia się szybko. Zastanawiam się tylko jak będzie leczyć służba zdrowia gdy zabijemy gospodarkę obecnym postępowaniem. Fredek ile czasu jesteś w stanie leczyć ludzi za darmo albo dodatkowo dokładać ze swoich pieniędzy na leki? W tym momencie wielu przedsiębiorców musi utrzymywać pracowników bez możliwości zarobku (decyzja państwa) - czyli leczyć i dokładać ze swoich pieniędzy na leki. Kilkadziesiąt stron w tym wątku temu widziałem wypowiedź jak ktoś życzył upadku dla pewnego biura podróży, bo walczyło o przetrwanie i pracę dla wielu osób. Teraz ta sytuacja dotyka (choć ciągle nie aż tak bardzo) inne branże. Widziałem np. już zbiórką na ratowanie pubu, Fiat pracuje na 1 zmianę, zamówienia na technologię produkcyjną siadły, podobnie jak transport, gastronomia, hotele. Siłownie, szkoły taneczne, artyści proszą by nie domagać się zwrotu pieniędzy za niewykorzystane usługi.
 6. a może coś się stało, a my o tym nie wiemy? Np. wybuch w Czarnobylu początkowo ukrywano...
 7. jak myślisz ile jeszcze spadnie?
 8. Stan wyjątkowy, zamykamy turystykę, oświatę, kulturę, parki narodowe a przejdźcie się na zakupy do marketu. Przed chwilą wróciłem- masakra jakaś.
 9. rząd próbuje ratować nieruchomości, a prezydent chyba wygrywa wybory: Andrzej Duda: ważne jest to, aby każdy klient "w łatwy sposób, zdalny, dostępny dla każdego, mógł z własnej woli zawiesić spłacanie kredytu na kilka miesięcy" - Są propozycje na czas od trzech do sześciu miesięcy - podkreślił. "Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców zw. z epidemią koronowirusa w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych. Liczę na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy"
 10. Banki się zabezpieczyły kredytami ze zmiennymi stopami procentowymi. W przypadku dewaluacji waluty wartość kredytu ogromnie wzrośnie. Nie polecam tej metody. Na kryzys najlepszym lekarstwem gospodarstwa domowego jest brak kredytu Oczywiście co do oszczędności Kowalskiego to już raczej nie działa i będzie strata. Informacja z 10.03.2020 r.: "Niestety 57-latka. ze względu na problemy ze zdrowiem i stałe przyjmowanie leków - jest w grupie wysokiego ryzyka. Dziś jest w stanie śpiączki farmakologicznej, a lekarze podejmują heroiczną walkę o jej życie. - Stan kobiety jest poważny. Jest podłączona do respiratora " https://www.se.pl/poznan/maz-zakazonej-kobiety-rozdawal-komunie-swieta-przerazenie-w-czapurach-aa-jCox-VXtv-ePhY.html
 11. akcje (głównie w USA) były ostatnio ogromnie przewartościowane, wydaje mi się że tylko czekały na pretekst by zacząć spadać (analogia do listopada/ grudnia 2018). WIG był bardzo tani, teraz jest ekstremalnie tani, a pewnie będzie jeszcze taniej. Sytuacja pewnie się za jakiś czas uspokoi i będzie można wybrać się na promocyjne zakupy z C/Z na poziomie 5-7. Ciekawy wywiad z minister Emilewicz: https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/koronawirus-pakiet-antykryzysowy-jadwigi-emilewicz/0wvzzts Interesujące powinna być również sytuacja z nieruchomościami. Za chwilę okażę się że wiele kredytów hipotecznych nie może być spłacanych. W tym momencie kilka branż zostało bez dochodów, a z kosztami stałymi (banki komercyjne zastanawiają się jak wypowiedzieć umowy kredytowe firmom z branż dotkniętych przez wirusa). Jeśli sytuacja się jeszcze trochę utrzyma to zaczną się w tych sektorach zwolnienia. Im więcej sektorów zablokujemy tym fala będzie większa. (Sytuacja z tego tygodnia- znajoma prowadzi /(ła) bistro na jednej ze śląskich uczelni- 2 dni temu dzwoniła do żony czy u niej w korporacji nie znalazłaby się jakaś praca dla niej. Ostatnie 2 miesiące miała trochę słabsze, a decyzja o zamknięciu uczelni właściwie nie daje jej już wyboru i musi zamykać knajpkę). Jakiś czas temu czytałem, że następny kryzys będzie inny i standardowe działania banków centralnych nie będą mogły go powstrzymać. No i chyba się dzieje- w obecnej sytuacji dodruk pieniądza raczej nie wymusi obiegu ludzi w gospodarce i wzrostu konsumpcji.
 12. kto to jest "doktór"?
 13. @moruniek przykra wiadomość. Ciekawe czy to odosobniony przypadek. Mam nadzieje, że tak i finalnie nie okaże się, że więcej osób zmarło z powodu paniki koronowirusowej niż przez samego wirusa.
 14. czy ktoś był gdzieś w Beskidach? Jakie warunki?
 15. Jak sytuacja i panika się się przedłuży to z nudów i wymuszonego bezrobocia pewnie część osób zacznie tak robić. Może wtedy wspólnie zaczniemy się prześcigać najgłupszymi porównaniami?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...