Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobre buty na bol w piszczelach ? zelowe jezyki ?


descente

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na poczatku kilka slow o moim problemie.

Mam na lewej kosci piszczelowej zgrubienie, ktore po zrobieniu wszelakich badan typu tomograf, rezonans, RG, badania krwi oraz konsultacji z kilkoma bardzo dobrymi ortopedami nie wykazalo nic poza tym, ze kosc jest w tym miejscu lekko zgrubiona. Oczywiscie na drugiej nodze tego nie mam.

Bol pojawia sie tylko w momencie gdy dotykam dosc mocno to miejsce, a wiec w momencie dociskania piszczela do jezyka buta narciarskiego.

Potrafi ustapic i dwa dni jezdzenia na nartach bez zadnego bolu, a potem przez pol kolejnego dnia bardzo boli.

Mam do Was pytanie, czy ktos poza modelem nordica speedmachine 130 moglby mi polecic buty narciarskie z mozliwie miejskimi jezykami, w ktorych przy mocnym dociskaniu piszczel ma " najwygodniej".

Jednoczesnie zalezy mi, zeby bylo to buty stosunkowo twarde do szybszej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kupić wygodne buty musisz mieć dużo czasu i sporo szczęścia. Każda noga jest inna i tylko mierzenie, długie przebywanie w butach np. w domu i ostateczna weryfikacja na stoku pomoże. Ze swoimi butami możesz próbować coś zrobić w serwisach dopasowujących indywidualnie buty do nogi klienta. Możesz także próbować stosować specjalne żelowe plastry na golenie/piszczele.

Ja np. nigdy nie miałem problemów z butami, ale po złamaniu obu nóg musiałem zmienić dotychczasowe buty. Najlepiej spasowały mi Nordiki Sportmachine, ale i tak musiałem je po kilku wyjazdach indywidualnie tuningować w serwisie (nowe wkładki, wypchanie skorupy w okolicach wewnętrznej kostki prawej nogi).

Czasem będąc w sklepach narciarskich mierzę z ciekawości różne najnowsze buty, ale nic poza moimi Nordikami mi nie leży, no może z wyjątkiem nowszych Nordik z serii Sportmachine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.

Z pewnoscia masz racje. Mierzenie i dopasowywanie buta to indywidualna kwestia.

Mi bardziej chodzilo, czy kojarzycie moze buty, ktore charakteryzuja sie miekimi jezykami.

Ja szczerze mowiac od kilku lat wypadlem z nowosci w butach narciarskich.

Patrzac po cenie widac, ze ten model nordiki speedmachine 130 jest chyba jednym z topowych?

Czy ktos na nich moze jezdzi i moze cos powiedziec na temat tego jezyka, lub kojarzycie jeszcze inne modele butow tego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Witam

Na poczatku kilka slow o moim problemie.

Mam na lewej kosci piszczelowej zgrubienie, ktore po zrobieniu wszelakich badan typu tomograf, rezonans, RG, badania krwi oraz konsultacji z kilkoma bardzo dobrymi ortopedami nie wykazalo nic poza tym, ze kosc jest w tym miejscu lekko zgrubiona. Oczywiscie na drugiej nodze tego nie mam.

Bol pojawia sie tylko w momencie gdy dotykam dosc mocno to miejsce, a wiec w momencie dociskania piszczela do jezyka buta narciarskiego.

Potrafi ustapic i dwa dni jezdzenia na nartach bez zadnego bolu, a potem przez pol kolejnego dnia bardzo boli.

Edytowane przez Kacper25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...