Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Z Wawy do Zillertal - lepiej przez Niemcy czy przez Czechy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wybieram się w tym roku do Zillertal (z Wawy), i zastanawiam się czy lepiej pojechać przez Niemcy czy na południe - przez Czechy. Zawsze wybierałem to II rozwiązanie ale zastanawiam się czy jednak (zwłaszcza przy obecnych remontach dróg na południe) nie lepiej jednak pojechać przez Niemcy. Czy ktoś z Was może się podzielić swoją opinią? Możektoś jeśdził ostatnio oboma trasami? Dodam że wyjeżdzam w weekend - wcześnie rano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Wybieram się w tym roku do Zillertal (z Wawy), i zastanawiam się czy lepiej pojechać przez Niemcy czy na południe - przez Czechy. Zawsze wybierałem to II rozwiązanie ale zastanawiam się czy jednak (zwłaszcza przy obecnych remontach dróg na południe) nie lepiej jednak pojechać przez Niemcy. Czy ktoś z Was może się podzielić swoją opinią? Możektoś jeśdził ostatnio oboma trasami? Dodam że wyjeżdzam w weekend - wcześnie rano.

Masz prawie 100 km remontu katowickiej od Radziejowic do Piotrkowa. Zamknięta jest jedna jezdnia. Ruch puszczony jest po jednym pasie w każdym kierunku. Jak przejedziesz odcinek do 6:00 to nie stracisz dużo, później maszyny wyjeżdżają z baz i można np jechać za koparką 10 km. Wyprzedać się nie da. Dalej na południe nie wiem dokładnie, ale też chyba coś grzebią w okolicach Częstochowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie powtarzam, że w tej chwili jest na gierkówce jest sporo remontów a od Łodzi będę wstanie jechać autostradą, ale widząc (fakt że sprzed roku czy 2 lat) liczbę osób narzekających na trasę przez Niemcy trochę zwątiłem czy to na pewno dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie powtarzam, że w tej chwili jest na gierkówce jest sporo remontów a od Łodzi będę wstanie jechać autostradą, ale widząc (fakt że sprzed roku czy 2 lat) liczbę osób narzekających na trasę przez Niemcy trochę zwątiłem czy to na pewno dobry pomysł.

Dobry jeśli obwodnice Monachium przejedziesz poza godzinami szczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej reguły nie ma. W tym roku wypróbowałem obydwa warianty i czasowo wyszło mniej więcej tak samo ('tam' przez Czechy, 'z powrotem' przez Niemcy), ale jadąc do W-wy widziałem na przeciwległym pasie masakryczny korek, który miał kilkadziesiąt km długości i nie był spowodowany żadnym wypadkiem. Zdaje się, że zaczynały się niemieckie ferie (początek lutego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednej reguły nie ma. W tym roku wypróbowałem obydwa warianty i czasowo wyszło mniej więcej tak samo ('tam' przez Czechy, 'z powrotem' przez Niemcy), ale jadąc do W-wy widziałem na przeciwległym pasie masakryczny korek, który miał kilkadziesiąt km długości i nie był spowodowany żadnym wypadkiem. Zdaje się, że zaczynały się niemieckie ferie (początek lutego).

A pamiętasz może gdzie był ten korek, tj. czy nie były to okolice Monachium? Staram się teraz na bieżąco w soboty przeglądać trasę pod mapsami z włączonym zaznaczaniem korków, i jełśi były to widziałem głownie przy Monachium (przynajmniej na trasie Polska-Austria). W drugą było gorzej, zwłaszcza w okolicy Kufstein. Sęk w tym że na innych forach jest trochę osób narzekających na korki na tej trasie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechaliśmy w tym roku przez Niemcy i do Austrii było świetnie. Mijaliśmy Monachium po południu i ruch był płynny. Wracaliśmy 21 stycznia przy fatalnej pogodzie i był megakorek w obie strony przed i za Monachium, było to w godzinach porannych. Wydaje mi się, że teraz, w sezonie poferyjnym, powinno się tamtędy jechać dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...