Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla początkującego osiłka.


Pawel71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Oczywiście docelowe pytanie to porada : co kupić ?, ale po kolei...

Mam 40 lat, mierzę 185 wzrost, waga 120 kg (z tendencja spadkową :-)). Ogólnie (mimo swojej wagi) jestem sprawny fizycznie, mam dobrą kondycję, regularnie gram w squasha itp.

Na 40-kę moja kochana żona zafundowała mi wyjazd do Harahova, bym mógł się nauczyć jeździć. (to było od lat moje marzenie, ale jakoś co roku nie było czasu). W końcu się udało :-))).

Jeździłem przez tydzień, było super. Wymieniłem w tym czasie dwa razy narty. pierwsze były za długie (przynajmniej jak na początek) 172 cm.

Następne miały 169 cm, i były dużo lepsze, ale zapewne wynikało to z tego, że z każda godzina jeździło mi sie lepiej.

Pod koniec 7-mio dniowego wyjazdu zjeżdżałem bez problemu z czerwonych szlaków, nie jeżdżę "pługiem" (od początku nie jeździłem - oprócz pierwszej godziny z instruktorem), jeżdżę dość agresywnie, ze względu na swoją wagę szybko nabieram prędkości.

Zauważyłem, że zjeżdżając dość agresywnie, z krótkimi skrętami, z dość stromego stoku (czerwony odcinek na głównej trasie w Hrahovie) czubki nart mi bardzo drżą, przez co miałem utrudnioną kontrolę. Wydaje mi się, że narty były za miękkie.

Po powrocie z Czech pojechałem jeszcze na lokalną górkę w centralnej Polsce (Góra Kamieńsk). Tam w wypożyczalni opowiedziałem gościowi to co napisałem powyżej, a on dał mi narty, podobno jakiś model "profesjonalny" z przed kilku lat. Mówił, że są na drewnianym rdzeniu. Miały 167 cm.

Jeździło mi się na nich bardzo dobrze, choć pierwsze dwa zjazdy wymagały przyzwyczajenia.

Narty nie drgały, dobrze trzymały się stoku, wydawało mi się, że mam nad nimi kontrolę.

Tak jak napisałem powyżej, wolę jazdę szybką, agresywną z krótkimi skrętami niż długie, powolne karwingowe łuki.

Z racji, ze sezon się kończy, a ceny spadają chętnie bym coś kupił (jajchętniej używane). Zastanawiałem zię nad Atomiciem GS9, ROSSIGNOL ZENITH Z9 ti czy DYNASTAR DRIVER 9AIS.

Poproszę o jakieś propozycje co wybrać.

Pozdrawiam

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...