Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zmiana nart


Mona_lisa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuję pomocy w doborze nowych nart

1. Płeć - Kobieta

2. Wiek - 33

3. Waga - 65

4. Wzrost - 171

5. Na nartach jeżdżę od .5 sezonów, ( 10-14 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5-6 (wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Atomic, flex 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - Elany dla poczatkujacych-średniozaawansowanych, model z 2005

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) -

10. Upatrzyłem sobie narty - Elan Amphibio Insomnia Fusion

11. Mój budżet na narty to około - koło 2000

Po okresie obijania się na stoku przeszłam na falę aktywnej nauki, w tym sezonie przejeździłam ponad 30 godzin z instruktorem, mam zamiar szkolić się dalej, żeby maż mi na trasach już nie uciekał :P planuje szlifować technikę na igielicie w sezonie letnim. Chcę nartę dość przyszłościową, żeby za rok jej nie zmieniać, ale też taką która obecnie da mi fun z jazdy. Te Elanki mi się podobają, ale boje sie że są zbyt ambitne, choć zakładam że byłyby mocno rozwojowe. Jeśli sugerujecie inne deski to prośba o kolorystykę - białą, szarą, blekitną lub grantaową. Z różową deską na stok nie wyjdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam parę typów (pewniaków) mojej żony:) narty , które testowała i w jej odczuciu były super :)

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3636&id_modelu=5612

narta szybka i dająca kopa ; ze względu na rocker propozycja dł167cm

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3636&id_modelu=5613

fajny AM , długość 167

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=3629&id_modelu=5450

proponowana długość 165

moja żona proponuje te 3 modele ponieważ zrobiły na niej najlepsze wrażenie...

wybrała Dynastary w długości 159 przy 164 cm wzrostu , narty łatwe w prowadzeniu i dobrze trzyma na twardym . Kupiła Dynastary ze względu na atrakcyjna cenę 1470zł .

Miała także okazje testować damskie Volki ( najwyższy model - nowa linia damskich nart) na sezon 2012-2013 , wrażenia super ale cena będzie prawdopodobnie w okolicach 3000zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 superburning - wybacz, ale kolorystyka odpada

K2 superfree - są w 50% na trasy nieprzygotowane, a ja nie mam żadnego zamiaru wybierać się poza trasy, więc czy to dobry wybór dla mnie?

Dynastar Exclusive Elite - znowu kolorystyka mnie nie zachwyca, poza tym deska ma opis dla zaawansowanych i ekspertów - nie za wysoka półka dla mnie?

Jestem w mocnym szoku co do proponowanych długości - mnie instruktor sugerował długość 155-158, 10 cm krócej niż tutejsze propozycje. No i mocno namawiał na Atomic Cloud 9...

Kneissl Blue star - opisy na forum są bardzo zachęcające, muszę wiecej o tej desce poczytać... jaką długość blue starów rozważać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 superburning - wybacz, ale kolorystyka odpada

K2 superfree - są w 50% na trasy nieprzygotowane, a ja nie mam żadnego zamiaru wybierać się poza trasy, więc czy to dobry wybór dla mnie?

Dynastar Exclusive Elite - znowu kolorystyka mnie nie zachwyca, poza tym deska ma opis dla zaawansowanych i ekspertów - nie za wysoka półka dla mnie?

Jestem w mocnym szoku co do proponowanych długości - mnie instruktor sugerował długość 155-158, 10 cm krócej niż tutejsze propozycje. No i mocno namawiał na Atomic Cloud 9...

Kneissl Blue star - opisy na forum są bardzo zachęcające, muszę wiecej o tej desce poczytać... jaką długość blue starów rozważać?

Jeśli określasz umiejętności pomiędzy 5 a 6 to dłuższa narta nie będzie przeszkadzać a wręcz poprawi stabilność. Moja Ewa przy umiejętnościach około 5 , wzrost 164 waga tutaj się narażę 55 :) wybrała długość 159 i krótszej narty by nie brała.Co do K2 to narty z rockerem i zachowują się jak narty krótsze :) , K2 superfree to narty almountain więc dają rade na przygotowanej jak i na rozjeżdżonej trasie(powiedzmy polskie warunki) to nie są narty do jazdy poza trasowej. Kolor - Twój wybór , wg nas bez różnicy ważne aby narta była fajna .

Co do Dynastarów to 2 narta w katalogu , K2 to 2 i 3 narta w katalogu...Proponowany przez Ciebie Elan to 1 narta w katalogu, czyli ta sama półka .

W okolicach 2000 to pewnie aktualnie kupisz topową damską nartę dowolnego producenta ...ważne aby odpowiednio dobrać długość i kolor :) jeśli To dla Ciebie tak ważny argument.

( bez złośliwości )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...