Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Alpejski Puchar Świata 2012/13


Rekomendowane odpowiedzi

A co to nikt Moskwy nie oglądał?:) Marcel poszedł po bandzie, zresztą nie tylko on, Andre, Felix i Ivica stary lis pokazał momentami młodzieży jak się walczy. Jak dla mnie najlepszy pojedynek Hirschera z Norwegiem, Johanssonem chyba.. jak się zwiesił w bramce startowej, miał tyle starty a wpadł na metę z przewagą.. To była walka na maksa. U Pań szkoda Tiny, liczyłem na jej finałowy pojedynek z 17-latką z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to nikt Moskwy nie oglądał?:)

Ja np. oglądał, ale po porażce Tiny płyną mi krokodyle łzy:sorrow:

Nie dość że szybko odpadła, to jeszcze obawiam się czy w ogóle z tej Rosji wróci, bo zanim odpadał to dokopała Annie Sorokinie(rosyjska zawodniczka jak by ktoś nie wiedział), przecież Putin wtrąci Tinę za to do Łagrów, a Annę Sorokinę też, za to że przegrała. Wyglądało to mniej więcej tak jak wyścig Poloneza z Porsche:biggrin:, Sorokina była ledwie za budką startową a Maze już na mecie:tongue:.

Wygrała Niemka Lena Duerr i to w sumie fajnie, bo dość dobrze jeździ, a jednak nie potrafi wskoczyć na pudło, a to ją może zmotywować.

Szacun dla Veroniki Velez Zuzulovej, przejechała z płachtą na oczach 2 bramki i generalnie nie zrobiło to na niej jakiegoś dużego wrażenia że nic nie widzi:applause:

Marcel Hirscher miał jedno takie odbicie z startu że w sumie nie wiem czy ta bramka się sama otwarła czy Marcel wyłamał zawiasy nartami:eek:.

Kostelica może spotkać to samo co Tinę, czyli łagry, bo ten z kolei położył Alexandera Khoroshilova, no i Khoroshilova czeka analogicznie to samo za to że dał się położyć Ivicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, nigdy za mojej pamięci w żadnej dyscyplinie FIS-owskiej nie otrzymywało się punktów PŚ za MŚ i IO.

Fis punkty jak najbardziej i co może być mylące, imprezy te zaliczają się do klasyfikacji WCSL, ale punkty ma doliczane tylko pierwsza piętnastka, według zasad punktacji Pucharu Świata.

Moskwa troszkę porażka, brak kibiców, brak wielu czołowych zawodników, jeżeli argumentem za rozgrywaniem takich zawodów jest możliwość oglądania przez większą ilość osób na żywo to tutaj nie bardzo się to sprawdziło.

I chciałbym się powstrzymać, ale nie mogę, Pan Domański rozumiem że zmęczony po Australian Open, ale to nie pierwszy City Event, zasady stale te same, więc odrobina profesjonalizmu by się przydała, a nie tradycyjne wprowadzanie widzów w błąd, bo kogoś kto zna się na tym sporcie, może to śmieszyć, ale niektórzy rozpoczynają przygodę z oglądaniem PŚ i dla nich komentator jest autorytetem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi linka do zawsze aktualnego terminarzu razem z dokładną godziną rozpoczęcia zawodów.

To co wyprawia Eurosport i Eurosport 2 to jakaś pomyłka - nic się u nich w EPG nie zgadza.

Wchodź przez fis-ski.com/uk/ tam na kalendarzu masz podgląd aktualnych godzin startu.

W ogóle to dobra strona i warto z niej korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City eventy to fajna zabawa - jest to bardzo medialne, ale narciarsko dość bezsensowne. W większosci przypadków (no może poza Hirscherem) jak źle wyjdziesz ze skrzynki to przegrałeś. Cały przejazd trwa 16-17 sekund więc możliwości do odrobienia np. opóźnionego wyjścia z brami są ograniczone.Poza tym ni to slalom, ni to gigant...Fajnie się to ogląda ale jako zabawę a nie zawody.Swoją drogą Hirscher jest niesamowity.Dobra powrót na ziemię, niedługo MŚ więc wrzucam plan ze stronki fis (żeby mieć pewność czy program tv niczego nie pomija):05.02.2013 - Super G L 06.02.2013 - Super G M 06.02.2013 - Downhill L TRA 07.02.2013 - Downhill M TRA 07.02.2013 - Downhill L TRA 08.02.2013 - Downhill M TRA 08.02.2013 - Super Combined L 08.02.2013 - Downhill L COM 09.02.2013 - Downhill M 09.02.2013 - Downhill L TRA 10.02.2013 - Downhill M TRA 10.02.2013 - Downhill L 11.02.2013 - Super Combined M 11.02.2013 - Downhill M COM 12.02.2013 - Team A 14.02.2013 - Giant Slalom M FIS 14.02.2013 - Giant Slalom L 15.02.2013 - Giant Slalom M 16.02.2013 - Slalom M FIS 16.02.2013 - Slalom L 17.02.2013 - Slalom M Czyli startujemy od wtorku:) A oto program Eurosportu - wszystko jest w Eurosporcie1 :)5.02. wtorek10:45 Schladming - Supergigant kobiet (90min)18:00 Schladming - Supergigant kobiet (60min) powtórka19:00 Ski Pass - Magazyn (15min)6.02. środa10:00 Schladming - Supergigant kobiet (45min) powtórka10:45 Schladming - Supergigant mężczyzn (90min)18:00 Schladming - Supergigant mężczyzn (60min) powtórka19:00 Ski Pass - Magazyn (15min)7.02. czwartek12:00 Ski Pass - Magazyn (15min)12:15 Schladming - Zjazd kobiet, trening (75min)8.02. piątek09:30 Ski Pass - Magazyn (15min)09:45 Schladming - Superkombinacja kobiet, zjazd (60min)12:15 Schladming - Zjazd mężczyzn, trening (75min)13:30 Schladming - Superkombinacja kobiet, zjazd (15min) powtórka13:45 Schladming - Superkombinacja kobiet, slalom (60min)9.02. sobota08:30 Ski Pass - Magazyn (15min) 10:45 Schladming - Zjazd mężczyzn (90min)10.02. niedziela08:35 Ski Pass - Magazyn (10min)10:45 Schladming - Zjazd kobiet (90min)A na mecie prace trwają:

5369_2013-01-30_1000_a9c9453d4f6224db.jpg

5369_2013-01-30_1000_a9c9453d4f6224db.jpg.d9b1e9e925b8bcb1c04719312fcb03fb.jpg

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chciałbym się powstrzymać, ale nie mogę, Pan Domański rozumiem że zmęczony po Australian Open, ale to nie pierwszy City Event, zasady stale te same, więc odrobina profesjonalizmu by się przydała, a nie tradycyjne wprowadzanie widzów w błąd, bo kogoś kto zna się na tym sporcie, może to śmieszyć, ale niektórzy rozpoczynają przygodę z oglądaniem PŚ i dla nich komentator jest autorytetem.

Ojtm...ojtam...

Chodzi Ci pewnie o to jak zastanawiał się dlaczego wygrała Lena, a nie Michaela... licył w głowie kombinował na wszystkie sposoby, dodawał, odejmował, bo najzwyczajniej zapomniał że strata z I przejazdu jest kompensowana poprzez otwarcie bramki:applause:

No ale w efekcie tych jego głośnych rozmyślań doszedł do wniosku że sędziowie wiedzą lepiej:stupid:, czyli pewnie do tej chwili pozostało zagadką dla Pana Witka dlaczego Lena wygrała:tongue:.

Pojawił się ostatnio nowy komentator nazywa się Dariusz Urbanowicz, muszę przyznać że polubiłem jego monolog, mówi dość ciekawie.

Jednak też się mu coś ubzdurało i powiedział w jednej z relacji coś takiego:

"Teraz startuje Tina Weirather która reprezentuje Luksemburg":eek:

A na następny dzień powiedział:

"W budce startowej Tina Weirather, jesteśmy w St. Anton, za St. Anton jest Alberg, a z Albergu do Luksemburga skąd pochodzi Tina Weirather jest dosłownie kawałek"

:biggrin:

Rzeczona Tina Weirather startuje jako reprezentantka Lichtenstein, a nie Luksemburga, jak by ktoś nie wiedział, a na ES się źle dowiedział

:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej o to mi chodziło:)

Odnośnie nowego komentatora, oglądałem trening zjazdu w Kitz, zakładam że komentowała ta osoba, o której piszesz, to dość ciekawie prowadził narrację, podawał wiele ciekawostek (nie tylko to że Manuela Moelgg ma brata Manfreda i na odwrót:)), tylko jakby mało skupiał się na tym co działo się w trakcie zawodów, ale w końcu to był tylko trening.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nowego komentatora, oglądałem trening zjazdu w Kitz, zakładam że komentowała ta osoba, o której piszesz, to dość ciekawie prowadził narrację, podawał wiele ciekawostek (nie tylko to że Manuela Moelgg ma brata Manfreda i na odwrót:)), tylko jakby mało skupiał się na tym co działo się w trakcie zawodów, ale w końcu to był tylko trening.

Dokładnie o to mi chodzi, a po co ma się rozwodzić zbytnio o tym co dzieje się na stoku to w zasadzie widzimy w TV i widzimy dokładnie to samo co komentator, który w zasadzie nie ma żadnego wpływu na to co jest pokazywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manuela Moelgg ma brata Manfreda i na odwrót:)

To chyba ulubiony tekst komentatorów :)

Na RaiSport komentatorzy w trakcie zawodów mówią też wiele ciekawostek na temat tego czym się zajmują zawodniczki na codzień ("...... aggressiva curva") i o ich wykształceniu ("..... matura") :)

Co do godzin startów to ja też patrzę na stronkę konkretnych zawodów, która jest zawsze podana na stronie fis.

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak też się mu coś ubzdurało i powiedział w jednej z relacji coś takiego:

"Teraz startuje Tina Weirather która reprezentuje Luksemburg":eek:

A na następny dzień powiedział:

"W budce startowej Tina Weirather, jesteśmy w St. Anton, za St. Anton jest Alberg, a z Albergu do Luksemburga skąd pochodzi Tina Weirather jest dosłownie kawałek"

:biggrin:

Rzeczona Tina Weiratherstartuje jako reprezentantka Lichtenstein, a nie Luksemburga, jak by ktoś nie wiedział, a na ES się źle dowiedział

:stupid:

Niedługo się dowiemy, że Tina Weirather jest z Luksensteinu :)

Schild po zerwaniu więzadła (20 grudnia, Are) wraca na śnieg - szybkie te rehabilitacje mają :)

http://www.fisalpine.com/news/schild-optimistic-about-recovery,2256.html

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propo talentu Marcela, parę lat temu, jak oglądałem slalomy PŚ i jechał Hirscher 2 przejazd, jechał z takim powerem że mówiłem wtedy mojemu tacie "zobaczysz co będzie za parę lat jak opanuje to wszystko i będą mu wychodziły 2 mocne przejazdy".. efekty znamy dzisiaj. pojawia sie data w filmie, wydaje mi sie ze powinno byc 1999 a nie 1989;p

[video=youtube;VHftOVOim1g]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a propo talentu Marcela, parę lat temu, jak oglądałem slalomy PŚ i jechał Hirscher 2 przejazd, jechał z takim powerem że mówiłem wtedy mojemu tacie "zobaczysz co będzie za parę lat jak opanuje to wszystko i będą mu wychodziły 2 mocne przejazdy".. efekty znamy dzisiaj. pojawia sie data w filmie, wydaje mi sie ze powinno byc 1999 a nie 1989;p

Fajny filmik. Z tą data 1989 trochę wprowadzili bład. chyba chcieli powiedzieć, że wtedy sie urodził ;-). Moim zdaniem to jest sezon 2005/2006. Slalom w środkowej cześci z numerem 26 jedzie na slalomkach z 2005/2006 http://www.skionline.pl/sprzet/narty,05-06,atomic,sl-11m,1395.html oczywiscie nie sklepowych :-) ale malowanie zawsze jest circa takie same. Dodatkowo ze sprawdzeniem poszedłem dalej i jak przesledzic numer startowy 26 w SL w sezonie 2005/2006 to wyglada na te zawody FIS http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=AL&competitorid=106332&raceid=42509

Zajał dopiero 17 miejsce pokonany przez wielu, co prawda głównie starszych, kolegów którzy ani w reprezentacji AUT ani w pucharze świata jakoś mocno nie zaistnieli...

Edytowane przez gira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik. Z tą data 1989 trochę wprowadzili bład. chyba chcieli powiedzieć, że wtedy sie urodził ;-). Moim zdaniem to jest sezon 2005/2006. Slalom w środkowej cześci z numerem 26 jedzie na slalomkach z 2005/2006 http://www.skionline.pl/sprzet/narty,05-06,atomic,sl-11m,1395.html oczywiscie nie sklepowych :-) ale malowanie zawsze jest circa takie same. Dodatkowo ze sprawdzeniem poszedłem dalej i jak przesledzic numer startowy 26 w SL w sezonie 2005/2006 to wyglada na te zawody FIS http://www.fis-ski.com/uk/604/610.html?sector=AL&competitorid=106332&raceid=42509

Zajał dopiero 17 miejsce pokonany przez wielu, co prawda głównie starszych, kolegów którzy ani w reprezentacji AUT ani w pucharze świata jakoś mocno nie zaistnieli...

Morał z opowieści płynie, że warto dużo ćwiczyć.

Do zobaczenia na treningu podobno za tydzień :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...