Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kask dla 5-latka


aniabg1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem zwolennikiem kasków pełnych i takie miały moje dzieci.Ważne żeby kask miał atest, był idealnie dobrany rozmiarowo i lekki,a czy będzie miał uszy miękkie czy twarde to sprawa drugorzędna.

Ps. Jeżeli zacznie jazdę sportową do zdecydowanie kask pełny, czyli z twardymi uszami

Edytowane przez hucu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem kasków pełnych i takie miały moje dzieci.Ważne żeby kask miał atest, był idealnie dobrany rozmiarowo i lekki,a czy będzie miał uszy miękkie czy twarde to sprawa drugorzędna.

Ps. Jeżeli zacznie jazdę sportową do zdecydowanie kask pełny, czyli z twardymi uszami

Fajnie jeśli ma regulację , i mierzony pod kominiarkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za podpowiedzi :)

oczywiście atest jest dla mnie najważniejszy, innej opcji nie ma

na regulację też się połaszę bo sama taką mam w swoim kasku :)

i tak sobie myślę, ze chyba będą miękkie uszy , żeby mnie lepiej słyszał :)

tym bardziej, ze nie będzie to na pewno jazda sportowa ( bo to dopiero pierwsze kroki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna skorupa moim zdaniem sprawdza się o wiele lepiej, kask ma mniejsze szanse na "bujanie się", pokrętło z tyłu dobra sprawa, ale o ile jest niezbędne przy "miękkich uszach", to przy skorupie już nie do końca. Moje dzieciaki jeżdżą w pełnych skorupach 3 sezon i nic nie musiały zmieniać w rozmiarze 52-55 choć do każdego kasku jest komplet 3 rozmiarów wyściółek, po prostu sztywne boki dobrze trzymają głowę.

W pełnym kasku podejrzewam że jest dziecku cieplej i mniejsza szansa na wsypanie śniegu za kołnierz przy upadku lub zabawie w śniegu w przerwach.

Odnośnie słuchania rodziców na stoku to nie przeceniałbym budowy kasku :angel:, jak widać żółty kask ma perforacje na uszach i dodatkowo w tym miejscu nie ma styropianu/wyściółki i dziecko jak chce to usłyszy.

I jeszcze jedno, rozmiar różnych modeli na tej samie głowie może inaczej się zachowywać, ja mam pełny na 59-60 cm i jest ok, ale jak zakładam żony 56-58 cm z miękkimi uszami to się majta na boki. Warto przymierzyć czy coś nie uwiera.

Edytowane przez pieczara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie się do Decathlonu z dzieckiem, mierzy kask Qetchua co to oni tam je mają za niewygórowane stawki, jeśli dobrze pasuje to jest po temacie. A jak ktoś chce wydać 2-3 razy tyle i mieć kask z jakimś bardziej firmowym napisem bo jego 5 letnie dziecko jeździ z dużymi prędkościami po trudnych, zalodzonych trasach to jest pewnie wybór. Mam 3 kaski dla takich małych dzieci w domu - wszystkie są całe twarde, nie wiem czy z miękkimi uszami widziałem w ogóle taki kask na takie maluchy i czy ma on sens - moim zdaniem nie ma, nie wiem jak się go ubierze na czapkę, szalik, kominiarkę i co tam jeszcze mama będzie chciała takiemu maluchowi założyć jak mróz przyciśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...