Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Słoneczna Dolina Leśnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiłem sobie przerwę i oglądałem kamerki z różnych ośrodków.Szukałem czegoś na poranny rozruch,oczywiście miejsca,gdzie nie będzie kolejek i coś sobie pojeżdżę.Najbardziej zdziwił mnie widok z Brennej na Świniorce,w okolicach południa stok na pół pusty!

Wybór był oczywisty,bo zależało mi też na szybkim dojeździe i rozsądnej cenówce.To kolejne miejsce,w którym nigdy jeszcze nie byłem,więc nic dziwnego,że przejechałem za daleko o dobre 2km... :tongue: Zapas czasowy jednak był przewidziany na taką okoliczność.W końcu trafiam na miejsce.Jeszcze podjechałem jakąś dróżką do góry,żeby obczaić gdzie najlepiej parkować,ostatecznie lądując z powrotem na dole przy głównej drodze.Parking bezpłatny.

Również przy podchodzeniu zapłaciłem frycowe - jedno wyjście zamknięte,teren prywatny,dookoła płoty,więc poszedłem dróżką do góry,żeby dostać się na stok,Później dowiem się,że jest łatwiejsza i krótsza droga.Po prostu schody od drogi prosto do kasy. :tongue: Acha!Tym razem zapomniałem aparatu,jakieś fatum w tej Brennej.Na szczęście mam telefon.

O równej ósmej kupuję karnet na dwie godziny za 32 zł i jako pierwszy ruszam na wyciąg.Wygląda na to,że jestem sam! :applause: Trasa przygotowana wyśmienicie,znów daję 5 na 5!Po chwili pojawiają się kolejni narciarze,ale do końca mojej jazdy ich liczba nie przekracza 10.Szybko też wstaje słonko i pozwala na zrobienie paru fotek.

winiorka1.jpg

winiorka2.jpg

Do samego końca równiutko,bez lodu i jeszcze spore połacie sztruksu.Żadnych przetarć czy choćby najmniejszych minerałów.Najfajniej wygląda to u góry,gdzie trasa jest bardzo szeroka:

winiorka3.jpg

Dziś dostępna była jedynie jedna trasa o długości 600 m,czerwona,średnio trudna,ale normalnie da się wyjechać jeszcze wyżej i wtedy się ona wydłuża do ok. kilometra,niestety tam nie udało się naśnieżyć.

winiorka5.jpg

Jest też trasa w innym kierunku ale jej nie widać i również nie funkcjonuję.

Co ciekawe,w tej dolinie wyraźnie jest chłodniej niż w samej Brennej: Leśnica -2,Brenna przy skręcie na Leśnice +2.

Kolejny udany wyjazd. :smile:

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noworoczne nartowanie - śladami JohnnegoZachęcony relacją Johnnego i zdjęciami postanowiłem w Nowy Rok odwiedzić ten stok narciarski. Byłem tam pierwszy raz. Ruszali o 10:00, więc udało mi się być na otwarcie gdyż grzecznie położyłem się spać po północy :smile: Jestem pierwszy na wyciągu i przez pierwszych parę zjazdów jestem praktycznie sam na stoku, boskie uczucie! Oprócz mnie śmiga ładnie gościu z GOPR. Po godzinie już więcej osób, może ze25 ale w sumie bez kolejki. Warunki bardzo dobre, nie za twardo, nie za miękko. Po prostu super. Śmigam 2 godzinki i wystarczy. Fajne miejsce, jestem bardzo zadowolony i co tu dużo gadać...DZIĘKI JOHNNY!!!

DSC_0155.jpg

DSC_0159.jpg

DSC_0154.jpg

DSC_0156.jpg

DSC_0160.jpg

DSC_0155.jpg.c5b6c67e941fefd944ddd5e92fc55e0d.jpg

DSC_0159.jpg.b143d899317dcdf5e366d278d09de0b0.jpg

DSC_0154.jpg.ade87e297beaae11bd1b6a16dfe5a59e.jpg

DSC_0156.jpg.1aef27c044868cffcbba11b793470d48.jpg

DSC_0160.jpg.0613c7380ec2d79abe1720efd8f58da4.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię to miejsce choć w tym roku jeszcze tam nie byłem ale po Waszych relacjach chyba w przyszły weekend się skuszę :)

Największy plus tego ośrodka to dobrze przygotowane trasy i brak kolejek. Ze względu na wyciągi talerzykowe trasy nie są przepełnione i można naprawdę pojeździć.

Jak spadnie śnieg i otworzą wszystkie trasy to tam jest naprawdę super, tras w sumie jest około 2km bo wyżej są jeszcze 2 niebieskie i 1 czerwona każda po około 500m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...