Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zegary w Schladming odliczają. Relacja od 20 do 27 01 2013


Rekomendowane odpowiedzi

Po relacji Wróżki niewiele mogę już dodać do opisu ośrodka. Mogę jedynie potwierdzić to co napisała.

Z moich obserwacji:

1. Ośrodek zasługuje na miano jednego z najlepszych w jakich byłem. Piękne szerokie trasy wycięte w lesie. Mnóstwo powycinanych wariantów przejazdów zwłaszcza na Planai gdzie mi się najbardziej podobało, zaraz po tym stawiam Hausera, następnie Hochwurzen. Na Reiteralm nie dotarłem. Za długa bajka. Infrastruktura: nowoczesna i tyle.

a)Planai i trasa nr 1 obsługiwana przez krzesło 6Er Planai o długości prawie 2,2 km i przewyższeniu niemal 700 m to dla bijących rekordy w długości przejechanych kilometrów idealne miejsce. Trasa nabija kilometry niesamowicie. Nie polecam: trasy 12 i 6.

b) Hauser-Kaibling fajne trasy 1 i 4 pod szybkimi krzesłami sprawnie idzie

c) Hochwurzen trasy 33 i 41 godne uwagi, pomijając tą dziadowską gondolę, trasa 31 mi nie siadła może dlatego, że nasypali duże magazyny śniegu, które lepiej omijać. Zawężało to trasę. Na takim zwężeniu dziewczyna potrąciła mi Janka. Dobrze, że miała jakieś 12 lat i niewiele więcej ważyła od mojego asa.

Trudność tras: w połowie naszego pobytu pozamykali częściowo trasy na zawody. Janek był bardzo zawiedziony bo nie mógł "World Capem" zjechać na dół :biggrin: A tak na poważnie dla początkujących tras jest nie więcej niż palców jednej ręki.

Obsługa: co tu dużo mówić? Na przykład: jak na niewyprzęgane krzesło wsiada dziecko -co jak wiadome nie jest aż takie łatwe - to krzesło zwalniało zanim dziecko wsiadło a nie po tym jak z niego spadło.

Co mi się nie podobało? No cóż połączenia między poszczególnymi górami. Ja rozumiem, że warunki terenowe są takie jakie są, ale po co zostawiać te wolne krzesła. Przejazd z jednej góry na drugą zajmuje bardzo dużo czasu, do tego z jazdą po normalnej trasie ma to niewiele wspólnego. W takim Serfaus-Fiss-Ladis jeszcze chyba rozleglejszym komunikacja pomiędzy dolinami jest dużo sprawniejsza.

2. Pogoda i śnieg.

Pogoda jak zawsze 3/3: trzy dni lampy, pierwszy dzień jazda we mgle utrudniało to orientację. Śnieg: trasy przygotowane perfekcyjnie, ludzi niezbyt dużo to trzymały się do końca. Chociaż jakoś na Planaj tego naturalnego śniegu było najwięcej. Na pozostałych górach był jakiś twardszy zbliżony bardziej do sztucznego.

3. Obserwacje około narciarskie:

a) na górach huta na hucie i hutą popycha z bardzo dobrym lokalnym jedzeniem przygotowanym na bieżąco a nie odgrzewańcami jak we Włoszech albo na lodowcach

b) tubylcy niesamowicie uprzejmi, idąc rano spacerkiem nie zdarzyło się, żeby ktoś wychodzący ze swojej posiadłości nie pozdrowił "tradycyjnym" morgen z wielkim bananem na twarzy

c) miasteczko przeurocze, bardzo stare z wąskimi uliczkami i starymi domkami gdzie nie uświadczysz nawet nowoczesnych okien, a stare skrzynkowe drewniane zamykane często na "skobelki".

d)mieszkanie: http://www.appartement-burgfried.at/lage.htm po starym gospodarstwie z pasącymi się danielami i pięknymi kotami należącymi do matki przemiłej właścicielki, fajna knajpa z dobrym jedzeniem na podwórku. Do dolnej stacji Planai 10 min spacerkiem.

e)lokalne napoje typu nalewki i miejscowe piwo rewelacyjne

4. Czarny czwartek:

Było nas około 20 osób. Tego dnia jeden załatwił sobie pęknięcie kości ramienia, jego syn rozciął brodę na termach, jedna kobitka po niegroźnie wyglądającym upadku załatwiła sobie nogę dokładnie tak jak ja - złamanie obu kości podudzia. Jechałem za nią nawet nie wiedząc, że to jest osoba z mojego apartamentu. Fikła tak jakoś niegroźnie, narty jej się wypięły "aber Bein ist gebrochen". Zabezpieczyłem miejsce zdarzenia, wezwałem pomoc, pojechałem z nią do szpitala. Tam tak jak mi zrobili zespolenie gwoździem śródszpikowym i w Niedzielę wieczorem już była w domu. I tu bardzo ważna informacja. Nie honorują tam, żadnych prywatnych ubezpieczeń. Albo gotówka, albo karta EKUZ.

5. Wszystkim tym można się cieszyć ale przy odpowiednio wypchanym portfelu. Ośrodek do najtańszych niestety nie należy. Apartamenty w centrum minimum 30 Eu os/noc. Piwko czy jedzonko w knajpach jeszcze znośnie tak w średnich rejestrach. Skipas na Ski Amade 212 Eu.

Dziękuję za wypowiedź. Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...