Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Janskie Laznie


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem z moim juniorem w znanym ośrodku Czechów czyli Jańskie Łaźnie (na górze Czerna Hora).

c0f3b99539e64694m.jpg fddc7b2e8c7066f3m.jpg

Po drodze pogoda -4 i mgła. Czesi nie sypią w górnych partiach soli więc droga biała.

W Polsce od Przełęczy Kowarskiej do Przełęczy Okraj ( przejście graniczne - najwyżej położone w Polsce - ponad 1000m) też biało. Zapomniałem wymienić kaskę i liczyłem że w ostatniej budce w PL uda się wymienić, ale się niestety przeliczyłem. Po dojeździe obok parkingu zdziwienie, bo panowie w kamizelkach nie wpuszczają i każą jechać dalej. Dalej tego było około 1,5km, a ja nie miałem zamiaru drałować tyle. Na miejscu parking płatny 80Ks, a skibusy dowożą narciarzy za darmoszkę pod dolną stację wyciągu gondolowego. W stacji kolejka duża, ale dość szybko idzie i po około 5 min już jedziemy w wagoniku (obsługa sprawnie "dopycha" każdy wagonik. Jesteśmy dość późno na górze, więc nie spodziewałem się sztruksu, ale ta ilość muld robiła wrażenie, jak dodać do tego mgłę w górnych odcinkach to mamy nieciekawy widok.

6daf41ed746e62dcm.jpg d5fee672841010d8m.jpg 0615343a194390bem.jpg 16fc4bef3b15e469m.jpg 9a4a5d738fcdbf21m.jpg 36990e609c138a87m.jpg

Jednak już po pierwszym zjeździe stwierdzamy, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Śnieg sypki i miałki. Sporo muld. Przetarć, minerałów i kalafiorów jak na lekarstwo.

6455dc24e4db7f01m.jpg

Po kilku zjazdach przychodzi czas na małe co nieco i tu rzut oka z góry - dużo narciarzy to musi być smacznie.

a1e5e4478b50293fm.jpg

Ceny widać na załączonym obrazku.

Ostatni wyjazd kolei jest o 16.30. Miło spędzony czas, szkoda tylko, że dojazd nam tyle zajmuje - ponad 2h w jedną stronę (mieszkam 104km od ośrodka).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerna Hora to dla mnie pewniak.Prawie zawsze dobre warunki śniegowe,a 8 osobowa gondolka skutecznie rozładowuje kolejki.Choć w weekendy i w święta bywa tłoczno.

Aby zaparkować trzeba być wcześnie9 8-9.30.Potem Miejska Policja kieruje na inne parkingi..

Ps.Kolego-wiele osób zazdrości Tobie tak "dużej" odłegłości 104km...( !!) Masz Janskie "pod nosem".Doceń..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam, doceniam. Od wielu lat ta stacja jest najzimniejsza w Karkonoszach i śniegu zawsze tam pod dostatkiem. Zakończenie sezonu też zawsze tam robię. Zapomniałem dodać, że droga do przejścia jest oznaczona znakiem "obowiązkowa jazda na łańcuchach" - mi się udało:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdzę obwodnicą Wrocławia,Kamienna Góra,Lubawka,Trutnov.Zawsze przejezdna bezproblemowa droga.Trochę ostatnio zmieniamy tradycję i zamiast smażonego sera

lub Kachny(kaczka) w drodze powrotnej w Czechach stajemy na popas w "Grubej Łyżce " w Lubawce.W ramach popierania polskiej przedsiębiorczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cerna Hora 22.02.2013

Byłem w Janskich/Cerna Hora w piątek.Jak na piątek sporo osób ale oczywiście z porównaniem z weekendem..luz.

Wyjeżdzaliśmy o 5.00 z Ostrów Wlkp.,obwodnicą Wrocławia,A4,Strzegom i o 8 w Lubawce 8.30 byliśmy na parkingu pod Cerną Horą.

Pierwsze wjazd gondolką 5 minutowa kolejka,na Protezie(ławeczki) bez kolejek.

Warunki znakomite bo sypał śnieg,czyli jazda po puchu.No może ciut chłodno minus 11.Trzeba jezdzić :-)

Najprzyjemniejsza ,bo najbardziej pusta trasa pod gondolą ok 3km.I o dziwo żadnych muld ..tylko naturalny świeży puch.

Dla tych którzy nie załapali o co chodzi z kolejką.Oprócz weekendów tworzy się zwłaszcza ok 12 gdy zbiera się partia osób która kupiłam

karnet od godz 12.Jak dla mnie ośrodek nieporównywalny z jakimkolwiek w Polsce,tak długich tras jak trasa pod gondolą nie mam w Polsce.Poza tym 8 osobowo kabinka skutecznie

rozładowuje korki. Znakomicie jezdzi się przed i po feriach :-)w środku tygodnia.I ta popularność w weekendy..Wtedy tłoczno.

Kilka barów.W barze przy ławkach Protez ,bar Uax zawsze tłoczno,ale toaleta bezpłątna pod ręką.Warto stanąć na naleśnika z jagodami czy herbatkę w barze po prawej stronie za lasem,nie ma tam tłoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polecam

Janskie Laznie to chyba najlepiej przygotowane trasy w Czechach. Ta pod wyciągiem, niby czarna, dość stroma, ale tak dobrze przygotowana, że dla mnie niektóre czerwone (Rokietnice) były bardziej wymagające. Kolejki i owszem, bo byłam w weekend, ale duża przepustowość i idzie bardzo szybko. Poza tym z boku można pojedynczo "uzupełnić" niekompletne gondole praktycznie bez kolejki. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...