Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Najlepsze tereny narciarskie na świecie


krzysie

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie przeczytałem na skionline.pl, że Kitzbuehel zostało wybrane jako najlepszy ośrodek narciarski na świecie.

"Kitzbuehel to pierwszy i jedyny teren narciarski, któremu przyznano 4,8 gwiazdki, a tym samym najlepszy teren narciarski na świecie" - to opinia jury największego portalu testującego tereny narciarskie: skiresort.de.

Ciekawy jestem opinii kolegów z forum, którzy ostatnio tam byli.

Mnie zdarzyło się poznać tamte rewelacyjne tereny narciarskie zupełnie przypadkowo, ale dawno - w połowie lat 90-tych, kiedy to jechałem do Włoch. Pogoda była fatalna - padał tak gęsty śnieg, że nic prawie nie było widać i po przekroczeniu granicy niemiecko austriackej postanowiłem zjechać z autostrady. W ten sposób trafiłem do Kitzbuehel i szukając noclegu znalazłem się w pensjonacie prowadzonym przez znanego himalaistę, który umilał wieczory swoim gościom opowieściami i pokazami slajdów z wypraw na najwyższe szczyty świata.

Pogoda szybko poprawiła się i tygodniowy pobyt zaliczam do jednego z najbardziej udanych. Oprócz czysto narciarskich doznań bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie atmosfera miasta. "Apres ski" w Kitzbuehel to były luksusowe auta, piękne kobiety w futrach, minispódniczkach i szpilkach na ośnieżonych chodnikach, kasyna - coś co u nas było wtedy zupełną nowością po latach komuny. Zresztą po kilku już wtedy pobytach w Alpach i imprezach "po nartach" nawet na stole w butach narciarskich, widoki z ulic Kitzbuehel były jakże inne.

Myślę, że w przyszłym sezonie odwiedzę ten najlepszy ośrodek narciarski na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kitbuhel to jest niezły ośrodek narciarski ale wyróżnienie go tym tytułem jest bardzo dziwne. Wady są dość spore - prawa (na mapie) część wiecznie zatłoczona i niezbyt ciekawa (poza doskonałym zjazdem do Aschau - ale powrót skibusem). O wiele lepsza lewa strona ale start z Jochberga - patologiczne krzesło i długi orczyk (powrotna trasa przy nim doskonała) lepiej z Hollersbach. Najlepszy kawałek jest chyba przy Zweitausender. Poza niezłymi trasami (ale bez rewelacji) jest tam duży potencjał off piste. wadą systemu jest to, że jest to właściwie 5 obszarów narciarskich nie najlepiej skomunikowanych. O ile obie główne części łączy kolejka 3s (ale to jednak z 20 min podróży w jedną stronę plus czasem całkiem sporo stania) to pozostałe już tylko samochodem (skibusem). Do największych plusów Kitbuhel należy to, że jest na obydwu głównych sezonówkach austriackich (dlatego tutaj często jesteśmy). Warto wspomnieć też o bezpłatnych orczykach do nauki.

Powtarzam to jest niezły ośrodek na pewno w pierwszej 10 Austrii i 30 Europy ale moim zdaniem to wszystko.

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie samo zdanie na temat Kitzbuehel jak Wiesiu - na szczęście patologiczne krzesełko z Jochbergu + orczyk nad nim zostaną zastąpione od przyszłego sezonu przez gondolkę , zresztą inwestuje się tu naprawdę sporo - od tego roku wreszcie zmieniono stare , 2-os.krzesło na najwyższy szczyt 2000 na szybką 6-os.kanapę.Co do minusów - brakuje tu trochę wysokości npm,choć sezon w części nad Pass Thurn zaczyna się stosunkowo szybko-nierzadko w listopadzie można już jeździć na paru wyciągach.

Plusem Kurtzbuehel jest jego rozległość i połączenie (co prawda skibusem, ale przejazd trwa parę minut) ze Skiweltem , dzięki czemu zyskujemy kolejnych 279 km tras

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...