Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SMAROWAĆ nowe dechy czy nie?


kpt

Rekomendowane odpowiedzi

SMAROWAĆ nowe dechy czy nie?

Jasne kaziu - i tak aż do zajebania....:) - na zmęczenie gościa bieżesz czy jak??

99 % producentów fabrycznie smaruje narty smarem Holmenkol Beta Mix - bodaj najbardziej uniwersalny bazowy smar na rynku. Jeżeli jest to narta startowa to wymaga nałożenia smaru finalnego - sportowego na obecny już smar. Warto jest zawsze taką nartę najpierw wypolerować. Im dokładniej wypolerujesz ślizgi tym dłużej się trzyma smar. Jeżeli jest to narta po prostu do jazdy - możesz spokojnie jeździć na tym smarze który już tam jest. Pamiętaj jednak aby nie dopuścić do wysuszenia (w sytuacji tragicznej robią się szare ) ślizgów.

Najwygodniejszym obecnie na rynku smarem narciarskim zarówno dla zawodników jak i amatorów jest niemiecki Cerax - wykonany w nano-technologii (odpada cyklinowanie ), nakładany na zimno (choćby na stoku ) a wypolerować można go choćby chustką higieniczną. Jest bardzo szybki i trwały bo to rozpuszczone tworzywo sztuczne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMAROWAĆ nowe dechy czy nie?

Fajny post. Dużo się można nauczyć.

Gdzie ten Cerax można kupić?

Jaki dobry smar na gorąco możesz polecić?

Na jaką grupę temperaturową nastawić stare żelazko by się nadawało do nart (bawełna, len itp.)? Może ktoś z Was wie, bo nie chcę kupować profesjonalnego do nart bo już kaski brak i szkoda jak ma być tylko do mojego użytku.

Jeśli możesz to prześlij informacje na patryk_a@yahoo.com

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMAROWAĆ nowe dechy czy nie?

....nową "zapoznaną" nartę mam zwyczaj w pierwszy dzień testować i docierać a następnego dnia smaruje......:) ale po tych informacjach które tu wyczytalem zaczne od smarowania i rocierania go żelazkiem:)pozdrawiam Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...