Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Solden - noclegi, trasy, opinie


Rafidemol

Rekomendowane odpowiedzi

No i wybrałem Solden na zakończenie sezonu (trochę się boję, bo kolano po szaleństwach na naszej Czantorii sprzed 2 tygodni nie daje o sobie zapomnieć :mad::)

Znam Tuxa (którego najbardziej lubię), Stubai, Kitzsteinhorn'a więc chciałem poznać coś innego.

Chcemy pojechać w 2 rodziny (2+1, dzieci w wieku 10 i 17 lat) w okresie 27.04 - 4.05

Żona kolegi nie jeździ :confused:: więc dobrze by było żeby miała gdzie wyskoczyć na spacer, no i... shopinng:wink:

Cała reszta jeździ na różnym poziomie (light @ race) i myślę patrząc na mapkę że w Solden znajdzie się coś dla każdego z nas.

Szukam porady u zaznajomionych z tym miejscem forumowiczów co do:

- noclegów (apartament-y) - ale nie lubimy dużych apartamentowców i dużego zgiełku itp.

- opisie tras ( lodowce Rettenbach i Tiefenbach, co wybrać i dla kogo?)

- możliwości spędzenia czasu apres...

- jakieś baseny, wycieczki (wypożyczenie rowerów), ciekawe miejsca w okolicy etc

- jak ktoś ma na zbyciu skipasy na ten ośrodek to, też chętnie rozważę ofertę

- możemy też zabrać kogoś w tym terminie z okolic Mysłowic-Katowic-Mikołowa (jedziemy dwoma samochodami)

Wszelkie inne uwagi, doświadczenia -MILE WIDZIANE

Pozdrawiam i życzę wszystkim wielu udanych zjazdów

Edytowane przez Rafidemol
błąd orto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rezerwowałem przez Interhome,ale masz dużo opcji.Dojazd samochodem do Soelden to ok.10 min,a myślę,że gondolki z miasta powinny chodzić.Byłem w maju i działały,nie trzeba było jeździć na lodowiec.

Gondolki z miasta nie będą niestety chodzić-kończą działać 21.04-zostaje tylko lodowiec i długi,stromy podjazd (zabójczy dla tarcz hamulcowych i sprzęgła),dlatego ja na majówkę wybrałem inny lodowiec.Do 28.04 będzie działać Obergurgl/Hochgurgl,więc tam polecam spędzić 2 pierwsze dni Waszego wyjazdu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=aU_9zxxnc8YByć może w tym roku będzie inaczej,chociaż jak pamietam to ja startowałem gondolką na Giglijioch/2264 m.n.pm./,później krzesło na Rostkoglijoch/2662 m.n.p.m./.zjazd do krzesła,które było łacznikiem do gondoli na Rettenbach:rolleyes::Warunki były typowo zimowe,a działo się to 2009http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=2166&catid=member&imageuser=6805

Do 28.04 jest sezon zimowy,teran działa do 05.05.Obecnie na Gigjoch jest 125 cm śniegu i panuje ujemna temp.,powinno to wytrzymać:wink:Wjazd na lodowiec samochodem jest najłatwiejszy w porównaniu z innymi możliwymi takimi trasami:wink:

Edytowane przez dareklewandowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gondolki z miasta nie będą niestety chodzić-kończą działać 21.04-zostaje tylko lodowiec i długi,stromy podjazd (zabójczy dla tarcz hamulcowych i sprzęgła),dlatego ja na majówkę wybrałem inny lodowiec.Do 28.04 będzie działać Obergurgl/Hochgurgl,więc tam polecam spędzić 2 pierwsze dni Waszego wyjazdu.

Kilkanaście lat temu spotkała mnie taka przyjemność,też byłem na majówce i pierwsze trzy dni wyjeżdżaliśmy na lodowiec gondolami,ale 2 maja austyjacy zamknęli gondolki,a myśmy o tym nie wiedzieli że tak będzie i przyszli z buta z nartami.Z dość daleka :confused::

I niestety cali spoceni,na dole było z 15 stopni,dymaliśmy zpowrotem do hotelu.Trza było odpalić auto i na lodowiec.Na szczęście szybciej się wyjeżdża samochodem niż gondolami.Szybciej się też zjeżdża :biggrin:,mieliśmy wtedy auto z automatyczną skrzynią biegów i zjechaliśmy tak szybciutko że płyn chamulcowy się zagotował :confused:: Całe szczęście że stało się to prawie na samym końcu zjazdu z lodowca i jakoś doczołgałem się autem do warsztatu,który jest przy stacji benzynowej na początku Solden.Za wymianę płynu skasowali mnie 100 E:confused:::confused:::confused::

Mechanik powiedział że takich przypadków mają po kilka,lub kilkanaście dziennie.

To jest biznes :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gondolki z miasta nie będą niestety chodzić-kończą działać 21.04-zostaje tylko lodowiec i długi,stromy podjazd (zabójczy dla tarcz hamulcowych i sprzęgła),dlatego ja na majówkę wybrałem inny lodowiec.Do 28.04 będzie działać Obergurgl/Hochgurgl,więc tam polecam spędzić 2 pierwsze dni Waszego wyjazdu.

Jurku, trochę mnie zmartwiłeś tą informacją :frustrating: Ja przeszukałem strony www.soelden.com i nie mogę nigdzie znaleźć informacji o terminach działania wyciągów.

A z tym podjazdem to aż tak okropnie? Jakieś szczegóły? Potrzebne łańcuchy:confused::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku, trochę mnie zmartwiłeś tą informacją :frustrating: Ja przeszukałem strony www.soelden.com i nie mogę nigdzie znaleźć informacji o terminach działania wyciągów.

A z tym podjazdem to aż tak okropnie? Jakieś szczegóły? Potrzebne łańcuchy:confused::

Jak ja coś mówię to tak jest :-) Specjalnie maila wysłałem do nich przed planowaniem miejscówek moich ostatnich wyjazdów i stąd wiem na 100 %....

Podjazd i zjazd są okropne-do tego stopnia,że mnie już moim samochodem u góry nie zobaczą - jak nie ma dojazdu wyciągami z dołu to odpuszczam sobie Soelden - naprawy auta są za drogie-szczególnie jak by coś zdarzylo się tam - dla przykładu wymiana chłodnicy we fiacie ducato 1000 euro.....masakra....wolę dmuchać na zimne.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...