Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Test nart Stoeckli Rotor TT72 Czy warto?


taczer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie czy miał może ktoś przyjemność jeździć na tych nartach? Mam 198 cm wzrostu i 105 kg wagi, w tej chwili jeżdżę na Fischerach Worldcup SC Pro i chciałbym drugą parę bardziej uniwersalnych nart, ale nigdy nie miałem okazji jeździć na nartach typu twin top, proszę o opinie jaka powinna być długość tych nart bo maksymalna dł. to 177?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz takie informacje, że to narta do skakania??? Bo producent nic na ten temat nie wspomina??? Poniżej opis z strony producenta! Jeśli będzie to taka narta jak w opisie to właśnie takiej narty szukam. Tylko wiadomo jak to jest z opisami producentów, dlatego miałem nadzieję że ktoś może miał możliwość przejechania się na tych nartach?

"Narty twin-tip o charakterystyce sportowych GS – wspaniałe na przygotowanej trasie, a na tyczkach czują się jak ryba w wodzie... Uniesiony tail daje "wybicie" podczas wychodzenia ze skrętu oraz możliwość jazdy tyłem (instruktorzy i demonstratorzy). Relatywnie szeroka w porównaniu to noska talia, powoduje że te Rotory prowadzą się stabilnie i spokojnie w najbardziej rozjeżdżonym i przeoranym śniegu. Poza tym są to nadal pełnowartościowe gigantki, które kochają długie skręty na dużej prędkości."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stockli rotor tt72

Narty jak w opisie producenta, twin-tipy, i tak jak zauważył Wujot wiązania przesunięte do przodu, jednak chyba bardziej rekreacyjne niż do off-u. Zakupiłem rok temu jako drugie i jestem b. zadowolony. Na przygotowanym i rozjeżdżonym stoku super, na twardym trzeba być czujnym :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe jest pytanie czy są narty uniwersalne?

I odpowiedź jest oczywista każda geometria i sztywność preferuje określone warunki. Narta miękka jazdę w miękkim (ale nie bardzo szybko) twarda na twardym, szeroka w miękkim, wąska na twardym. Położenie wiązań to kolejny wyróżnik sportowe z tyłu do jazdy cietej, AM i FR bardziej z przodu (rotacja wokół środka stopy a do skoków jeszcze bardziej z przodu aby zminimalizować moment bezwładności. Do tych ostatnich stosuje się za to buty z innym kątem pochylenia cholewki. Wysokość płyty też jest istotna w sporcie wysoka w FR - bez płyty. Są jeszcze inne przesłanki np. wąskie żleby - narty krótkie (np 130 cm) a w skialpiniźmie - małe. Do freeridu preferowałbym 105 mm pod stopą i + 10 cm ale na wyprawy w góry mam 70 mm i -5 cm i jezdżę na tym w najtrudniejszych warunkach.

Dlatego napisz dokładniej gdzie chcesz i jak chcesz jeździć.

A opisy marketingowe to bełkot - szkoda na nie czasu. A tak na chwilę wracając do tego opisu - jakoś nikt nie napisał tam, że podgięte tyły sypią strasznie kumplom z którymi jeździsz po oczach a para nie wchodzi do zasobnika gondolek i trzeba pakować po jednej co jest upierdliwe. Po co Ci taki wynalazek jak nie kręcisz akrobacji?

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek ma oczywiście rację, TT nie są "the best off" na każde warunki. To specyficzna narta, nie sugeruj się twin-tipem. Super do jazdy rekreacyjnej, dłuższym skrętem, po przygotowanym i rozjeżdżonym stoku, na lodzie zdecydowanie gorzej. Fajna zmiana dla RC4 sc pro na resztę dnia lub gorsze warunki. To moje subiektywne opinie z użytkowania Rotor TT72 - gorąco polecam.

Edytowane przez Tomeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...