Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty czerwiec/lipiec w Austrii, do kiedy lodowce otwarte?


wojteg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja z zapytaniem, czy nie wiecie może do którego są sezony narciarskie na poszczególnych lodowcach w Austrii?:confused:: Bo słyszałem tylko o Stubaiu, że do 5 lipca. :laughing:

Był ktoś może niedawno lub wybiera sie w najbliższym czasie?

Bardzo mi zależy na tych informacjach bo chciałbym sie jeszcze gdzieś nie za daleko wybrać, a nie wiem gdzie, dlatego z góry ślicznie dziękuje za pomoc! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z zapytaniem, czy nie wiecie może do którego są sezony narciarskie na poszczególnych lodowcach w Austrii?:confused:: Bo słyszałem tylko o Stubaiu, że do 5 lipca. :laughing:

Hintertux - 365 dni w roku,

Stubai działa do 5.07, Kaunertal przedłużył tymczasem do 16.06 (teraz już tylko 1 wyciąg), jest jeszcze Dachstein ale tam do jazdy niewiele.

Reszta zamykała się wcześniej, w różnych terminach.

Ale to nie koniec - bo niektóre z nich będą kręcić się znów w sezonie letnim.

Kitzsteinhorn - od 28.06 do 21.07 (dla narciarzy) - potem przerwa aż do jesieni/zimy,

Mölltaler - od 21.06 powinien już ciągnąć aż do wiosny przyszłego roku,

+ oczywiście Hintertux ...no i hale narciarskie ;)

Na pozostałe w lecie bym nie liczył, coś tam będzie chodzić ale tylko dla turystów (bez jazdy na nartach).

Początek nowego sezonu w teorii: od połowy września, ale realnie raczej w październiku.

Był ktoś może niedawno lub wybiera sie w najbliższym czasie?

Bardzo mi zależy na tych informacjach bo chciałbym sie jeszcze gdzieś nie za daleko wybrać, a nie wiem gdzie, dlatego z góry ślicznie dziękuje za pomoc! :smile:

Jeśli 4 tygodnie temu łapie się jeszcze pod "niedawno" to tak - byłem :) Ale niewiele z tego wynika :)

Jeśli chodzi o warunki - to póki co jest świetnie, i jeszcze trochę będzie bo w Alpach wyjątkowo śnieżna wiosna w tym roku, tam ciągle pada.

Popatrz tu i dalej/niżej.

Jeśli chodzi o ilość jazdy, działającą infrastrukturę - to miodów nie ma. Późną wiosną czy w lecie ośrodki działają w minimalnym zakresie, do tego na ogół do godz. 13-14.

W tej chwili najwięcej jazdy jest na Hintertuxie, i ...Passo Stelvio, czyli na Stilfserjoch w Tyrolu Południowym (IT) - nieco dalej, ale to teoretycznie największy letni teren narciarski w Europie. Od paru lat mnie korci, żeby się wybrać tam w lecie... tylko w lecie działa :)

Edytowane przez gajowy01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...