Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Visitor tax od 1 stycznia 2014 r


hupon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiecie ile będzie wynosił podatek "visitor tax" od osoby za jedną noc, który będzie doliczany do rachunku za pobyt w Italii od 1 stycznia 2014 r ? Podejrzewam, że ok. 1 do 1,5 € (w Austrii chyba 1 €). Informację, że taki podatek będzie naliczany otrzymałem od właścicielki pensjonatu w Ortisei (Val Gardena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie ile będzie wynosił podatek "visitor tax" od osoby za jedną noc, który będzie doliczany do rachunku za pobyt w Italii od 1 stycznia 2014 r ? Podejrzewam, że ok. 1 do 1,5 € (w Austrii chyba 1 €). Informację, że taki podatek będzie naliczany otrzymałem od właścicielki pensjonatu w Ortisei (Val Gardena).

W Austrii najczęściej 1,20-1,90 i nie ma żadnej reguły, różni się to, zależnie od rejonu, miejscowości, być może czasem nawet właściciela ;-)

Dziwne że ci nie piszą - zapytaj - kto jak kto ale oni powinni wiedzieć :)

OK, pogooglałem - przykładowo w St. Ulrich w Gröden - czyli tam gdzie ty ;-)

http://www.dabrida.it/en/price.htm

"We remind you that as from 01.01.2014 a 'temporary visitor' tax (€ 1,00.- pro night and guest) will be levied on all stays in accommodation establishments. (children till 14 years are free)" ...pisownia oryginalna ;-)

czyli - 1 euro/os./dzień, dzieci do 14 roku życia - nie płacą.

Zwróć uwagę na inne ew. dodatkowe opłaty, np. sprzątanie, garaż, WLAN, czasem prąd (tak), suszarnia - różnie bywa.

Uważaj na kaucję - we Włoszech są takie rzeczy :/ i bądź czujny, choć w Gröden mówią raczej po niemiecku więc spoko :)

Jeśli wynajmujesz przez agenta - bądź czujny podwójnie ;-)

Edytowane przez gajowy01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi głupio, że sam nie znalazłem :sad:, ale od czego narciarska brać :laughing:, dzięki. Dostałem taką informację: "Only what is new:

From 1.1.2014 a temporary visitor tax will be levied on all stays in accommodation establisments", czyli jest to coś nowego (na 100% bo w zeszłym sezonie byłem w Alta Badia, a jeszcze wcześniej w Pejo - Val di Sole i nie było tej opłaty). A z tego co wyczytałem na stronie pensjonatu: http://www.residencemagdalena.com/en/Default.asp, to nie ma dodatkowych opłat (ręczniki, pościel, sprzęt kuchenny, końcowe sprzątanie, narciarnia, kaucja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...