Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty do giganta


Dadai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jeżdżę w amatorskich zawodach i szukam dla siebie nart do giganta. Wcześniej jeździłem na slalomowych Stockli Laser SL, ale potrzebuję szybszej, gigantowej nartki. Mój wzrost to 183 cm, waga 70 kg. Zastanawiam się nad 2 możliwościami:

1) Atomic Redster Doubledeck GS 184 cm z sezonu 2012/2013 - mogę je dostać w cenie 1700 zł

2) Volkl Racetiger Speedwall GS 180 cm z sezonu 2012/2013 - w cenie 1200 zł

Moje pytanie: Co wybralibyście na moim miejscu i dlaczego?

Z góry dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam.

Edytowane przez Dadai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżdżę w amatorskich zawodach i szukam dla siebie nart do giganta. Wcześniej jeździłem na slalomowych Stockli Laser SL, ale potrzebuję szybszej, gigantowej nartki. Mój wzrost to 183 cm, waga 70 kg. Zastanawiam się nad 2 możliwościami:

1) Atomic Redster Doubledeck GS 184 cm z sezonu 2012/2013 - mogę je dostać w cenie 1700 zł

2) Volkl Racetiger Speedwall GS 180 cm z sezonu 2012/2013 - w cenie 1200 zł

Moje pytanie: Co wybralibyście na moim miejscu i dlaczego?

Z góry dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam.

Jeśli do tej pory jeździłeś giganta na slalomkach to z całym szacunkiem szału nie ma i jeszcze dużo nauki przed Tobą. Te narty, które zaproponowałeś to wymagające deski a na pierwsze gigaty, nawet te polskie potrzeba nart o dł ok 178-180(ja rozpoczynalem od 175) i promieniu ok 20m( ja zaczynałem od 18m). Jak sobie kupiłem za trudne deski to zmarnowalem 2 sezony, bo zamiast ciąć na krawędzi ślizgałem się po stoku, bo nie miałem siły ich w pełni wykorzystać. Atomic pewno ma promień ok 23m a Voelkl 20m tylko obie marki uchodzą za twarde narty i trzeba mieć parę w nogach i niezłą technikę, żeby je w pełni wykorzystać.Moim zdaniem to zbyt ambitny wybór i na początek trzeba poszukać łatwiejszych nart.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tej pory jeździłeś giganta na slalomkach to z całym szacunkiem szału nie ma i jeszcze dużo nauki przed Tobą. Te narty, które zaproponowałeś to wymagające deski a na pierwsze gigaty, nawet te polskie potrzeba nart o dł ok 178-180(ja rozpoczynalem od 175) i promieniu ok 20m( ja zaczynałem od 18m). Jak sobie kupiłem za trudne deski to zmarnowalem 2 sezony, bo zamiast ciąć na krawędzi ślizgałem się po stoku, bo nie miałem siły ich w pełni wykorzystać. Atomic pewno ma promień ok 23m a Voelkl 20m tylko obie marki uchodzą za twarde narty i trzeba mieć parę w nogach i niezłą technikę, żeby je w pełni wykorzystać.Moim zdaniem to zbyt ambitny wybór i na początek trzeba poszukać łatwiejszych nart.

Co Ty chłopie za głupoty wypisujesz, mowa tu o sklepówkach nie mających więcej niż 20m promienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram nie widziałem sklepówek z promieniem większym niż 20m. A zresztą ludzie oduczcie się czytać narty promieniem skrętu np. mój młodszy brat ma ok 170cm wzrostu waży niecałe 50 kg (chudzielec :P ) a jeździł na moich GS 12 175cm r=18,5m

BO NIE SPRZĘT LECZ TECHNIKA CZYNIĄ Z CIEBIE ZAWODNIKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do tej pory jeździłeś giganta na slalomkach to z całym szacunkiem szału nie ma i jeszcze dużo nauki przed Tobą. Te narty, które zaproponowałeś to wymagające deski a na pierwsze gigaty, nawet te polskie potrzeba nart o dł ok 178-180(ja rozpoczynalem od 175) i promieniu ok 20m( ja zaczynałem od 18m). Jak sobie kupiłem za trudne deski to zmarnowalem 2 sezony, bo zamiast ciąć na krawędzi ślizgałem się po stoku, bo nie miałem siły ich w pełni wykorzystać. Atomic pewno ma promień ok 23m a Voelkl 20m tylko obie marki uchodzą za twarde narty i trzeba mieć parę w nogach i niezłą technikę, żeby je w pełni wykorzystać.Moim zdaniem to zbyt ambitny wybór i na początek trzeba poszukać łatwiejszych nart.

1) Proszę o poradę tylko znających się na rzeczy narciarzy, dlatego proszę Cię o nie wypowiadanie się w tym temacie.

2) Atomic Redster GS 184 cm mają promień 19 m (mogłeś to przynajmniej w google sprawdzić)

3) Kilkanaście lat jazdy na nartach (nie tylko slalomowych) wyrobiło technikę, a nad "parą w nogach" pracuję od 1,5 roku na siłowni

Dziękuję za porady innym użytkownikom i poproszę o dalsze wskazówki ogarnięte osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

1) Proszę o poradę tylko znających się na rzeczy narciarzy, dlatego proszę Cię o nie wypowiadanie się w tym temacie.

2) Atomic Redster GS 184 cm mają promień 19 m (mogłeś to przynajmniej w google sprawdzić)

3) Kilkanaście lat jazdy na nartach (nie tylko slalomowych) wyrobiło technikę, a nad "parą w nogach" pracuję od 1,5 roku na siłowni

Dziękuję za porady innym użytkownikom i poproszę o dalsze wskazówki ogarnięte osoby :)

Ważniejsze jest twoje ogólne narciarskie doświadczenie niz siła w nogach - zapewniam. Myślę, że na poczatek proponowane przez Ciebie narty nie są złym wyborem. Będziesz potrzebował troche czasu na adaptację i takie przejściówki tylko w tym pomogą.

Kolega SławekC - sądząc po postach - wygląda na niezłego mitomana.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Proszę o poradę tylko znających się na rzeczy narciarzy, dlatego proszę Cię o nie wypowiadanie się w tym temacie.

2) Atomic Redster GS 184 cm mają promień 19 m (mogłeś to przynajmniej w google sprawdzić)

3) Kilkanaście lat jazdy na nartach (nie tylko slalomowych) wyrobiło technikę, a nad "parą w nogach" pracuję od 1,5 roku na siłowni

Dziękuję za porady innym użytkownikom i poproszę o dalsze wskazówki ogarnięte osoby :)

Uuuuu, obrażamy się:laughing: trochę pokory, dla mnie ktoś, kto przejechał w życiu parę gigantów i to na slalomkach musi się jeszcze sporo uczyć jazdy zawodniczej i tylko tyle. Z górki to każdy głupi zjedzie i to sto razy, ale żeby to zrobić dobrze technicznie na krawędzi, kontrolując prędkość i uważając na innych to już potrafi niewielu... Ja pewno też nie do końca.

Jak chcesz to kup nawet fisowską komórkę do giganta z promieniem 35 i jedź na zawody dla amatorów a z pewnością bedziesz miał najlepsze narty na starcie a objadą Cię goście na nartach 175cm i promieniem 16m.

Podsumowując narty, które wybrałeś moim zdaniem są za ambitne, lepsze byłyby trochę krótsze i trochę miększe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...