Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla 193cm/90kg/ średnio-zaawansowanego - do 400 zł używane


vatrasmac

Rekomendowane odpowiedzi

proszę jeszcze raz o warte uwagi, uniwersalne modele nart do 400 zł.

Jest ich mnóstwo na allegro i strasznie głupieje , więc jakiś kilka modeli by się przydało, ///

Jeszcze mam zamiar pojechać na targ pod Warszawą z nartami, tam też chciałbym przyjechać z wiedzą o kilku modelach z pośród których będę wybierał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 5 lat jeżdżę regularnie do Słowacji na 10 dni do Bachledowej. Miałem narty swoje przez 3 lata ale z nich wyrosłem i zacząłem wypożyczać. W ubiegłym roku zjeżdżałem na Atomicach FR 168 cm. Powiem że jeździło mi się znakomicie. Lubie szybką w miarę jazdę. W tym sezonie chciałbym już pojechać ze swoimi nartami jak i butami.

Dlatego proszę Was o radę, jakie narty kupić do 300-400 zł. Najchętniej to bym zakupił Atomic FR 168 cm, bo już wiem jak na nich się jeździ. Proszę Was o radę, czego mam szukać.

Od nart znacznie bardziej krytycznym składnikiem ekwipunku są buty. Wnioskuję, że buty też chcesz kupić za grosze, a to jest duży błąd, bo to inwestycja na wiele lat. Dobre, wygodne, a jednocześnie idealnie trzymające nogę buty mają większy wpływ na Twoją jazdę niż narty.

Na każdych nartach pojedziesz, ale nie w każdych butach.

Ja bym więc proponował, żebyś w tym roku kupił sobie porządne buty, a najbliższy wyjazd poświęcił na przetestowanie, na jakich nartach oraz na jakiej ich długości jeździ Ci się najlepiej.

Przy Twoim wzroście narta 168 cm jest zdecydowanie za krótka. Dla tego modelu Atomic sugeruje, by początkującym oraz średnio zaawansowanym narta sięgała do miejsca między podbródkiem a nosem, dla jazdy sportowej między nosem a poziomem oczu: http://www.sportabteilung.de/Atomic_Carvingski_FR_Plus.htm

Ponieważ (według informacji znalezionych przeze mnie internecie) 168 cm to jest najdłuższa narta modelu Atomic FR Plus, więc będziesz musiał poszukać sobie jakiejś innej narty. Ze względu na na Twoją wagę, będzie to musiała być raczej twarda narta.

Edytowane przez Chris_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na te dwa linki:

http://www.enarty.pl/p/8435/narty-uzywane/narty-uzywane-atomic-fr-plus-wiazania-xco-10-model-20102011-dlugosc-177cm/m/44803

http://allegro.pl/narty-uzywane-atomic-fr-plus-wiazania-xco-10-177-i3581520737.html

W listopadzie zeszłego roku te narty były nowe i były do kupienia za 535 zł.

Teraz, ten sam sprzedawca te same narty ale już przez zimę używane wystawił na Allegro za 570 zł.

Napisz do niego, że masz tylko 400 zł i zobaczysz, co Ci odpowie :)

Jak Ci sprzeda za 400, to kupisz w dobrej cenie narty, które znasz i na których dobrze Ci się jeździ.

Jak nie sprzeda, to do zimy masz jeszcze dwa miesiące, kupisz coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze kilka postów wyczerpało temat. chyba że potrzebujesz na tacy podanych nart, z dostawą do domu.

wejdź na giełdę, poszukaj w necie i na pewno coś tam dla siebie wynajdziesz.

weź też do serca radę dotyczącą butów. z tego co piszesz, narty nie są na razie aż tak konieczne (widać ewidentny lęk przed dłuższą nartą) i pewnie kupisz coś na czym do tej pory jeździłeś z inną szatą graficzną.

edit - im będziesz dłużej czekał tym mniejszy wybór będziesz miał. i tak jest już nieco późno na szukanie tanich, dobrych nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze kilka postów wyczerpało temat. chyba że potrzebujesz na tacy podanych nart, z dostawą do domu. .....

to samo tyczy się pewnie butów:rolleyes::

Chłopie -trochę pomyślunku i chęci - temat tysiące razy wałkowany .Wystarczy wpisać w okienko "wyszukiwanie" np "dobór butów" . Czytasz wszystkie posty i zostajesz ekspertem w tym temacie:wink: , zaczynasz sam udzielać porad i powoli zostajesz forumowym guru:cheerful:

w międzyczasie nie zapomnij o jeździe na nartach:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...