Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

buty dla dziewczynki Nordica SpeedMachine Woman czy nie za twarde


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam okazje kupić od znajomej buty Nordica SpeedMachine 105 woman 24,5

takie jak potrzebuje dla córki 11 lat , tylko zastanawiam się czy oby one

nie za bardzo twarde jak dla dziecko czy nie za bardzo pro :)

Proszę o pomoc , córka ma 11 lat i jeździ co roku rekreacyjnie na nartach 7-10 dni

głównie trasy niebieskie bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za twarde... może się nieco zniechęcić gdy po każdorazowym zjeździe będzie musiała rozpinać buty. a do tego jeśli jeździcie głównie w kraju to stanie w takich butach w kolejce to mordęga.

aczkolwiek ambitnie :)

do porównania - ja ważę 65 kg i jeżdżę flex 100 (czasem trochę brakuje, ale generalnie są spoko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

za twarde... może się nieco zniechęcić gdy po każdorazowym zjeździe będzie musiała rozpinać buty. a do tego jeśli jeździcie głównie w kraju to stanie w takich butach w kolejce to mordęga.

aczkolwiek ambitnie :)

do porównania - ja ważę 65 kg i jeżdżę flex 100 (czasem trochę brakuje, ale generalnie są spoko)

To nieprawda.

Wszystko zalezy od tego jak córka jeździ. Jeżeli ma prawdiłowoą postawę i umie właściwie korzystać z butów nie będzie problemu. Jeżeli jej jazda jest niepozbawiona błędów technicznych, ma kłopioty z sylwetka itd. Raczej odradzam. Twardsze buty są dla ludzi, którzy mają dobre podstawy techniczne i dobrą pozycję, wtedy nie gryzą, nawet jak się stoi w kolejce czy idzie po asfalcie pare kilosów.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, i doradź jeszcze 3 metrowe narty o szerokości zapałek - na pewno sobie poradzi.

nie wiem czy doczytałeś posta - trasy głównie niebieskie, bezproblemowo - mnie dało to info, że jazda raczej bezwysiłkowa. po co w takim razie męczyć nogę flexem dla dorosłej osoby? a tak tylko wjeżdżasz komuś na ambicję wypisując uwarunkowania dotyczące techniki, sylwetki itd.

inna sprawa: co ma do rzeczy sylwetka do maszerowania w butach czy sterczenia w kolejkach?

to co napisałam wyniosłam z własnego doświadczenia - z uporu i wiary we własne możliwości jako nastolatka jeździłam w butach o flex 130 - ma sa kra. za twardy but moze skutecznie zniechęcić do parcia na przody, gdy te jedynie czym reagują to oddawaniem silniejszego bólu. sprzęt trzeba dobierać wagowo i pod względem umiejętności technicznych. nie wmówi mi nikt że rekreacyjnie jeżdżąca 11latka + but o flex 100 (czy 105?) to dobry mariaż

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

tak, i doradź jeszcze 3 metrowe narty o szerokości zapałek - na pewno sobie poradzi.

nie wiem czy doczytałeś posta - trasy głównie niebieskie, bezproblemowo - mnie dało to info, że jazda raczej bezwysiłkowa. po co w takim razie męczyć nogę flexem dla dorosłej osoby? a tak tylko wjeżdżasz komuś na ambicję wypisując uwarunkowania dotyczące techniki, sylwetki itd.

inna sprawa: co ma do rzeczy sylwetka do maszerowania w butach czy sterczenia w kolejkach?

to co napisałam wyniosłam z własnego doświadczenia - z uporu i wiary we własne możliwości jako nastolatka jeździłam w butach o flex 130 - ma sa kra. za twardy but moze skutecznie zniechęcić do parcia na przody, gdy te jedynie czym reagują to oddawaniem silniejszego bólu. sprzęt trzeba dobierać wagowo i pod względem umiejętności technicznych. nie wmówi mi nikt że rekreacyjnie jeżdżąca 11latka + but o flex 100 (czy 105?) to dobry mariaż

Nie masz niestety racji. Flex nie ma wiele do rzeczy jeżeli sylwetka jest odpowiednia i nie próbujemy w butach prostowac nogi lub stać w innym dziwny sposób. To co pisze opieram na wielu latach doświadczenia w nauczaniu dzieci i dobieraniu dla nich sprzętu z celem porządnej jazdy. Czyjaś ambicja mało mnie interesuje. Narty 3 metry to oczywiśta bzdura ale jeżdżące dziecko powinno miec narte do wzrostu, jeżdżące rekreacyjnie po niebieskich ale poprawnie również.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy obchodzi cię czyjaś ambicja. ja tylko zauważyłam, że lubisz na nią wjeżdżać - "ah po co szeroka narta, jak się ma technikę to się na metalowych polsportach zjedzie po 10 metrowym puchu, a rocker to wynalazek dla tych co to lubią przepłacać".

w tym temacie, dot flex dla 11latki znowu to samo - "jak się ma idealną ..blabla" - skoro tyle czasu uczyłeś dzieci na nartach jeździć, to realnie podejdź do tematu a nie się wymądrzasz.

ps. sorry za offtop.

ps estor - ważne by te buty przed kupnem pomierzyć - i w ogóle to zapraszam do lektury jak dobrać buta narciarskiego - jest tutaj gdzieś*taki temat a jak nie to na ski forum na pewno. i uwaga na mierzenie butów ciepłych - skorupa robi sie wtedy mięciutka i wrażenie może być nieco inne - najlepiej wychłodzić buta i wtedy ma się realne pojęcie jak to jest plastik. co do wymienionych modeli - nic tu nie powiem bo nie zauważyłam info o flex itd a jedynie rozbieżność w numeracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

nie wiem czy obchodzi cię czyjaś ambicja. ja tylko zauważyłam, że lubisz na nią wjeżdżać - "ah po co szeroka narta, jak się ma technikę to się na metalowych polsportach zjedzie po 10 metrowym puchu, a rocker to wynalazek dla tych co to lubią przepłacać".

w tym temacie, dot flex dla 11latki znowu to samo - "jak się ma idealną ..blabla" - skoro tyle czasu uczyłeś dzieci na nartach jeździć, to realnie podejdź do tematu a nie się wymądrzasz.

ps. sorry za offtop.

ps estor - ważne by te buty przed kupnem pomierzyć - i w ogóle to zapraszam do lektury jak dobrać buta narciarskiego - jest tutaj gdzieś*taki temat a jak nie to na ski forum na pewno. i uwaga na mierzenie butów ciepłych - skorupa robi sie wtedy mięciutka i wrażenie może być nieco inne - najlepiej wychłodzić buta i wtedy ma się realne pojęcie jak to jest plastik. co do wymienionych modeli - nic tu nie powiem bo nie zauważyłam info o flex itd a jedynie rozbieżność w numeracji.

Szkoda, że nie skupiasz sie nad tematem a silisz się na nimiłe sugestie. Do trzech razy sztuka - pamietaj. ;)

Przykro mi, że uraziłem Twoja dumę pisząc, że się mylisz ale skoro tak jest to cóż innego mogłem napisać. Reszte prywatnych wycieczek raczej nie nalezy do tematu.

Drogi Estor - jak widzę skorzystałeś z rad i zrezygnowałeś z proponowanego buta. Co do zakupu zaś to:

- dobrze pomierz stopę córy przy pomocy dostępnych w sklepie miarek

- wybierz but czeroklamrowy (ostatnio pojawiły sie na rynku bardzo udane kostrukcje trzyklamrowe) zwracają uwage na typ oklamrowania aby nie kleszczyło się i nie ulegało przymarzaniu. Tu niestety jakośc jest najczęściej funkcją ceny - lepszy but lepsze oklamrowanie ale i but wyższy i twardość większa.

-but dla córki nie musi byc idealnie dopasowany. Jak sugeruję po pomiarze stopy wybrac but a numer wiekszy po zaokrągleniu w górę. Dzieci źle znoszą ucisk butów, do tego często maja tendencje do przemarzania stóp a lekki luz powoduje łatwiejsze ukrwienie. Córka nie jest zawodniczka więc but idealnie dopasowany nie jest jej niezbędny na tym etapie. Jednocześnie pewnien luz w palcach spowoduje mniejsza uciążliwość ucisku na palce przy chrakterystycznej dla dzieci odchylonej pozycji.

- dobrze jest aby but miał rzep do zapinania. But wtedy lepiej się na stopie układa i wymusza nieco lepsza pozycje.

- Uwzgledniając powyżesze twardszy but może się spisywac znacznie le[piej niz zbyt miękki. Index twardości to tylko sugestia nie mająca jeszcze obietywnej wartości. Nie dotyczy on zresztą twardości samego tworzywa ale jest to wartość obrazująca siłe potzrebna do ugiecia buta w określonych płaszczyznach.

But twarszy jeżeli bedzie dobrze dobrany bedzie równie wygodny jak but miękki a przeniesie częśćź sił potzrebnych do odpowiedniego wyażenia się na nartach. Tam gdzie w bucie miękkim trzeba uzywac siły mięśni w twardszym wystarczy odpowiednio stanąc - o to mi chodziło w kwestii wyboru.

Poaz tym twarszy to nie znaczy twardy. ;)

But oczywiście na zimnym się schładza ale stopień tego schłodznia i utwardzenia skorupy jest bardzo rózny dla różnych butów i cięzko go ocenić, natomiast sztuczne schladzanie buta nie ma najmniejszego sensu bo jest po prostu nie do zrealizowania - nie każdesz przeciez trzymac córce nóg w zamrażalniku :). But schaldza się gdy jest użytkowany - zakladać nalezy zawsze but ciepły i suchy - a wtedy odczucia sa zupełnie inne niz gdy zaklada sie zmarzniety but (bo zapomnieliśy go wyjąc na noc z bagaznika na przykład) , Wtedy każdy but bedzie niewygodny a stopa w nim ucierpi.

Pozdowienia

Co do przytoczonych linków (zakladam, że rozmiar dobierzesz sam) w kolejności od góry:

1 - staroć nie warto

2 - lepszy ale klamry lubia sie kleszczyć

3 - to absolutnie podstawowy model dla dziewczynek raczej dla małego ślizgającego się dziecka a nie dla już prawie nastolatki

4 - to całkiem fajny wybór. Dobre oklamrowanie. Może trochę za niski ale to chyab najlepsza propozycja

5 - to też dobry bucik (moja córka korzysta z tego modelu a wcześniej syn) troche prosto trzymają (podobnie jak wszystkie przedstawione zresztą) ale but jes wygodny i trwały. Klamry niestety maja tendencje do kleszczenia

Acha sprawdż jak wyglądają luzy w cholewce. Często dzieci maja tak szczupłe nóżki, ze choć but trzyma stope to noga w łydce lata. Możan to załatwić wymianą cięgieł od klamer - jeżeli sie da. W przeciwnym wypadku raczej trzeba wybrac inny model.

Pozdrowienia raz jeszcze

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

widzisz jakie to proste? wreszcie post z porządną poradą :proud:

edit: btw, aj się siliłam aby posty były w miarę miłe...

pozdrowienia i super jak piszesz na temat i tylko na temat a nie wtrącasz uwagi o tym co być powinno gdyby...<.>

To tylko rozwinięcie pierwszego postu w tym temacie z uzasadnieniem. Skoro sie zgadzasz to sugeruje wycofac również niemiłe komenatrze bo - jak sama twierdzisz - mam rację.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

i nie dało się tak od razu? stąd uszczypliwe tony moich wypowiedzi, których nie zamierzam usunąć tak długo, jak Ty będziesz dalej dworował sobie z użytkowników forum.

Z nikogo sobie nie dworuję. Piszę prawdę i tyle.

Sugeruje skończyc lub przeniśc dyskusje na priv bo załozyciela tematu to z pewnością nie interesuje.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

sugeruję, że gdybyś od razu napisał merytorycznego posta, a nie atakował moją wypowiedź nazywając ją nieprawdziwą, to problemu offtopu by nie było.

z mojej strony to wszystko. przynajmniej na razie

pozdrawiam

A czy była prawdziwa? Na podstawie twoich doświadczeń pewnie tak ale nie jest to standart. Znam dziesiątki, jeżeli nie setki osób korzystających z twardszych i twardych (damskie 105 to nie jest twardy but!) butów, którzy sp.edzają w nich cłay dzien nie odpinając za to jeżdżąć chodząc i nie wiem co jeszcze robiąc. Dzieci wśród nich też sporo jest.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uprze się i nic nie dociera - jak sam zauważyłeś, możesz mieć rację ty i ja - w zależności zapewne od umiejętności narciarza. co za tym idzie, moja wypowiedź jest tak samo prawdziwa jak twoja i nie życzę sobie zarzucania mi mówienia nieprawdy. całej tej dysputy by tutaj nie było, gdybyś zechciał od razu skupić się na temacie pomocy a nie obrażaniu innych osób, mających zapewne dużo mniej doświadczenia i wiedzy, ale chcący pomóc w temacie choćby opierając się na swoich przemyśleniach i obserwacjach.

ja tobie nie zarzucam kłamliwości ani pisania nieprawdy. moje pretensje dotyczą wrednych postów, w których miast skupić się na problemie, nacisk kładziesz na dokuczeniu forumowiczom i udowodnieniu im że tylko stary instruktor co to w nosie ma rocker i inne wynalazki współczesne, ma rację popartą najlepszą techniką i umiejętnościami.

btw standardy nie standarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...