Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Blizzard G-force Ultrasonic Full Suspensiion


z_andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem narty jak w temacie. Cena na promocji 1300 PLN. (długość 167).

Dotychczas jeździłem na Blizzardach x-corssach 9. długość 160

Moja waga 80 wzrost 182, umiejętności oceniam na 5-6 w skali forum. Trasy od niebieskich do czarnych (Polska, Austria, Włochy)

Na nartach jeżdżę od 10 sezonów i mam ochotę na zmianę nart (obecne mam od 7 sezonów). Po rozmowach w sklepach ze sprzedawcami mi wychodzi że te narty są ok.

Na stoku spędzam cały dzień zarówno sam jak i z dziećmi (miałem 5-10 lat)

Lubię jazdę zarówno szybko prosto z małymi balansami jak i również wolniej z dużymi zakrętami.

Wiem że porady na odległość mogą być przybliżone ale czy ktoś z Was jeździł na tej narcie i czy byście taką dla mnie polecali.

Dla podpowiedzi mogę dodać, że na wiosnę wypożyczałem nartę Elan RTM (lub RTX) i dla mnie była to narta chyba za twarda miałem wrażenie że nie panuję nad nartą i mam problemy z wyhamowaniem.

Wszelkie uwagi mile widziane - narty mogę oddać dlatego pytam a do dziś była promo więc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony. Sam jeżdżę na tych nartach i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Znajomy, który handlował Blizzardami i z racji tego większość modeli testował. Wypowiadał się o nich w samych superlatywach. Zresztą po jego namowach i przetestowaniu, zdecydowałem się na ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty maja bardzo dobre opinie. Sam miałem z tej serii ,ale ta to wyższa półka. Jak do twoich parametrów to trochę lepsza byłaby długość 174 cm.

Tak opinie i opisy widziałem ale chciałem usłyszeć wrażenia praktyczne od userów a nie testerów zaproszonych przez producenta na testy :)). Co do długości to zastanawiałem się czy brać dłuższe ale sprzedawca twierdził że dla mnie będą ok a że są to narty bez rockera to mogą być takie inna sprawa że chyba w teorii na krótszych powinno mi się lepiej skręcać a na tym też mi zależny. Wg opinii sprzedawcy narty z rokerem powinny być dl mnie 174. Chętnie wysłucham innych głosów tym bardziej że mogę je jeszcze wymienić lub w najgorszym wypadku zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze zamien na 174.

Tak opinie i opisy widziałem ale chciałem usłyszeć wrażenia praktyczne od userów a nie testerów zaproszonych przez producenta na testy :)). Co do długości to zastanawiałem się czy brać dłuższe ale sprzedawca twierdził że dla mnie będą ok a że są to narty bez rockera to mogą być takie inna sprawa że chyba w teorii na krótszych powinno mi się lepiej skręcać a na tym też mi zależny. Wg opinii sprzedawcy narty z rokerem powinny być dl mnie 174. Chętnie wysłucham innych głosów tym bardziej że mogę je jeszcze wymienić lub w najgorszym wypadku zwrócić.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe głosy. Wielu z Was napisało żeby zamienić narty na 174 - czy napewno będą o narty dla mnie ok pod względem długości (dotychczas używałem 160) i mam delikatne obawy że taki skok długości będzie dość duży. Jaką różnicę odczuję/powinienem zauważyć na tej narcie (a może prawie na każdej) przy zmianie na dłużą z 160 na 174. Dopytuję bo sprzedawca mówił że te 167 powinno być ok ( i ja poczucie mam również podobne) a jednak wielu z Was mówiło dłuższe.

Mnie zależy również a tym aby narta była łatwa do skrętu - jak jadę z dzieckiem to niestety trzeba kręcić, przy jeździe samodzielnej również lubię pozakręcać. (zdarza mi się jechać również tyłem z małym, tj. syn jedzie do przodu a ja tyłem przed nim i czy jak narta będzie dłuższa to będzie to w czymś przeszkadało??)

Czy wasza rada odnosi się do tej konkretnie narty czy też uważacie że dla mnie porostu powinna być narta bardziej 174 niż 167?

z góry dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja jeżdżę na Blizzard RCS IQ\TP12 2010/2011 167cm, czyli model niżej od twojego. Wzrost mam ten sam, ale waga sporo większa od twojej :). Mimo te jeździ mi się na nich bardzo dobrze i w ciasnym i szerokim skręcie, również jak chce dać czadu - bo nie ukrywam że lubię - to nartka świetnie się trzyma, nie myszkuje, (a ważę sporo więcej) czuję się bardzo pewnie, zasuwając z Kasprowego. Z takich ciekawostek w zeszłym sezonie razem postanowiliśmy z kumplem dla odmiany pojechać sobie tak troszkę bardziej "sportowo", a że miał w telefonie aplikację do mierzenia długości przejechanej trasy i prędkości, to zdziwiliśmy się troszkę na dole Gąsienicowej jak zerknęliśmy w telefon. na wyniki Vmax 87 km/h :) Od razu wyjaśniam - nie mam na myśli zjazdu na przysłowiową krechę.

Wracając do długość - 167 cm bardzo mi psuje i taką też tobie polecam, uważam że 174 cm ciut za długie, chociaż jak kupisz 174 cm to nie będę cię gromił i też nie będzie tragedii, zwłaszcza jak jeździsz trochę w Alpach, a nie na zatłoczonych krótkich polskich stokach. Tak czy siak z tych dwóch długości wybieram 167

A i jeszcze jedno wcześniej miałem Rossigniol Zenith Z1 170 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest opcja to bierz te dłuższe.

ps. kto wymyśla nazwy tych nart to ja nie wiem

Popieram.

Ja w zeszłym sezonie kupiłem Blizzard G-Force supersonic dł. 174 cm. Jestem troszkę niższy i lżejszy od autora wątku.

Narty bardzo uniwersalne i przyjemne w każdych warunkach i skręcie. Mówię o jeździe na przygotowanej trasie. Obecnie gdybym wybierał to wziąłbym jeszcze dłuższe.

Tak więc powinieneś być zadowolony a jeśli możesz to zamień na dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe głosy. Wielu z Was napisało żeby zamienić narty na 174 - czy napewno będą o narty dla mnie ok pod względem długości (dotychczas używałem 160) i mam delikatne obawy że taki skok długości będzie dość duży. Jaką różnicę odczuję/powinienem zauważyć na tej narcie (a może prawie na każdej) przy zmianie na dłużą z 160 na 174. Dopytuję bo sprzedawca mówił że te 167 powinno być ok ( i ja poczucie mam również podobne) a jednak wielu z Was mówiło dłuższe.

Mnie zależy również a tym aby narta była łatwa do skrętu - jak jadę z dzieckiem to niestety trzeba kręcić, przy jeździe samodzielnej również lubię pozakręcać. (zdarza mi się jechać również tyłem z małym, tj. syn jedzie do przodu a ja tyłem przed nim i czy jak narta będzie dłuższa to będzie to w czymś przeszkadało??)

Czy wasza rada odnosi się do tej konkretnie narty czy też uważacie że dla mnie porostu powinna być narta bardziej 174 niż 167?

z góry dziękuję za podpowiedzi

Zdecydowanie 174 a nawet wiecej. przy 167 bedziesz miał trzymanie na twardym raczej takie sobie. Sam g-force nie jest twardą nartą a w dodatku za krótka to juz bedzie porażka... Nie słuchaj sprzedawców, ktoś ich nauczył dobierać krotkie narty na zasadzie 'bedzie Panu łatwiej skrecać' i nie umieja sie tego oduczyc....

Jaką róznice odczujesz? Głownie taką, że jedziesz na nartach, a nie 'łyżwach' dł 160 cm. Po 2 dniach sie przyzwyczaisz i zdziwisz ze mogłes jezdzic na czymś tak nieporadnym jak narty 160 cm dla dorosłego, wyrosnietego faceta.... ;).

Czy wasza rada odnosi się do tej konkretnie narty czy też uważacie że dla mnie porostu powinna być narta bardziej 174 niż 167?

I ogólnie i dla tej narty szczególnie. To nie są twarde narty. To łatwa narta AM, wiec kupowanie jej o długosci slalomki to nieporozumienie.

Sam dałem sobie 'wcisnąc narty 167 cm i choc są to G-power (czyli narta twardsza niz g-force) to narty idą na sprzedaż....ze sporą stratą. Nie rób tego samego błedu.

Pozdrawiam

Michał

Edytowane przez mig12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...