Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer RC4 Race vs Volkl RaceTiger SL


piobo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgadzam się z Jankiem. Co ma wiek 40 lat do kupowania narty slalomowej? To bardzo fajne narty, bardzo lubię na takich jeżdzić. A że nie są uniwersalne, to inna sprawa. W niektórych przypadkach używanie takich nart to mordęga. Pamiętam długie nartostradowe wycieczki objazdowe po szczytach w Soelden. Ja na slalomkach a koledzy na allroundach. Oni jeżdzili a ja się katowałem. Dopiero na dobrze przygotowanym stoku, o odpowiednim spadku i szerokości, mogłem sobie poszaleć. Podobnie na miękkim i zmuldzonym stoku, też nie mam chęci jeżdzić na nartach SL. Kolega takie kupił, - gratulacje! Kolega pozna smak uzytkowania, jakby co, nie żeni się z nimi.:smile: Kolega jest jeszcze młodzieniaszek, co to mieć 40 lat? :cheerful:

Dla uniwersalności nart posiadam tylko jedna parę właśnie z grupy AM i slalomek nie będę kupował. Oczywiście ,że jest kilka procent ludzi po 50-tce sprawniejszych od dwudziestolatków ,którzy maja np. kilka par nart w tym slalomki. Z moich znajomych rówieśników , z którymi pracowałem w kopalni (młodzi emeryci ) ,tj. około 10-12 facetów w wieku 48-58 lat oprócz mnie na nartach jeździ jeszcze dwóch ,ale na wyjazd w Alpy to oni się nie porywają ,również SON ma dla nich za trudne trasy. Co roku jeżdżą w Białce i nie mogą się nachwalić tej S.N. Nie mają slalomek ,ale przykrótkie narty z grupy AR.Tych czterdziestu lat można rzeczywiście koledze Piobo pozazdrościć ,ale wyboru rodzaju nart nie:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się z opinia Rocha jakbyś miał 10 lat mniej ,ale w wieku 40-tu lat kupowanie slalomek dla mnie niezrozumiałe:confused:: Dokonałeś takiego wyboru. W takim razie życzę powodzenia:smile:

Jestem w worze "niezrozumiałych" :wink: świeżo nabyta przed sezonem salomon 3V komórka dla 40 +, już objeżdżona :smile:

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

WitamNiestety trochę byłem nieobecny, a tu takie dyskusje nad słusznością mojego wyboru. Myślę, że wiek nie ma tu nic do rzeczy. Jestem dość aktywny jeśli chodzi o sport (rower, piłka, wycieczki górskie). Przez prawie pięć lat uprawiałem kolarstwo, więc jeśli chodzi o nogi, to myślę że mam silne. Z drugiej strony uważam że dobre narciarstwo (tak jak i inny sport) musi boleć. Wtedy wiem że daje z siebie tyle ile mogę.... Ale to jest moje zdanie i macie prawo się z tym nie zgodzić. Ja lubię się zmęczyć:happy:... ale nie o tym chciałemNiestety zakupione narty Atomic Ti Sl odesłałem sprzedającemu. Powód ???Mimo że narty z sezonu 2011/2012, to strasznie wyklepane (przynajmniej tak mi się wydaje - ekspertem nie jestem) Po podniesieniu skistopów płasko leżą. A żeby tego było mało, jedna narta miała podbitą piętkę - tył narty uniesiony ok. 4-5 mm. Porównanie z nartami syna Salomon Crossmax V12 z sezonu 2005/2006

DSCN8441.jpg

DSCN8444.jpg

Narty licytowane z super-hiper opisem, a tu taki niefart. Fakt, jeśli chodzi o szatę graficzną to wyglądały super, ale stan techniczny zostawiał wiele do życzenia.Pan zwrócił pieniądze, ja niestety straciłem na przesyłkach ok. 60zł No trudno, człowiek uczy sie na błędachW tej chwili zakupiłem narty Volkl Racetiger SC Titanium 163 cm z sezonu 2009/2010 http://www.skionline.pl/sprzet/narty,09-10,voelkl,racetiger-sc-titanium,3912.html , stan rzekłbym idealny, z prywatnych rąk, oglądałem przed zakupemNiestety nie ma za wiele na temat tej nartyMoże ktoś z Was mógłby mi coś o niej powiedzieć?Z góry dziękuję i pozdrawiam

DSCN8441.jpg.38722a278f9add66e5037774fbd42d2e.jpg

DSCN8444.jpg.774dcf853eb6a0d3b272ea8eb2c3aeaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, o tym rocerze to już pisał mi pan od którego zakupiłem te narty

Oto fragment tego maila:

"Przyznam że pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, oczywiście sprawdzimy to jak odeśle Pan narty. Dodatkowo chciałbym zaznaczyć że na przestrzeni sezonów od których jest produkowany Race Ti Sl każda z tych nart nie ma konstrukcji typowego "banana" tylko coś w rodzaju" rockera" która jest zupełnie inna konstrukcją i nie ma i nie będzie mieć nic wspólnego z nartą starszej generacji, niemniej stwierdzam że na zdjęciach widać że coś jest na rzeczy. "

A co z tym Volklem Racetiger SC Titanium ?

Ktoś śmiga/śmigał na tych nartach ?

Jakieś opinie, wrażenia ?

Dadzą radę na naszych, często zjeżdżonych stokach ? (jazdy popołudniowo - wieczorne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...