Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Salomon X-Max 120


Kaktuch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Muszę kupić nowe buty narciarskie. Po wstępnym wymierzeniu kilkudziesięciu par (mam wąską stopę i mało które dobrze trzymały) wybór padł na Salomony X-Max. Nie wiem tylko czy zdecydować się na flex 100 czy 120. Mam ~184cm wzrostu i 75kg wagi. Dotychczas jeździłem w zdecydowanie miększych, nie wygodnych i za dużych butach. Jeżdżę od

~8 lat, ostatnie 2-3 bardzo mocno poprawiłem swoje umiejętności, wcześniej było tylko rekreacyjnie. Myślę że jestem w stanie podcinając zjechać z każdej trasy, natomiast moim celem są przynajmniej ostrzejsze czerwone tylko carvingowo.

Druga sprawa - nie jestem pewien jakiej długości powinienem wziąć buty. Zmierzyłem stopę i mam ok 26,5-26,6 cm. W sklepie mierzyłem rozmiar 28 flex 100 i miałem wrażenie że jest jednak troszkę za szeroki i za długi - w palcach musiałem mocno spiąć klamry - po wyjęciu wkładki w skorupie od pięty do końca było ze 3 cm, może nawet 3,5. Dziś poszedłem do innego sklepu i mierzyłem X-Maxy 120, ale rozmiar 27,5. Za piętą zostaje ze 2cm (na oko), ale gdy mam niezapięte buty albo zapięte ale w nich nie stoję nie pochylając się, to delikatnie dotykam dużym palcem do końca wkładki. Gdy dociskam języki palce prawie nie dotykają końca wkładki. Zastanawiam się, czy jeśli stopa mi urośnie jeszcze z 0,5 cm i buty będą za krótkie, będzie się dało coś poradzić? Kupić wkładkę cieńszą na palcach? Podfrezować czub buta/odbraczyć go (da się?)?

X-Maxy posiadają termoformowalną wkładkę i skorupę. Pytanie pierwsze: czy po podgrzaniu wkładki zmniejszy ona swoją objętość i buty będą luźniejsze czy tylko zmieni kształt? Pytanie drugie: czy po podgrzaniu skorupy, zapięciu jej, gdy but się dopasuje to plastik może się rozciągnąć zwiększając objętość buta? Czy może wręcz przeciwnie, but się zwęzi? Pytam się bo np. na palcach aby mieć dobrze unieruchomioną stopę musiałem buty zapiąć na ostatni ząbek - co prawda mikroregulacja na minimum, ale jednak. Nie wiem czy po formowaniu buta nie rozbije się on na szerokość i czy nie będzie gorzej.

Szukałem innych cienkich butów, ale mierzyłem większość wąskich w ofercie skiteamu i intersportu w wawie i żadne nie pasowały, poza X-Maxami. Nie udało mi się tylko zmierzyć Lange'ów RS 110 (nie wide), bo nigdzie ich nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...