Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie na narty od 15 do 22 marca


gaik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Planujemy wyjazd w Alpy w 4 osoby w terminie jak w temacie. Wszyscy jeżdżą bardzo dobrze i są nastawieni na ostrą jazdę. Problem w tym, że oczekiwania są różne co do kraju i regionu nartowania. Jeden osobnik ciągnie do Włoch, a drugi do Austrii. Zgodnie wykluczyliśmy Zillertal Arena i Val di Sole (mocno objeżdżone). Może ktoś z forumowiczów podsunąłby jakaś miejscówkę, która uzyskałaby akceptację :smile: Zależy nam na ośrodku, w którym można porządnie się wyjeździć. W grę wchodzi Austria i Włochy. Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie marca to trzeba by gdzieś wyżej troszkę.

Ale przecież to trzeba do ostatniej chwili czekać i obserwować pokrywę śnieżną oraz prognozowanie na kilka dni.

Potem podjąć decyzję.

Bliisko od granicy (będę monotematyczny) http://www.turracherhoehe.com/pl

troszkę dalej http://www.seilbahnensulden.it/Deutsch/webcam.php

Nie wiem co znaczy wyjeździć się w Waszym rozumieniu.

Oba ośrodki są raczej kameralne.

W moim rozumieniu tam można się wyjeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MB za propozycje. W naszym rozumieniu "wyjeździć się" oznacza po prostu skatować się na deskach jeżdżąc od godziny otwarcia do zamknięcia z małą przerwą na...

No,...

...a do tego wcale nie jest potrzebny ośrodek 200km tras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w ubiegłych latach zastanawiałem się na tą miejscówką, ale jakoś nie wyszło do tej pory. Z mapy ośrodka wynika, że ponad połowa tras to trasy czerwone, a z opisu wynika, że to ośrodek dobry dla początkujących i średniozaawansowanych :confused:: Może z własnego doświadczenia napiszesz jak jest w rzeczywistości. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli SFL

No ... jak to jest ośrodek dla początkujących to chyba ominąłem te trasy :rolleyes:: lub pobłądziłem

Są niebieskie łatwe np. ta do Ladis i tam szkółki itd. ale wystarczy pojechać w lewo do końca ośrodka ( pokazałem niektóre trasy ) i kończy się mowa o poczatkujących , w Fiss też jest niebieska

Ja ze względu na zalety tego ośrodka nie zabieram tam tych co szukają niebieskich bo jest ich mało i oblegane przez szkółki

Fajnie że jest to mało popularny u nas ośrodek bo wszyscy pędzą do Ischgl czy do innych polskich ośrodków a ja człowiek stadny nie jestem , wystarczy mi z tego pobytu trochę polskich mądrości naszych rodaków :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ... jak to jest ośrodek dla początkujących to chyba ominąłem te trasy :rolleyes:: lub pobłądziłem

Są niebieskie łatwe np. ta do Ladis i tam szkółki itd. ale wystarczy pojechać w lewo do końca ośrodka ( pokazałem niektóre trasy ) i kończy się mowa o poczatkujących , w Fiss też jest niebieska

Ja ze względu na zalety tego ośrodka nie zabieram tam tych co szukają niebieskich bo jest ich mało i oblegane przez szkółki

Fajnie że jest to mało popularny u nas ośrodek bo wszyscy pędzą do Ischgl czy do innych polskich ośrodków a ja człowiek stadny nie jestem , wystarczy mi z tego pobytu trochę polskich mądrości naszych rodaków :cool::

A masz jakieś namiary na sprawdzoną kwaterę? Najlepiej z HB, bo z gotowaniem jesteśmy na bakier :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o,ooooo to to ciekawe jest :applause:

dawaj arbiter

dawaj smaczki z ostatnniej wyprawy:laughing:

bo my z SB też do tych stadnych nie należymy :cheerful:

mówisz masz

lądujemy wszystko sprawnie , bagaże odebrane siedzimy w busie i czekamy na rezydentkę , mija 30 min wszyscy delikatnie wkur..ni bo ja czekać nie lubię ale w końcu wbija rezydentka która mówi pięknie szybko że trzy godzinki drogi , widzimy się na miejscu bo ona jedzie drugim autokarem i spotykamy się w recepcji aby się zapisać na grupowy karnecik - niby wszystko jasne ale zawsze się znajdzie pytek

1. " przepraszam a jak warunki śniegowe ?"

2. " przepraszam kiedy będziemy na miejscu?"

3. " a gdzie znajdę numer do ubezpieczenia ?" chciałem mu powiedzieć że w d..ie i jak nie ma ubezpieczenia ski to sobie może ....

i trwał by ten teleturniej aż mądra rezydentka spierniczyła do swojego busa

Jesteśmy na miejscu zapindalam rzekome 100 m do hotelu gdzie ma być rezydentka ale zapomnieli w folderze napisać że pod górkę , w bucikach malinka ale zapakowany w strój pełny narciarski :confused:: , ale nic to jestem w hoteliku , kolejka jak za Gierka i tu moje ulubione :

Poproszę dwa skipasy płacę odchodzę ale nie qwq , zapisał się i znów sto pytań do : gdzie bankomat , gdzie skibus , gdzie sklep a ta odpowiada

Kolejny i znów swoje pytania , gdzie bankomat itd. Delikatnie wk..y mówię że to spotkanie po skipasy a nie spotkanie indywidualne i trafił mi się człowiek "kłopot" czerwona kurtka ..... a był tuż przede mną i zaczyna że on chce zmienić apartament na hotel lub odwrotnie bo myślał że to bliżej jedno od drugiego etc. za mną 40 ludzi a tu cały czas "opowieści dziwnej treści"

W kuluarach sami " byłem tu , widziałem tamto , mam to i to " ( myślałem że Alberto Tomba z kolegami tam zajechał )

Zapisałem się i spierniczyłem do apartamentu gdzie miałem z kolegą wieczorek zapoznawczy .

Rano lecę po karnecik w sprzęcie pod górkę na 8.30 a tu się okazuje że rezydentka myślała że karnety sprzedają od 8.00 a otwierali 8.30 , tu świeci słońce ( bo do 11 miało być ) a ja tracę czas ale kawka i czekam obok w barze .

Przyszła moja kochana rezydentka , grzecznie stoję a tu znów czerwona kurtka pieprzy farmazony o zmianie pokoju , kolejka itd. nareszcie MAM i już lecę do skibusa ale słyszę od kogoś iż na skibusy sa potrzebne specjalne karty ( nie skipasy ) dostępne w recepcji MOJEGO hotelu położonego tylko 150m trasą po lodzie - myślałem że ją uduszę bo co jest najważniejsze na wyjeździe narciarskim ? Niż informacje narciarskie ?

Czerwona kurtka błysnął w pizzeria gdzie wbił razem z kumplem i pięknie po angielsku , tu zacytuję go " te barman , a whisky good whisky masz ?

a nie tego to nie , barman Johny Walker masz ? a nie masz ? to nie tego nie chce - i do kolegi , widzisz Marian nawet dobrej whisky nie mają na co tamten to i dobrze bo ja pizzy nie lubię ":applause:

w samolocie czerwona kurtka tuż przed startem wzywa bidaka stuarda że mu się lampka nie pali ( zapomniał nacisnąć )

Inny 90 minut jazdy napindalał jak w radiu życiorys , gdzie był co widział etc. doszedł do 15 roku swego życia i chyba padła mu bateria bo zamilkł , usłyszałem że wszędzie był , lata , fruwa , skacze - każdy sport jego

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie z wymienionych prze Ciebie powodów nie jestem zwierzęciem stadnym.

Bardzo często słyszę od osób które korzystają ze zorganizowanych wyjazdów podobne opowieści.

Wiele mógłbym znieść,ale taki "temacik" ze skipasami to by mnie dobił.

Zamiast siadać na pierwsze krzesło czy do gondolki to siedzisz przy kawie w recepcji i czekasz na skipasik.:eek: :mad::

Póki sił - sam będę organizował sobie wyjazdy.

Przynajmniej wiem do kogo mam mieć pretensje.:angel:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widać nie każdy jest szurnięty w temacie jazdy jak ja czy ty

Inni po skipasy to przyszli w ciuchach normalny czyli potem do pokoi sie przebierać itd ale ja tego nie ganię ani nie oceniam

Irytuje mnie tylko buradztwo i opowieści dziwnej treści i sam czas podróży jest kuszący przy samolocie - autokar u mnie odpada bo bym musiał się maksymalnie znieczulić :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...