Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ktory lepszy


keti77

Rekomendowane odpowiedzi

Ktory lepszy

To jeszcze zalezy jaka narta. Chyba, ze chcesz kupic cala firme;)

To jaka narta konkretnie zalezy z kolei od tego co Cie najbardziej kreci w narciarstwie-jazda po przygotowanych stokach, off-piste, jedno i drugie? Czy jezdzisz carwingowo, czy klasycznie? Szukasz narty, ktora bedzie latwa, lekka i przyjemna, czy tez takiej, ktora pozwoli na bardziej dynamiczna jazde?

Wzrost waga, stopien wytrenowania tez sie licza przy wyborze -mozesz podac tez wymiary;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory lepszy

darekl -> spoko, keti na pewno chce jeździć off-piste ;)

a tak poza tym wybrałbym firmę, która ma jakąś sensowną kolekcję nart, najlepiej tak ułożoną zeby sobie przechodzic komfortowo do góry ;) to na wypadek zakochania się w marce oczywsicie;)

nie wiem czy sie ktos zgodzi, ale zawsze sądziłem ze lepiej jest się uczyć stawiając wyzwania narcie niż na odwrót.. a dzisiaj widziałem goscia na rossi 9s-kach który katował metode oporową.. ;) widziałem tez faceta na nartach w kwiatki (z jakiejs kolekcji dla pań) ale to juz inna para kaloszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory lepszy

heh ... toś mnie skwitował.... :)

no ale cóż trzeba przyznać, że słusznie.

Więc tak.

Trzeba zacząć od tego, że tak jak już mówiłam dopiero zaczynam swój zwązek z nartami, więc moja wiedza o tym co mnie najbardziej "kręci" w nich jest ograniczona, pewnie dlatego, że bardziej się skupiam na okiełznaniu besti :P

która niestety jeszcze często robi ze mną co chce.

Uważam w związku z tym, że - przynajmniej przez pierwsze sezony i przy pierwszych WŁASNYCH nartach - będę chciała jeżdzić po przygotowanych stokach. Chce nauczyć się dobrze technicznie jeżdzić (carwingowo), i chciałabym by narta mi w tym pomogła.

Chciałabym też by narta pozwoliła mi po kilku sezonach stwierdzić czego potrzebuję i co preferuję w jeżdzie, co z pewnością pomoże mi przy wyborze następnej pary :)

Wstępnie już oglądałam kilka modeli, moim faworytem jest :ttp://www.skionline.pl/sprzet/index.php?ids=e7d31697844e6ed844799919a4768201&co=kolekcje_narty&sezon=04/05&producent=Fischer&id_modelu=905

jednak to dla mnie jest mimo wszystko sporo pieniędzy a nie chce popełnić błędu.

Pozdrawiam

A! A co do wymiarów .... to może nie na forum :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory lepszy

Coż, z tego co napisałaś, wnioskuję, że chodzi ci o wmiarę łatwe i przyjazne i wybaczające narty, na których łatwo i szybko można nauczyć się techniki ciętej.

Pewnie wiele osób na forum się niezgodzi, ale to co bym polecał to: Elany SL, albo jeśli interesują cię używane to HCX, choć SL są nawet łatwiejsze. Elan ma bardzo dobry stosunek jakość cena. Znakomicie sprawdzają się w nauce Fischery Radarc, mnóstwo na nich frajdy, odkrywa się bardzo szybko możliwości carvingu i szybko robi postępy, a potem nie trzeba ich sprzedawać tylko można zostawić sobie do zabawy, jako drugie (choć ja używam ich jako jedynych). Z tego co wiem, Fischerowcy z tego forum mam nadzieję potwierdzą, to Fischer od dwóch lat wtpuszcza te narty ekskluzywnie na polski rynek, kosztują ok. 1400 pln, można dorwać używane w dobrym stanie.

Alternatywą są narty dla pań Dynastar Exclusive Carve SPice, albo Fischer Vision Vi50. Spekuluję (bo nie wiem ile ważysz/mierzysz, a nie będę śmiał pytać), że idealna długość niezależnie od modelu to 155 cm, no max 160.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory lepszy - sprzedam nie uzywan elan evo tanio

Jak chcesz sie uczyc carvingu na przygotowanym stoku to proponowalbym cos krotkiego o w miare malym promieniu skretu (tzn10-15m). Jesli chodzi o dlugosc to od wzrostu i wagi nie uciekniesz ;). W kazdym razie jesli mocno taliowana narta to niezbyt dluga -mysle ze 150cm maks. Przy mniejszym taliowaniu/wiekszym promieniu narta moze byc troche dluzsza.

Nie bede ukrywal, ze ja jestem zwolennikiem tej pierwszej opcji-czyli krotkiej i mocno taliowanej narty.

Nie bede sugerowal konkretnego modelu- nie lubie doradzac w sprawie nart, na ktorych nie jezdzilem, a ze nigdy nie bylem kobieta to damskich nart nie znam;) Generalnie roznice pomiedzy odpowiadajacymi sobie modelami roznych marek nie sa duze, wiec mozesz zasugerowac sie wygladem, lub cena. To ostanie jest teraz o tyle istotne, ze zaczynaja sie przeceny. Nie wiem skad jestes. Jesli z Warszawy, to zajrzyj do ski teamu- zaczely sie tam solidne przeceny. To co sobie wybralas , moim zdaniem, nie wyglada najlepiej jesli chodzi o stosunek jakosci do ceny. Mysle, ze mozesz smialo celowac w cos bardziej ambitnego (i zaplacic za to mniej).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory lepszy- RADARC 2005 ideał

zgadzam sie z kolegą na temat radarów - idealna, łatwa , szybo widać postępy - niestety ja ten sezon musze odpuscic wiec sprzedaje

(szczegóły aukcja)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40665076

na marginesie dodam że żonka tez ma radary i szwagier jak zobaczyl jak jezdzą tez kupił.

Zakupilem je po dlugich decyzjach za poradą ludzi z "ski expert" na spotkaniu w maksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory lepszy - sprzedam nie uzywan elan evo tanio

Do carwingu radarci 143 powinny byc super. Jakby byly w dobrej cenie (i stanie jesli uzywane) to smialo bym polecal.

To co sobie wybralas jest jak na moj gust za malo taliowane. Dodatkowo to byla ktoras tam od gory narta allroundowa. Po jakims czasie moze sie okazac ze bedzie dla Ciebie za miekka (glownie poprzecznie) i nie trzyma krawedzi tak jakbys chciala (zakladam szybkie postepy w carwingu;) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory lepszy - sprzedam nie uzywan elan evo tanio

no, dokonałam już zakupu, niestety proponowana przez ciebie narta nie jest produkowana i niegdzie jej nie było, a używanej niechciałam.

Wybrałam Fischer RX4 z wiazaniami fx10 raiflex2

Mam nadzieje, ze tym razem to lepszy wybór, taliowanie jest troszeczke wieksze, choc pewnie i tak małe.

Cena była bardzo dobra .... a mam nadzieje, że moje umiejętności szyko do niej się wyrównają.

Pozdrawiam

i dziękuję za wszystkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory lepszy

bardzo sie ciesze, ze tak dyplopatycznie odpowiedziales, bo sprawdzalam Twoja odpowiedz z dusza na ramieniu :))

A tak jak już są, to będę musiała sobie z nimi poradzic, oczywiście zdam relację jak mi poszło ... w poniedziałek jade do Austrii, to będą miały pierwszy bój za sobą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...